EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By Delko
#1872619
Witam chciałem się pochwalić swoją pracą nad eVic-VTC Mini farba zaczęła z niego schodzić.
Rozebrałem go całego,wyciągnąłem elektronikę szybkę podgrzałem suszarką i ładnie się odkleiła.
Następnie wrzuciłem cały korpus w słoik z rozpuszczalnikiem nitro na całą noc farba sama ładnie odeszła od aluminium
Następnie trochę zabawy z polerką i pastą polerską po wszystkim pomalowałem to lakierem bezbarwny, bo aluminium ma tendencje do utleniania się.

Obrazek
By Maskota
#1872626
Mogleś wrzucic i opisac w galerie naszych zestawow. No ale jak juz jest to od siebie napisze ze efekt fajny, chociaż fotka robiona nokia 3210 i pewnie nie oddaje tego dobrze Co do samego malowania to lakier może sie dobrze na polerce nie trzymac

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By jaro19591
#1872632
Nawet nie chodzi o to, czy jest polerka, ale jak kiedyś poeta powiedział "amelinium się nie pomaluje". Z mojego doświadczenia praktycznego, tylko specjalne lakiery i podkłady do aluminium dają szansę na trwałość powłoki. Do nabycia w firmach, dorabiających lakiery samochodowe. Przyczepność do innych powłok daje jedynie anodyzowanie aluminium.
By Maskota
#1872633
Ja mojego moda pomalowalem zwykłym podkladem akrylowym, na to kolor i sie trzyma

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1872640
Mi poler wyglada na ss, jednak autor sugeruje alu

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Maskota
#1872643
Nie mialem w rece tego zasilania dlatego troche strzelam po samej fotce

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Delko
#1872652
Maskota pisze:Mogleś wrzucic i opisac w galerie naszych zestawow. No ale jak juz jest to od siebie napisze ze efekt fajny, chociaż fotka robiona nokia 3210 i pewnie nie oddaje tego dobrze Co do samego malowania to lakier może sie dobrze na polerce nie trzymac

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Zdjęcie robione starą xperią L *BOR*
Co do malowania został on pomalowany lakierem bezbarwnym dwu składnikowym do aluminium Exlak.
Wszystko się ładnie trzyma już ponad trzy miesiące. Felgi po polerowaniu też tym malowałem i lakier trzyma się dalej już ponad rok
Awatar użytkownika
By Delko
#1872655
Krasnal45 pisze:A czy obudowa VTC to na pewno amelinium?

Mod jest raczej z aluminium lub jakiegoś stopu aluminium.
Gdy go pierwszy raz wypolerowałem i nie pokryłem lakierem zaczęło się utleniać już po tygodni tak jak aluminium
Awatar użytkownika
By Delko
#1872656
Maskota pisze:Mi poler wyglada na ss, jednak autor sugeruje alu

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

ss to na pewno nie jest. ss nie utlenia się po wypolerowaniu.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.