EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By gourmet
#1879352
Posiadam ponad roczne akumulatory 18650 po wielu cyklach ładowania. Przed 'wejściem do służby' zmierzyłem pojemność ładowarką Lii 500 (Liitokala). Ponownie zmierzyłem pojemność wczoraj i zmniejszyła się nieznacznie, np. z 2960 na 2716 mAh, czyli ok. 8%. Subiektywnie czuję, że działają znacznie krócej niż na początku. Setupy i używane moce cały czas podobne.
Pytanie - czy pojemność to jedyny wyznacznik wydajności akusów, czy jednak z czasem zachodzą procesy powodujące, że taka sama ilość mAh wystarcza na krócej?
By Staszek.S
#1879354
Też bym się podłączył do pytania... Moje 'forumowe' VTC5, po kilkudziesięciu ładowaniach też coś nie domagają... Po zdjęciu z ładowarki miód malina... Ale już w połowie słupka naładowania (wg moda) chmurka dużo słabsza...
Awatar użytkownika
By Timi
#1879355
Pojemność to jedno, a wydajność prądowa to drugie.
Niestety obydwa te parametry spadają wraz ze zużywaniem się akumulatorów.
Starszy akumulator może mieć jeszcze całkowitą pojemność w okolicach 80-90% nominalnej, ale już od np. 50-60% rozładowania nie jest w stanie oddać potrzebnego prądu.
Łatwo to sprawdzić obserwując napięcie pod obciążeniem.

Podobnie jak w samochodzie.
Akumulator bez obciążenia niby ma napięcie ponad 12V, ale w czasie rozruchu ono spada do np. 8V i aku nie jest w stanie uciągnąć rozrusznika.
By gourmet
#1879356
Dzięki *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Timi
#1879357
@gourmet
Ale nie musisz takiego aku od razu utylizować.
On spokojnie sobie jeszcze poradzi w boxach wieloakumulatorowych przy niskich mocach.
Nawet w pojedynczym boxie i mocach rządu 15-20W jeszcze chwilę podziała.
Potem to już tylko do latarki.
By gourmet
#1879361
Zgadza się, tylko komfort wapowania już nie ten. Tę stówkę plus raz na kilkanaście m-cy należy odżałować.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.