EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By kermes85
#1875283
Witam serdecznie. Mam taki problem. Posiadam iJoy Capo 100. Zakupiłem do niego baterię INR21700 M50 LG 5000mAh Li-Ion 3.6V 10A. Po naładowaniu użyłem jej raz. Następnie ponownie ją naśladowałem i przy wkładaniu do Capo i zakręcęniu wieka baterii, wieko rozgrzało się w bardzo krótkim tempie do bardzo wysokiej temperatury. W sumie to mnie poparzyło aż. Szybko odkręciłem wieko przez materiał i wyciągnąłem baterię która była gorąca. Brak wycieku z baterii i Capo działa bez zarzutów na innej baterii - sony 18650 2600mAh. Ktoś wie jaka jest przyczyna? Bateria jest niekompatybilna z Capo? Za dużo mAh? Muszę mieć adapter/sylikon? (raz użyłem bez adaptera/sylikonu i nie było problemu wiec za drugim razem nie spodziewałem się takich atrakcji). Zaznaczam że urządzęnie nie było podłączone do prądu. Aha i nie znam się na tym dobrze więc jeśli gadam głupoty to sorry.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1875287
Nic dziwnego, że się grzeje. Jak nie chcesz sobie zrobić krzywdy, to przestań ją używać.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2018, 23:09 przez bulit73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1875289
Opisana historia świadczy o zwarciu, a te wykonałeś na własne życzenie nie używając adaptera. Następny raz może nie być tak łaskawy dla rączek. Akusa możesz spokojnie używać do grzałek powyżej 1 oma. Adaptery możesz sobie wykonać sam używając kartonu/papieru i kleju.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.