EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
Awatar użytkownika
By DannyPL
#1868931
Witam,
Otóż nie palę już 14 dni. (Wiem ze króciutko ale dla mnie wcześniej paliłem 6 lat, paczkę dziennie) Nie wyobrażałem sobie dnia bez papierosa a tu chcąc się pobawić e-papierosem przestałem palić zwykłe, czego nie zamierzałem, a jednak.

Mija 14 dzień, jak u Was przebiegały kolejne? szczerze mówiąc wziąłem ostatnio bucha zwykłego podczas picia, coś okropnego, ale jednak dalej ciągnie... po prostu to że po zapaleniu zwykłego nie chciało mi się palić, a po 6 mg jakby dalej...

Pytanie proste, czy z czasem będzie mi się chciało coraz mniej? Czy to kwestia "głowy" i ode mnie to zależy?

I teraz pytanie z tych głupich.
Jakie są efekty przerzucenia z analogów na e-papierosa? Wiadomo, proste rzeczy jak zapach w mieszkaniu, ogólnie, kasy też mniej wydaję a na tym mi też zaczęło zależeć.

Z każdym kolejnym tygodniem będzie mi się chciało mniej wrócić do analogów? szczerze mówiąc nie planowałem tego i paczka 15 szt. leży na szafce i kusi.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1868932
Jest cały wątek tasiemiec na ten temat, do tego taki sam zdrowotny. Odpowie na wszystkie twoje pytania łącznie z tymi których nie zadałeś.
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1868992
Na początku jest ciężko, sam paliłem analogi jakieś 15-17 lat. Po przesiadce na e-p paliłem na przemian analogi i e-p, oczywiście ograniczając analogi do maximum. Minął może miesiąc i rzuciłem analogi na dobre.
Awatar użytkownika
By kamilrys
#1869586
DannyPL pisze:Witam,
Otóż nie palę już 14 dni. (Wiem ze króciutko ale dla mnie wcześniej paliłem 6 lat, paczkę dziennie) Nie wyobrażałem sobie dnia bez papierosa a tu chcąc się pobawić e-papierosem przestałem palić zwykłe, czego nie zamierzałem, a jednak.

Mija 14 dzień, jak u Was przebiegały kolejne? szczerze mówiąc wziąłem ostatnio bucha zwykłego podczas picia, coś okropnego, ale jednak dalej ciągnie... po prostu to że po zapaleniu zwykłego nie chciało mi się palić, a po 6 mg jakby dalej...

Pytanie proste, czy z czasem będzie mi się chciało coraz mniej? Czy to kwestia "głowy" i ode mnie to zależy?

I teraz pytanie z tych głupich.
Jakie są efekty przerzucenia z analogów na e-papierosa? Wiadomo, proste rzeczy jak zapach w mieszkaniu, ogólnie, kasy też mniej wydaję a na tym mi też zaczęło zależeć.

Z każdym kolejnym tygodniem będzie mi się chciało mniej wrócić do analogów? szczerze mówiąc nie planowałem tego i paczka 15 szt. leży na szafce i kusi.

Pozdrawiam.


Ja nie palę analogów dopiero 8 dzień, a jak mnie ciągnie to sobie zachmurzę e-p i przechodzi. Może 6 mg to dla Ciebie jeszcze za mało? Ja używam 11mg i jest ok. Spróbuj z mocniejszym liquidem.
Pozdrawiam
By MSYLWA
#1869910
Na początku jest ciężko,ale na pewno każdy rzucający tak ma .Ja też tak miałem.
Na początku bynajmniej ja chmurzyłem dużo później coraz mniej.
Do kwestii mocy płynów trzeba podejść bardziej indywidualnie niż się nie jednej osobie wydaje.Dużo zależy od tego na jakim sprzęcie wapujesz,czy na sprzęcie osiągasz dużą chmurę,czy małą.Im większa chmura tym więcej pochłanianego płynu.Im więcej płynu,tym więcej nikotyny dostarczasz do organizmu.Na sprzęcie,który wytwarza wielką chmurę nie da się wapować płynów o dużej zawartości nikotyny bo za dużo nikotyny na raz dostarczasz do organizmu,no chyba,że ktoś ma takie potrzeby.
Ja z upływem czasu wapowałem na coraz słabszej zawartości nikotyny,ale też na coraz bardziej zaawansowanym sprzęcie.Od lat sam robię sobie płyny i odkrywam nowe smaki (tytoniowe już dawno poszły w odstawkę).Teraz pykam na jedyneczkach albo zerówkach tylko po to,by nie dać szansy analogom.
A tak naprawdę wszystko leży w głowie.
Trzymaj się i nie daj się analogom.Odkrywaj nowe smaki.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
By DannyPL
#1870602
28 dzień. Potwierdzam, coraz słabiej a nawet wcale mnie już nie ciągnie do analogów, jak ktoś przy mnie pali to zachowuję się jak te osoby które mnie czasem irytowały (jak to śmierdzi, nie dmuchaj w moją stronę!) a ja na to, przecież to tylko dym, nie przesadzajmy. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By heosyam
#1872214
Nie palę już analogów od ~3 lat. Kilka razy spróbowałem zapalić ze znajomymi podczas imprezy, ale po pierwszym zaciągnięciu sam smak mnie odrzucał. O wiele lepiej czuję się następny dzień po zakrapianej imprezę, gdy nie palę papierosów.
Awatar użytkownika
By zuczek
#1873854
Zaraz po sylwestrze 2013 kupiłem pierwszego e-pap. Do szału doprowadzało mnie wychodzenie na dyma w trakcie imprezy sylwestrowej. Nie chciałem kolejny rok stawiać postanowień noworocznych typu "od teraz nie palę" = kolejny rok wychodzić na idiotę bez silnej woli ...

Nie wiem jakie siły zadziałały ale od zakupu tego, pierwszego e-pap przestałem być nałogowym palaczem tytoniu. Epap mnie cieszył, smakował, wypełnił innym sposobem "lukę" nikotynową. Od tego czasu zdarzyło mi się kilka razy sięgnąć po "szluga", "niestety" nie smakuje, nie pociąga, budzi odrazę, ...

Przestałem kaszleć, przestałem chorować, zwiększyła się wydolność organizmu !!!! Lekarze z którymi mam kontakt widzą zdecydowaną poprawę, widzą organizm oczyszczony ze skutków palenia papierosów, rozumieją i popierają całe zdarzenie.
Awatar użytkownika
By mario132
#1873994
Ja paliłem z 15 lat. Rzucałem wiele razy. Wraz z kupnem e-p rzucenie analogów przyszło mi bardzo łatwo. Nie palę już z 2 miesiące. Najfajniejsze jest to, że jestem przekonany, że nie wrócę już do papierosów. Rzuciłem ze względów zdrowotnych i finansowych. Miało być tanio. W ciągu 2 miesięcy kupiłem 2 mody,4 parowniki i myślę nad modem za 600 zł :( Trzeba było wejść w dział co kupić i się więcej nie pojawiać. Nie wziąłem poprawki, że to forum uzależnionych. Uzależniony zawsze sobie znajdzie inne uzależnienie i tak się zarażamy co niektórzy zbieractwem :(
By Maskota
#1873995
Ja po kilkunastu latach palenia wchodziłem na forum z jednym modem i beznadziejnym parownikiem. Aktualnie mam 5 atomizerów i jedzie do mnie piąte zasilanie, więc chyba jeszcze nie jest źle ;-) Prócz jednego zestawu, podobnie jak u Ciebie wszystko kupione w przeciagu ostatnich 2miesięcy;D Hybrydowe palenie udało mi się tak naprawde porzucić dopiero 3tyg temu. Do tego czasu popalałem po 2 fajki rano do kawy..

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By CzarnaMamba
#1877981
Cześć :-) Ja paliłam sobie od 15 roku życia, do rzucenia zmusił mnie okropny kaszel - jeśli zaraz po przebudzeniu nie wypiłam czegoś gorącego, to po prostu się dusiłam, nie mogłam złapać oddechu. Wtedy rzuciłam po raz pierwszy - jakoś około 22 roku życia, wapowałam 3-4 lata mniej więcej i nie brakowało mi tego wcale. Kluczem jest odpowiednia moc liquidu na początek :D ja schodziłam od 12mg... Później jak pisałam w jednym z wątków - zaszłam w ciążę i znowu zaczęły mi smakować normalne fajki, co było dramatem dla mnie. Czytałam, że kobiety w ciąży odrzuca od papierosów, a ja miałam wręcz przeciwnie. Wyczekiwałam chwili kolejnego odpalenia... No miodzio wtedy dla mnie, chociaż doskonale wiedziałam, że szkodzę i sobie i dziecku, to nie mogłam przestać. Później urodziłam, minęło trochę czasu, znowu pojawił się koszmarny kaszel i duszności. I voila, znowu lecę na e-papierosie. Jednak chcę jeszcze trochę pożyć :twisted: a obawiam się, że gdybym paliła papierosy, to niebawem mogłabym sobie szykować trumnę 8)

Jak dla mnie największy efekt: znowu mogę oddychać, nie budzi mnie kaszel i poczucie, że nie mogę złapać powietrza. Serio, wapuję krótko na nowo, jakiś tydzień, może plus minus dwa dni, a moje płuca w końcu są czystsze.
Awatar użytkownika
By Tina45
#1878516
Kiedy rejestrowałam się tutaj , byłam początkującą waperką. Ciągneło mnie do analogów, dopóki nie dobralam odpowiedniego dla mnie sprzętu, liquidu...Zdarzały mi się epizody, ze zapaliłam zwykłego papierosa, ale na powrot nie miałam ochoty. Z początkowych 12 mg zeszłam na 3 lub 0. No i moja kolekcja maszynerii do wapowania się powiększyła. Zdrowotnie nic mi nie jest, nie nastąpiły żadne apokaliptyczne skutki , którymi straszą czasem e-palaczy w mediach...
Awatar użytkownika
By IDeeJay91
#1879989
:bry I ja się pochwalę swoją historią *SMOKEKING* Zawsze obiecywałem sobie że nigdy nie rzucę palenia papierosów bo bardzo je uwielbiałem i byłem niewyobrażalnie uzależniony. Kiedyś próbowałem e-p jednak nie spodobało mi się i po krótkim czasie wróciłem do analogów. Nagle 15 grudnia ubiegłego roku coś strzeliło mi w łeb jak 50 kg młotek że koniecznie muszę jeszcze raz spróbować e-p, moja dziewczyna miała "ajdżasta 2" którego jej kupiłem kiedyś przy 1 próbie z e-p więc pożyczyłem sobie od niej, odkurzyłem go, wymyłem, zmieniłem grzałkę i zacząłem chmurzyć. W międzyczasie znalazłem to forum i godzinami czytałem, większość wątków typu "co na start?" kończyło się słowami że było x10000 razy i żeby przejrzeć inne podobne tematy więc przeglądałem. Po edukacji przyszedł czas na 1 zakup i padło na kylin v2 i charon mini, to był strzał w 10 mimo że nie miałem pojęcia jak zrobić grzałkę, jak ją dobrze ustawić i założyć watę ale że pierdoła nie jestem to już 2 setup wyszedł mi całkiem dobry i byłem z siebie dumny. Ciesze się że nie kupiłem żadnego smoka na gotowe grzałki bo ta historia mogłaby się skończyć całkiem inaczej a tak to mam fajne hobby i do tego zdrowszą alternatywę na "palenie" które kocham. Kobitkę też dało się namówić choć ciężko było i póki co chmurzy na "ajdżaście 2" ale już w drodze z chin jedzie dla niej dead rabbit rta. Pozdrawiam wszystkich chmurzastych i oby nikt z was nie wrócił już do śmierdzieli
Awatar użytkownika
By mario132
#1880790
Nie pale już 4 miesiące. Problem mam z żoną. Dałem jej zestaw całkowicie bezproblemowy -istick pico z merlinem, wlewam najlepsze smaki jakie mam a ona ciągle mówi, że ją to dusi. Myślałem może za dużo nikotyny, no ale moje wyroby mają tylko 6mg. To ją dusi a papierosy nie :shock: Korzysta z ep ale papierosy dalej pali. I widzę jak korzysta, napełniony merlin i bateria starcza jej na 3-4 dni spokojnie.
By Maskota
#1880791
Mnie po analogu 4mg duszą. Zjedz z mocą w liquidach dla żony bo w merlinie na pico te 6mg to i dla mnie było za dużo, gdzie paliłem 2 paczki marlboro czerwonych dziennie

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Krasnal45
#1880794
@mario132
Palenie hybrydowe. to zło. W tym przypadku e-papierosy nie przynoszą żadnego pożytku. Ba, pogłębiają niechęć do rzucenia nałogu. Dopóki nie przełamie tego w swojej głowie, dopóki sama nie będzie chciała odstawić śmierdzieli, to cała ta para w gwizdek idzie i nic z tego nie będzie. Początki są trudne. Może dusić bo to jednak zmiana pewnych przyzwyczajeń i adaptowanie się płuc do nieco innego przyjmowania nikotyny. W pierwszym okresie wapowania warto pić dużo płynów. To pomaga. Glikol mocno wysusza śluzówkę, stąd kaszel.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1880847
Wapuję od 2013.
chociaż przez dłuższy czas paliłem e-papierosy i kupowałem co miesiąc nowe góry od Evoda, a później Nautilusa 5ml po 30 zł :D.
Do analogów wróciłem w 2016 po przeprowadzce na całe 10 miesięcy, gdzie zapomniałem sprzętu i miałem "syndrom ostatniej paczki".
I od powrotu w okolicy początku 2017 zostałem waperem oświeconym, przestając palić olejki :mrgreen:
By Maskota
#1885025
Martin Eden pisze:Najłatwiej obarczyć winą innych a nie siebie, eh.
Wystarczy wyjąć kija od szczoty z otworu w którym nie powinień się on znajdować i ogarnąć żarty ;)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By IDeeJay91
#1887613
Mnie przynajmniej 2-3 razy dziennie nachodzi ochota zajarać kiepa ale jakoś nauczyłem się z tym żyć. Kiedyś przyszedł dzień że nie zajaram już nigdy śmierdziucha i choć ciągnie się to za mną dzień w dzień jak smród po gaciach tak nie zajaram mimo że mi strasznie tego brakuje. Przestałem z tym uczuciem walczyć za to nauczyłem się z nim żyć i polecam to każdemu
Awatar użytkownika
By Grabek902
#1887617
No ja 15 lat stażu na analogach. Od 21 grudnia 2018, zero analogow dwa boxy 3 atomizery. Mało tego od 6mg nikotyny do 0 mg w 3 miesiące w tym 2 tygodnie może więcej plus minus 2 dni na 0 mg nikotyny.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
By Jeffrey
#1894149
mario132 pisze:Nie pale już 4 miesiące. Problem mam z żoną. Dałem jej zestaw całkowicie bezproblemowy -istick pico z merlinem, wlewam najlepsze smaki jakie mam a ona ciągle mówi, że ją to dusi. Myślałem może za dużo nikotyny, no ale moje wyroby mają tylko 6mg. To ją dusi a papierosy nie :shock: Korzysta z ep ale papierosy dalej pali. I widzę jak korzysta, napełniony merlin i bateria starcza jej na 3-4 dni spokojnie.

Witaj, wiem że ten post był pisany dawno temu i możesz go nawet nie przeczytać. Ja miałem tak samo jak Twoja żona paląc hybrydowo, ale za radą kolegów z forum rzuciłem całkiem zwykłe fajki i na drugi dzień był już efekt czyli dusiło mnie o wiele mniej. I tak z dnia na dzień było coraz lepiej. Teraz nawet po przebudzeniu się rano jak wezme chmurkę to w ogóle mnie nie dusi, pozdrawiam.
By Maniek12
#1894329
No ja co prawda dopiero kilka dni na e-fajach, ale pierwszy dzień to również robiłem miks analog z e- i powiem że mi też nie podchodziło. Jak skończyła się paka analogów, wziąłem nieco mocniejszy liquid12 brzoskwiniowy to tak mia zasmakowało, że zapomniałem i nie ciągnęło mnie. pewnie niedługo pojawi się kryzys ale jak na razie widzę, że jest dobrze.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.