EPF
By patrykz103
Zakupiłem 3 aromaty/koncentraty:
-Natural Grejfrut
-Poziomka
-Eukaliptus&Mięta

Poziomka 23 krople na 10ml - tak samo grejfrut i mega gryzie w gardło, slaby smak. Eukaliptus z miętą mega mocna mięta - tez 23 kr/10ml. Jakie jest wasze idealne dozowanie tych aromatów ?
By Dżansjo
patrykz103 pisze:Zakupiłem 3 aromaty/koncentraty:
-Natural Grejfrut
-Poziomka
-Eukaliptus&Mięta

Poziomka 23 krople na 10ml - tak samo grejfrut i mega gryzie w gardło, slaby smak. Eukaliptus z miętą mega mocna mięta - tez 23 kr/10ml. Jakie jest wasze idealne dozowanie tych aromatów ?

Edit: usunąłem link. Arkusz dla Inawery pokazywał jakieś stare wartości i tylko mógł namieszać.
Awatar użytkownika
By Cinmar
Pomarańcza to tragedia (nawet menthol jej nie wyciągnie). Cieszę się, że zrobiłem małą próbkę, bo jakbym nie kombinował ze stężeniem, daje strasznie płynem do naczyń, czy innym domestosem. Odstało 23 dni.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
Cinmar pisze:,,, bo jakbym nie kombinował ze stężeniem, daje strasznie płynem do naczyń, czy innym domestosem. Odstało 23 dni.

A jak kombinowałeś? Jakie stężenia robiłeś? Jeśli tak jak kolega patryk (trzy posty wyżej), to nic dziwnego, że czujesz chemię. Ja wiem, że często "na mieście" panuje zakorzenione przekonanie, że aromatu daje się buteleczkę na 100-kę bazy, co jest oczywistą bzdurą, a w przypadku koncentratów Inawery takie dozowanie musi zakończyć się wylaniem samogonu do kibla.
Awatar użytkownika
By Cinmar
Nałóg Totalny pisze:A jak kombinowałeś? Jakie stężenia robiłeś?

Od 13 do 25 kropli na 10ml. I pomimo tego, że na 13gtt było bardzo słabo czuć aromat, to i tak miał mocno chemiczny posmak, co go dyskwalifikuje.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2018, 11:59 przez Cinmar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
devlin27 pisze:Koncentratu dajemy mniej jak dla mnie 6-12k/10ml

Takie dawkowanie zgadzałoby się również z moimi obserwacjami. 23 gtt to IMO stanowczo za dużo, a już przy poziomce to na pewno. Próbowałem kiedyś i to był jeden wielki aceton :) @Cinmar spróbuj 8 gtt, niech odstoi długo.
Awatar użytkownika
By Cinmar
Nałóg Totalny pisze:
devlin27 pisze:Koncentratu dajemy mniej jak dla mnie 6-12k/10ml

Takie dawkowanie zgadzałoby się również z moimi obserwacjami. 23 gtt to IMO stanowczo za dużo, a już przy poziomce to na pewno. Próbowałem kiedyś i to był jeden wielki aceton :) Spróbuj 8 gtt, niech odstoi długo.

Aż sprawdziłem, czy nie mam przypadkiem koncentratu :D. Sprawdzę faktycznie na mniejszym stężeniu.
Poziomkę (aromat) właśnie testuję na 20gtt i wstępnie wydaje się być w porządku. Do wieczora sobie wymyślę na jakim stężeniu robić większą partię.
Awatar użytkownika
By naits
Limetka
20 kr/10ml
Bardzo intensywny ale mało naturalny smak.
Raczej cytryna niz limonka.
Jeśli ktoś lubi ten sztuczny smak cytronetek czy jak się to nazywa, takie małe buteleczki które dolewa się do wody, to dokładnie ten smak.
Awatar użytkownika
By Baryua
Ktoś doszedł do optymalnego stężenia aromatu Pyramid? Na stronie jest napisane 1 kr/ml, ja dałem 1,25 kr/ml (30 kr/24 ml) i zapowiada się ciekawie, ale ledwo go czuć. Przed chwilą doprawiłem na ok. 1,5 kr/ml, ale może ktoś ma już rozpracowane stężenie i się podzieli, cobym nie musiał drugi raz doprawiać :D
Awatar użytkownika
By giena1977
@Baryua Dałeś temu poleżakować chociaż z tydzień minimum?
Akurat ten aromat wapuję od kilku lat i nadal go lubię. ;) Wcześniej były inne końcówki przy buteleczkach i wtedy faktycznie dawkowanie (moje) było - 10kr/10ml bazy.
Od jakiś 2 lat robię od razu większe "porcje" i dwa warianty. Jeden w wersji 55-60 kr. aro/ 30 ml bazy, druga wersja - mniej słodka, co za tym idzie mniej "skarpetkowa" ;) 40-45 kr. aromatu/30 ml bazy. Do tego po kilka kropel np. biszkoptu, kokosu, czy banana lub jakiegoś ciasteczkowego aromatu....Lubię ten aromat, ale dla mnie musi trochę poleżeć! ;)
Awatar użytkownika
By Baryua
@giena1977 dzięki za podzielenie się swoją recepturą :beer:
Czuję, że bardziej przekona mnie pierwszy wariant dozowania czyli ok. 2 kr/ml, gdyż przy 1,25 jest dosyć płasko, a zmysł smaku chyba mam w porządku, gdyż ogółem aromaty innych firm stosuje w stężeniach z dolnej granicy zakresu zalecanego przez producenta (czasem nawet mniej) i jest mi z nimi bardzo smacznie. Pyramid przegryzał mi się ponad tydzień :wink:
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43

Witam, przychodzę z pytaniem o to który z tych box[…]

SXK Atto styled - MOSFET

Czy udało się komuś, albo podjął próbę wstawienia […]

Pochwalcie się zabawkami:) http://i42.tin[…]

Baza firmy a-sense

Witam, jakiś czas temu kupiłem bazę 1L 50/50 6mg/m[…]