EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By xadd20
#1874766
Hmm mam taki problem. Nie wiem czy baterie mogą być potencjalnie niebezpieczne. Zostostawiłem je w pracy, były podłaczone do ładowarki na więcej niż 24 h. Po odłączeniu ładowarki, zauważyłem lepka rozlaną ciecz pod ładowarką, obok jest firmowa mikrofala, także nie wiem czy nastąpił wyciek elektrolitu czy nie zostało coś rozlane/ wylane z mikrofali.

Obrazek

Obrazek

W miejscu prostokątnego wzoru była podłaczona ładowarka.

Lepka ciecz, zapach jakby octowy.

Baterie to Akumulator LG HG2 18650 (zupełnie nowy komplet baterii kupiony ze sklepu dzień wcześniej ) Nie widze żadnych fizycznych różnić ( wypókłości itp ) poza kompletem który obecnie używam a tym który mógł się wylać i przeładować w ładowarce.

Ładowarka Xtar MC2
https://bratex.org/sklep/pl/p/ladowarka ... vYEALw_wcB

Posiadająca zabezpieczenia:

•sterowany procesorem trzystopniowy proces ładowania TC/CC/CV

•zabezpieczenia: zwarciowe, termiczne, przed odwrotną polaryzacją

Niby ta ładowarka nie ładuje baterii jak są naładowane.


Jak dokładnie wyglada wyciek z baterii ? Zarówno baterie jak i górna część ładowarki ( część do której są podpięte baterie była sucha) Jeśli baterie się wylały to powinien być jakiś ślad na ładowarce i bateriach. A takiego śladu nie ma, nomiast część kabla usb jak i małe krople na zasilaczy były pokrytę tą sama bliżej nie określoną lepka mazią. Pozatym ładowarka nie ma żadnych otworów przez które wyciek z bateri mógłby się wylać na dół, nie pozastawiając śladu.

Włożyłem te baterie do moda i oprogramowanie pokazuje je jako 100% naładowane.

Tak jak pisałem nie wiem czy baterie są bezpieczne do użytkowania, wolalłbym żeby mi nie wybuchły w ręce /gębie jak będe palić.

Jaka jest wasza opinia z własnego doświadczenia ? Jeśli potrzebujecie więcej informacji do określenia problemu to piszcie.
By Krasnal45
#1874767
To nie był wyciek z akumulatorów. Gdyby był, to byś się o nim nie dowiedział, bo to biuro byłoby już sfajczone.
By xadd20
#1874768
Czytałem, że akumaltory od epapierosa mogą albo wyciec, albo wybuchnać. Tak samo przeładowany akumlator samochodwy wycieka z tego co słyszałem. Jak można się dodatkowo upewnić że baterie są ok ?
By Krasnal45
#1874769
A Antka żony szwagra córki zięcia syn powiedział że ziemia jest płaska i teraz jestem wyznawcą płaskoziemia. ZIEMIA JEST PŁASKA. Taka jest prawda...
Awatar użytkownika
By bulit73
#1874770
xadd20 pisze:Czytałem..., .... z tego co słyszałem.

I tak właśnie powstają mity.
By xadd20
#1874771
Nie mam jakiejś szerokiej wiedzy odnośnie baterii, dlatego pytam na forum osób bardziej doświaczonych, na własną ręke szukam po googlach, a wy łapiecie mnie za słówka :D Staram się ustalić czy baterie są bezpieczne do użycia, i jakie są metody sprawdzenia żeby mieć 100 % pewność.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1874773
xadd20 pisze:Staram się ustalić czy baterie są bezpieczne do użycia, i jakie są metody sprawdzenia żeby mieć 100 % pewność.

xadd20 pisze:Włożyłem te baterie do moda i oprogramowanie pokazuje je jako 100% naładowane.


Jednak następnym razem, nie zostawiaj akumulatorów w ładowarce, bez kontroli. Są to ogniwa wysokoprądowe i w razie W potrafią narobić szkody :wink:
By Maskota
#1874775
Są bezpieczne, jak już pisał Krasnal to nie wyciek z akusów.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
@Bulit nie strasz bo przestane zostawiać akusy na noc w ladowarce
By xadd20
#1874776
W takim razie jak wyglada wyciek z baterii ?

Co pokazuje mod jak jest przeładowana bateria ?
By Maskota
#1874777
Zaczyna odliczać. 3..2...1.... boom. Hahah

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1874778
A jednak z pociekło a to już stanowi zagrożenie. Wymień mikrofale. Jak nie pomoże to ładowarkę też.
By Maskota
#1874779
Szczerze mówiąc to nie widziałem jeszcze akumulatora 18650 wylanego, nawet mocno wyeksploatowanego. Tak akumulatora drogi Autorze bo baterie to masz w pilocie

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1874780
Maskota pisze:Szczerze mówiąc to nie widziałem jeszcze akumulatora 18650 wylanego, nawet mocno wyeksploatowanego. Tak akumulatora drogi Autorze bo baterie to masz w pilocie

Te w folii niekiedy wylewały jak i teraz wylewają. Częściej jednak puchną jak balony.
By xadd20
#1874782
To sie kawalarze znaleźli ;) a potem bede zbierac druga część ryja z księżyca :lol:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1874783
Akumulator Li-Ion to w zasadzie mała bomba chemiczna o dość szerokim spektrum działania. Stosuje się więc wielostopniowe zabezpieczenia chroniące ogniwo przed sytuacjami mogącymi skutkować jego rozszczelnieniem. Jedno z zabezpieczeń jest wbudowane do akumulatora. Między innymi ma zadziałać gdy uszkodzeniu ulegnie ładowarka i zostanie przekroczone dopuszczalne napięcie na zaciskach ogniwa. Kolejnym zabezpieczeniem są układy ładowarki. Bardzo precyzyjnie kontrolują proces ładowania dbając aby akumulatora nie przeładować.
By Maskota
#1874784
No spuchnięte to i owszem

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1874785
Nie nasz problem. Jakbyś jednak spróbował to może będzie ci do twarzy taki zabieg.
By Maskota
#1874786
xadd20 pisze:To sie kawalarze znaleźli ;) a potem bede zbierac druga część ryja z księżyca
Spokojnie od razu Ci głowy nie urwą i zacznij czytać co się pisze. To nie wyciek z akusów

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By d1roman
#1874814
Na zdjęciach wygląda jak rozmazany sos winegret...... poza tym śmierdzi tak samo. :D

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.