EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Vejpicjusz
#1879641
Witam.
Lekkomyślnie skleiłem z butelką od squonka uciętą koncówkę od innej butelki, tak by lepiej sie wpasowała do gboxa.

Sęk w tym, iż nie pomyślałem, że użyte super glue będzie miało małą styczność z wlanym liquidem, nie wspominając o ewentualnie ukruszonych kawałkach kleju, które mogą w nim zanurkować.

Moje pytania :
W czym zamoczyć te 2 części, by się od siebie oddzieliły, rozpuszczając klej cyjano-akrylowy, jednocześnie nie topiąc plastiku?

Jeśli to miałby być dajmy na to aceton, to jak należy w późniejszym etapie te dwie części wypłukać, tak by nie wdychać pozostałości owego acetonu?

Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
By PucH2
#1879644
W sklepach są do kupienia rozdzielacze do klejów cyjanoakrylowych. Następnym razem zastosuj kleje z rodziny UV.
By Staszek.S
#1879656
Aceton dość szybko paruje, więc wystarczy po całej operacji pozostawić wszystko na powietrzu na kilka godzin i dokładnie umyć ciepłą wodą...
Ale... aceton niezbyt lubi się z tworzywami sztucznymi... Dużą jest szansa ze butelki rozpuści lub co najmniej uszkodzi...
Rozdzielacz do cjanoakrylu również raczej dla tworzywa nie będzie obojętny...:(
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.