EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1127606
Witam. Walnąłem babola i zakupiłem EM w kryształkach. Chcę użyć go do robienia liquidów lecz nie mam zielonego pojęcia jak go rozpuścić. Wiem, że trzeba w PG. Ale jak to odważyć, ile tego rozpuścić itp nie mam zielonego pojęcia. Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1127614
raptofil pisze:Sypać tyle, aż przestanie sie rozpuszczać ;) bedzie w tedy ok.


Nie bardzo rozumiem. A np jakbym wziął 10ml tych kryształków i wrzucił do 90 ml PG będzie ok? Tak będzie najłatwiej tylko trochę dużo mi tego wyjdzie :) Z chęcią bym zrobił mniejszą ilość tylko nie wiem czym to dokładnie wymierzyć.
Awatar użytkownika
By raptofil
#1127625
10ml czy 10g? Mniejsza o wiekszość. Weź butelke 10ml, wlej 9ml pg, dosyp do poziomu 10ml na butelce em.
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1127635
Tylko czym..Mam w domu jakaś małą wagę, której mama używa przy robieniu wypieków. Może tym da rade.
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1127664
Waga mi powiedziała, że w mojej buteleczce jest 5g. Czyli teraz wrzucam te 5g em do ilu ml PG?
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1127670
Tak właśnie myslałem :wink: Dzięki wielkie za pomoc. Jak bedę mógł to lecą plusy :wink:

Jeszcze jedno pytanko: Jak dlugo rozpuszczaja sie te krysztalki?

Sent from my RM-914_eu_poland_362 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By lukmarq
#1130533
Podgrzej całość lekko w mikrofalówce lub w gorącej wodzie. (szklana butelka) Powinno się łatwiej rozpuścić. Trochę trzeba tym pomiąchać
Awatar użytkownika
By maverick09
#1690281
@BlackDeViil
jak poradziłes sobie z odmierzaniem kryształków?, pytam, bo stoje przed tą sama bramą
By Goblin9
#1690324
maverick09 pisze:@BlackDeViil
jak poradziłes sobie z odmierzaniem kryształków?, pytam, bo stoje przed tą sama bramą

Ale odkop :P Jeśli masz maltol z tpa (tam w opakowaniu masz 5 g) to wsypujesz całość do buteleczki 50 ml i zalewasz 45 ml glikolu propylenowego.
Awatar użytkownika
By maverick09
#1690329
Dzieki, Goldi chyba`Twój patent bedzie najdpowiedniejszy 50lm to zdecydowanie za duzo do prób
By piekielnik
#1820241
Witam
Miałbym prozbe robie soczek wg tego przepisu
Bavarian Cream TPA 4%
Sweet Cream TPA 4%
Ethyl maltol TPA 2%
Strawberry Ripe TPA 2%
Strawberry TPA 2%
Sweetener TPA 0.1%
Vanilla Bean Ice Cream TPA 5%
Sweet Strawberry CAP 3%

i tu miałbym pytanie tez kopiłem ten etyl z TPA z tego tematu wiem juz jak to rozpuścić ale nie wiem czy te 2% to ma być 2ml po rozpuszczeniu na całość 100ml soczku czy 2% z 5gramow kryształków
Awatar użytkownika
By Pesio
#1820246
Zazwyczaj w przepisach podaje się ilość 10% em, czyli już rozpuszczonego, czyli dla prostszego wyjaśnienia, w w/w przepisie masz 0,2% czystego em

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Norbas
#1878073
No i stało się...
Nasz "największy" sklep w kraju robi ostatnio ruchy których nie rozumiem...ale...
Składałem zamówienie...zabrakło dostępności Ethyl Maltolu TPA w kryształkach.
Napisali mi że w tym tygodniu będzie uzupełnienie dostawa.
Była...ale Ethyl Maltolu TPA ... brak.
Napisałem z zapytaniem... usłyszałem że już nie będą mieli w ofercie.
WTF?
Może ktoś wie gdzie można go nabyć ???
Awatar użytkownika
By Isia
#1881913
Jest ponownie dostępny,tak że możesz zrobić zapasy.
Awatar użytkownika
By Isia
#1881928
Poszło PW

Musisz być na stronie - UWAGA ZMIANY! Rezerwujesz z odbiorem w salonie E-Dym ,wtedy jest dostępny(dla mnie czysta głupota,bo część aromatów nie mogę kupić z dostawą do domu :x )
Awatar użytkownika
By Norbas
#1881929
Dzięki Isia.
Właśnie mam ten sam problem, brak możliwości wysyłki. Tylko odbiór osobisty...
I teraz zonk bo w polsce bede dopiero za 3 tygodnie...
Co więcej w sklepach stacjonarnych w mojej okolicy wyskakuje brak możliwości zamówienia... co oni znowu poknocili...mam już dość tego sklepu a tak kiedyś go lubiłem...
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1881931
Isia pisze:
......(dla mnie czysta głupota,bo część aromatów nie mogę kupić z dostawą do domu :x )


Zgadza się, mam jechać w jedną stronę 60km do Salonu, to taniej mi wyjdzie zamówić z UK
Awatar użytkownika
By Norbas
#1881940
SuwMar pisze:
Isia pisze:
......(dla mnie czysta głupota,bo część aromatów nie mogę kupić z dostawą do domu :x )


Zgadza się, mam jechać w jedną stronę 60km do Salonu, to taniej mi wyjdzie zamówić z UK


A ten sklep w UK to konkretnie?
By Maskota
#1881942
Tyczy się to również niektórych urzadzeń, co za idiotyzmy...

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1881944
Norbas pisze:
A ten sklep w UK to konkretnie?


Np. Vapable
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.