EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By xeonek
#1874686
Hej, posiadam Merlina RTA od jakiegoś czasu, i ciągle mam problem z bobrem, raz bardziej go czuć a raz mniej, probowałem już chyba z 15 setupów i ciągle to samo. Liquid jakiego używam to Dinner Lady 70/30. Zakładam watę tak żeby nie blokowała przepływu liquidu. Wapuje na 30W z TC. Czy problem moze być po stronie liquidu?(za gęsty). Załączam zdjęcie jak to wygląda, dzisiaj było wickowane i po 15min wapowania znowu bober, smak liquidu prawie niewyczuwalny. Grzałka cała w nagarze, mimo że wczoraj ukręcona i dzisiaj przepalona przed składaniem... Help! :roll:
https://zapodaj.net/6c874ee6fd62f.jpg.html
https://zapodaj.net/13a59b88ae286.jpg.html
https://zapodaj.net/c1643bc8f1373.jpg.html
Ostatnio zmieniony 14 gru 2018, 17:09 przez xeonek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By zuczek
#1874696
Liquid jakiego używam to Dinner Lady 70/30.


Czy problem moze być po stronie liquidu?(za gęsty).


Tak, to może być powód. Pewnie wiesz, że liquid gęstnieje w niskich temperaturach. W obecnej porze roku i przy obecnej pogodzie, użytkując "na dworze", w nie ogrzewanych pomieszczeniach, ... możesz mieć kłopoty z transportem.
Używam liquidów 50/50. W domu wszystko jest w porządku. W pracy, na nie ogrzewanej hali mam kłopoty z transportem ale do bobra nie dochodzi :wink:
By Maskota
#1874697
Ale capa trzeba popuszczać żeby odpowietrzyć:P też to mam

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Baryua
#1874703
Na zdjęciach wata przyjemnie wilgotna, gotowa do działania. Może to wina syfiącego liquidu i oparów rozgrzanego nagaru. Słodziki bywają okrutne dla grzałek.
By Maskota
#1874705
Możesz mieć racje, autor pisze że grzałka cała w nagarze chociaż wczoraj kręcona

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By xeonek
#1874718
@xan
Dobra wszystko wywaliłem i zrobiłem od nowa, zmniejszyłem moc, narazie jest ok, tyle że chmurka zimna :<, potestuje jeszcze, dzięki :)

@zuczek
Prawie w ogóle nie wapuje na dworzu, zazwyczaj w pomieszczeniach przy temperaturze pokojowej, ale tak czy siak spróbuje z rzadszym liquidem :)

@Maskota
A o tym nie wiedziałem, faktycznie jak poluzuje capa to słychać że powietrze uchodzi i czasem nawet jakiś bąbelek poleci w tanku. Jak często to robisz?

@Baryua
Z tym słodzikiem to racja, problem w tym, że na zdjęciach setup z wczoraj, aż tak szybko by sie nagar osadził? :zakrecony
By Baryua
#1874729
Niektóre liquidy potrafią jeszcze bardziej zasyfić drut i to po kilku mililitrach, więc wszystko możliwe.
By Maskota
#1874731
Jak jest zimno tak jak dziś np. to dość często, w k5 nawet popuszczam ok 1 obrót i tak zostawiam, inaczej smak jest do du.. i sie nie odpowietrza. Ujście bąbelków to właśnie odpowietrzanie

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By macieq03
#1874817
@xeonek
Nośnik nie musi , wypełniać całego okienka. Po założeniu grzałki rozczesz dobrze,i przytnij tak, by nośnik wchodził równo z górną krawędzią okienka ,przez które wpływa liquid.
W Merlinie nic nie trzeba odkręcać, dobrze ułożony nośnik , i powietrze idzie z obu otworów.
Oczywiście, gęstość liquidu również może mieć wplyw ,dlatego spróbuj dobrze rozczesać nośnik.
Próbowałeś dać niżej grzałkę?



Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1874819
Merlina przy premixie 70/30 też popuszczam jak zmarznie bo nie odpowietrza się jak trzeba. W cieplym domu nie ma tego problemy i bańki idą jak wściekłe

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By macieq03
#1874823
Moje mieszanki idą na PG60/40VG,tutaj też jest różnica. Stąd moja sugestia, by skrócić nośnik do minimum,i odchudzić go, na końcach.
Wszystko ma znaczenie, temperatura otoczenia, gęstość , transport, moc,

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1874825
No rozumiem, ja robie 50:50 i jakoś to działa ale przy premixach 70:30 transport nie wyrabia. Ponieważ baza 50:50 powoli sie kończy to następną zrobie 60:40 jak Ty. Może to będzie złoty środek na zime

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By xeonek
#1874903
Podejrzewam, że to wina liquidu, jak dzisiaj tam zajrzałem to złapałem się za głowe, nawet na wacie był nagar :/ szkoda bo dinner lady był moim faworytem :( Ponownie zmieniłem dzisiaj grzałke i wate. Zauważyłem, że na TC przy 20W i temp 200stopni w ogóle nie idzie chmurka, a jak ustawie na waty to przy 20W idzie ładna, normalna chmurka, więc odpuściłem sobie TC i narazie wapuję w trybie Wattage.

@macieq03
Hmm, właśnie u mnie jest problem z tym powietrzem, jak lekko odkręcam capa po kilku buszkach to z komory wulatują ogromne bąbelki, gdybym tego nie robił to zaraz znowu byłby bober...
@Kasus
Właśnie zauważyłem, że jest jakiś problem z tym TC, tak jak napisałem wyżej. Mod to Pico 75W
Awatar użytkownika
By PucH2
#1874906
Pico 75W nie ma żadnych problemów z odczytem zalogowanej grzałki w trybie TC. W trybie TC nie będziesz miał chmurki jak transport liquidu nie wyrabia (sucha wata). Zmień aromaty bo te co masz to zabójcy grzałek.
Awatar użytkownika
By zuczek
#1874907
Ja na twoim miejscu, mając te wszystkie rady wyżej zrobiłbym:

Nową grzałkę i watowanie (grzałka nisko, żeby transport wyrabiał, watowanie jak należy: optymalna ilość waty, przycięta na właściwą długość, sczochrana i wyczesana na końcach, ułożona w zatokach, ... . Wtedy wiem, że nawet jak wata nie jest najlepsza to transport liquidu i tak nadąży) aby na tym etapie być pewnym, że wszystko jest bez zarzutu.

Zalałbym liquidem sprawdzonym, który znam i używam. To wszystko wkręcił na moda i wapował przez jakiś tydzień na zwykłym trybie "Power". W tym układzie nie powinno być żądnych problemów, bo setup nowy i dokładnie zrobiony, liquid znany i sprawdzony, tryb pracy moda znany i sprawdzony.

To wszystko powinno działać bez konieczności kręcenia cupem. Zauważ, że @Maskota napisał: robi to kiedy jest zimno !!!! Nie cały czas ...

Po tygodniu bez problemów, na tym samym setupie i ustawieniach wróć do Dinner Lady. Jeśli się pogorszy, wtedy wiesz, że faktycznie liquid może być powodem. Jeśli będzie jak trzeba masz wskazanie, żeby przyjrzeć się kontroli temperatury ...
By xeonek
#1874909
@PucH2
Pewnie tak właśnie zrobie bo nie chce mi się robić setupu co 5h żeby to jakąkolwiek przyjemność sprawiało. Ciężko znaleźć coś do takiego codziennego wapowania.
Próbowałem ostatnio 2 smaki diollonsa, Cleopatra i Gekon, powiem szczerze że przy Cleopatrze zbierało mnie na wymioty(0/10), gekon chemiczny jak bym wapował odświeżacz do kibla.
Pytanie do pana premiera: Panie premierze co wapować? :(
Awatar użytkownika
By macieq03
#1874953
Niestety, ale z aromaty również przyczyniają się do kiepskiej pracy grzałki. O ile mogłem nie przebierać Merlina przez kilka dni, na aromacie M..., to przy zalaniu I... ,po dwóch baniakach grzałka kwalifikuje się do wymiany. Zalepiona na amen. Ale niestety,mam pewien aromat którego nie odpuszczę.


Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.