EPF
Mechaniczne i z elektroniką
By karol1241
#1636442
Powiem Wam po pierwszym dniu - brać w ciemno! Przycisk pięknie chodzi, gwinty super wykonane, nie boję się że nie wyjmę akumulatora jakby miał wybuchać - dosłownie zajmuje to sekundę. Polecam!
Awatar użytkownika
By e_sat
#1650984
karol1241 pisze:Powiem Wam po pierwszym dniu - brać w ciemno! Przycisk pięknie chodzi, gwinty super wykonane, nie boję się że nie wyjmę akumulatora jakby miał wybuchać - dosłownie zajmuje to sekundę. Polecam!


Pewno na każdy gwint 1/10 sekundy :)
By karol1241
#1659750
@up Hah, racja. :) Niestety u mnie coś się popsuł, używając gwintu z pinem (nie hybrydowy) przycisk czasami nie wraca na swoje miejsce, czasami nie łączy, a po kilku minutach jest już ciepły (pomimo to, że LG HG2, ani Samsung 30q nie jest nawet letni wtedy). Szukałem tego zwarcia i chyba nie znajdę..
Awatar użytkownika
By pol
#1659801
karol1241 pisze:.....przycisk czasami nie wraca na swoje miejsce, czasami nie łączy, a po kilku minutach jest już ciepły ....

1. Jaka rezystancja grzałki?
2. Sprawdź stan części składowych przycisku. To jest prawie jak konstrukcja cepa. Tam nie ma co się zepsuć. No chyba, że jest zasyfione lub izolator uszkodzony.




...coś się popsuł, używając gwintu z pinem (nie hybrydowy) ...

W górnym capie pin plus jest na sprężynie.
Rozkręć go i sprawdź. Wyczyść środek.


By karol1241
#1660397
1. Rezystancja od 0.5 ohma do 0.3, nie powinien się aż tak grzać.

Będę niedługo robił to co mi napisałeś, zobaczymy, dziękuję.

Też się dziwię, że może coś być nie tak, zauważyłem że wygląda to jakby był luz między akumulatorem, a tym górnym adapterem do pinu bo jak się blokuje to się akumulator podnosi, czegoś takiego być nie powinno.
By karol1241
#1660965
Czym to można umyć wszystko? Rozebrałbym wszystko (oprócz górnego capa z pinem) i wrzuciłbym do (płynu do naczyń?).
Awatar użytkownika
By pol
#1660990
karol1241 pisze:....Rozebrałbym wszystko (oprócz górnego capa z pinem) ...

A jego czemu pozbawiłeś prawa do czystości i nie rozebrałeś na czynniki pierwsze?

Możesz moczyć i myć w płynie do mycia naczyń. Wypłucz później dokładnie pod bieżącą wodą.
By karol1241
#1662746
Nie mogę wykrecic tego górnego pinu (rozebrac) prędzej go porysuje.. Dziś bez tego metalowego u dołu próbowałem sprawdzić dlaczego się zacina to najprawdopodobniej dostałem prądem...
By karol1241
#1667339
Niestety mycie nic nie pomogło, wygląda to tak:
1. Wkładam akumulator i dokręcam górny pin
2. Przycisk wchodzi tak na ~4mm, wygląda że działa
3. Z 4 buchy i przycisk nagle wchodzi na około ~9mm i się zacina oraz nie łączy

Wygląda mi to trochę na zwarcie ale całkowicie nie rozumiem jak może tam się nagle miejsce pojawiać :zakrecony
By karol1241
#1668190
@up Dziękuję za informację, niestety wątpię żeby pomogło to na zacinanie się przycisku. Pomijam już że LG HG2 z 4.2v rozładował się do około 3.4v jedynie na jakichś 20 buchach w ciągu tygodnia (próbowałem go codziennie jakoś naprawić, po 2 buchach rezygnowałem) więc wskazuje mi to na zwarcie (akumulator nigdy nie był ciepły, dbam o to).
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1668228
3 pytania, najwyżej poślesz mnie do diabła :)
- czy na konektorze hybrydowym powyższe objawy również występują?
- czy wkładasz batkę plusem do dołu?
- czy sprawdzałeś na różnych parownikach?
By karol1241
#1668346
Nie ma sprawy, wolę odpowiedzieć na takie podstawowe niż nie mieć ich wcale (bardzo doceniam Waszą pomoc :) ).
1. Nie wiem, na tą chwilę nie sprawdzałem (pomimo że kupiłem go właśnie dla tego pinu ze sprężyną to postaram się jak najszybciej spróbować)
2. Batka zawsze plusem do góry
3. Na velocity v2, bellusie, ijoy'u limitlessie
By karol1241
#1668656
@up To ma szansę wtedy działać normalnie?
By karol1241
#1668732
No to będę próbował niedługo, nie wiem dlaczego ale mam takie wrażenie jakby pierwszego dnia (z 4 miesiące temu) Skyladon działał bez zarzutu. Oczywiście pamięć może mnie mylić.
By karol1241
#1668985
Żeby było śmieszniej sprężynuje, po kilku buchach (a więc i "kliknięciach") trzeba ją tak jakby docisnąć i znowu kółko.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1669319
Przyczyna grzania się przycisku jest banalna. Przycisk się wyciera i nie ma kontaktu ze ścianką rurki. Oczywiście jak to jest u chińczyków, przyciski nie trzymają wymiarów, a internety twierdzą, że mogą być też z różnych materiałów. Pomaga wciskanie pod lekkim kątem, tak żeby dotknął ścianki jak największą powierzchnią. Na razie nie wymyśliłem innego rozwiązania.

Edit: pomogło przeszlifowanie brzegu przycisku i ścianki rurki z którą się styka, drobnym papierem, i dokładnie wymycie IPA.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2016, 15:23 przez Riccardo, łącznie zmieniany 1 raz.
By karol1241
#1669350
@up Moje problemy powinny być rozwiązane - kolega Pol zaoferował że mogę mu go podeslać. Ja już rozkładam ręce.
By karol1241
#1676794
Skyladon działa jak nigdy, niestety mechaniki to nie dla mnie. Jakby co to jest na sprzedaż.
Awatar użytkownika
By pol
#1676801
Jako, że ja to usprawniał do działania, zapodam co było przyczyną błędu działania.
Mały problem w procesie produkcyjnym. Niewielkie zwężenie przy końcu rury przy nacięciach wentylacyjnych, które blokowało swobodny ruch ogniwa w rurze.
Drobne przeszlifowanie nadmiaru materiału i wszystko działa jak fabryka przewidziała.
Awatar użytkownika
By pol
#1676806
Może przy frezowaniu otworów wentylacyjnych coś powodowało niewielkie odkształcenie materiału i przy ogniwach o większej średnicy haczyło o koszulkę izolacyjną.
Pod palcem niewyczuwalna różnica, ale ogniwo LG HG2 nie dochodziło do oporu wewnątrz rury i pozostawał mały ślad obtarcia na koszulce ogniwa.
5 minut zabawy Dremelkiem i działa bez zarzutu.
Awatar użytkownika
By pablo3z
#1875770
Mam skyladona do którego specjalnie kupilem Zephyrusa 2 i leżą nieużywane również ze względu na nie dzialanie pinu. Tzn albo działa i się grzeje albo nie działa. Z tego co pamietam, bo wrzuciłem go w szuflade juz dawno temu. Może kolega Pol i.mnie zechce poratowac? ;)
Coś tam grzebalem ale bez rezultatów...

Wysłane z mojego HTC Desire 12 przy użyciu Tapatalka
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.