EPF
http://vapelab.pl
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1870986
Na samym początku zaprosić bym Was chciał na czarny piątek :) Start o północy. Kawę kupiłem, będę siedział dopóki nie padnę i postaram się wszystko zdążyć spakować zanim kurier zapuka do mych drzwi.

Obrazek

A teraz przejdziemy do właściwego tematu. Otóż postanowiłem w końcu się ruszyć i zrobić porządnie opisy produktów.
Wiem, że najwięcej emocji zawsze budzi dozowanie aromatów i głównie na tej kwestii chciałbym się skupić i przy okazji prosić Was o pomoc.

Zacznijmy od przykładowych 3 opisów:
https://vapelab.pl/index.php?id_product=686&controller=product
https://vapelab.pl/index.php?id_product=660&controller=product
https://vapelab.pl/index.php?id_product=44&controller=product

-> W przypadku dozowania wymyśliłem coś takiego, że w pierwszym podejściu starać się będziemy uzyskać "to co autor miał na myśli", czyli stworzenie samemu odpowiednika gotowego liquidu (na tyle ile udaje się zdobyć informację).
-> W drugim przypadku rozpisałem zalecane stężenia aromatu dla poszczególnych baz, jeśli robimy metodą alternatywną na własną rękę i zgodnie z zaleceniami producenta (czyli na ile procent możemy sobie pozwolić). Tutaj też rozpisany jest "milimetraż" co by nie szukać, ot tak dla wygody i dla mniej zaawansowanych użytkowników.

Nie ukrywam, że robię też to dla swojej wygody, bo dość często muszę odpisywać na te same pytania a tak jest to w jednym miejscu i czytelne :D (ale pytać zawsze można i zapraszam jak zwykle o każdej porze :beer: )

Jeśli mógłbym Was prosić o ocenę tych wypocin i jakieś propozycję zmian jeśli miałyby się takowe znaleźć :)

A teraz prośba, bo mam przeczucie, że to za mało. Jak doskonale wiadomo, każdy ma swojego ulubione stężenia jakiś tam aromatów, lubi je w inny sposób kisić, odprawiać rytuały, beczkować do góry nogami etc.
Tak myślałem, czy by na samym dole nie dodać jeszcze czegoś takiego, jak "uwagi użytkowników" lub coś podobnego i bym tam wklejał Wasze cytaty, jeśli się zgodzicie. Myślę, że taka opcja pozwoliłaby dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi i w razie czego coś może okazać się pomocne w przyszłości dla kogoś innego. Zauważyłem, że dość problematyczną kwestią jest znaleźć jakieś sensowne opinie w internecie a jak już coś się znajdzie, to są w jakimś pogańskim języku :lol: Czyli klasycznie - wszystko w jednym miejscu :)
Jeśli taka dodatkowa forma by Wam się spodobała i wyrazilibyście chęć w czymś takim partycypować to otworzę nowy dział na moim poletku i każdy będzie mógł się wypowiedzieć o aromatach, które do tej pory próbował i ma jakieś ciekawe spostrzeżenia.
Ja to oczywiście wrzucę w formie cytatów z ewentualną drobną moderacją tak, żeby zachować sens (ale tylko w razie potrzeby).

Pozdrawiam!
Piotr

No to czas na wieczorną kawę :monkey:
Awatar użytkownika
By Vukotich
#1870992
Kurde, ambitnie podszedłeś do sprawy Piotrek! Jak dla mnie rewelacja! :)
Chociaż nie wiem, czy info o progresywnym dawkowaniu już nie jest trochę na wyrost (zajedziesz się chłopie ;)). Może lepiej byłoby wkleić info ogólne, że większe stężenie gliceryny w bazie wymaga zwiększenia ilości aromatu?
Pozdro!
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1871107
@berto - nie do końca zrozumiałeś :) Nie chodzi o opinie lecz o jakieś tipy związane z aromatem na zasadzie: "warto na godzinę dać mu oddechu, żeby chemia wyparowała", "idealny po tygodniu" itd.
@Vukotich - bo ja wiem czy się zajadę, właściwie każdy producent swoje linie ma defacto opracowane na tej samej formule, więc zazwyczaj wypada to na zasadzie "kopiuj" - "wklej". Są oczywiście jakieś tam niuanse, ale większa część pracy sprowadza się do odgrzewania tego samego kotletu a jak jest jakiś nudny wieczór to czemu nie ulepszać :) Biorąc pod uwagę czas jaki poświęciłem do tej pory na opracowywanie mejli z dozowaniem i ogólnie FAQ to na to samo by wyszło jakbym raz a porządnie nad tym usiadł :lol: A wszelkie ewentualne tipy wolałbym zostawić już Wam :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1871126
vapelab.pl pisze:Na samym początku zaprosić bym Was chciał na czarny piątek :) Start o północy

Wybiła północ a tu nic :( Nawet nie straszy :lol:

vapelab.pl pisze:Wiem, że najwięcej emocji zawsze budzi dozowanie aromatów i głównie na tej kwestii chciałbym się skupić i przy okazji prosić Was o pomoc.

W tej kwestii już się wypowiedziałem, co prawda nie w tym temacie. Jak najbardziej dobry pomysł, szczególnie dla nowych "bimbrowników".

vapelab.pl pisze:Jeśli taka dodatkowa forma by Wam się spodobała i wyrazilibyście chęć w czymś takim partycypować to otworzę nowy dział na moim poletku i każdy będzie mógł się wypowiedzieć o aromatach, które do tej pory próbował i ma jakieś ciekawe spostrzeżenia.
Ja to oczywiście wrzucę w formie cytatów z ewentualną drobną moderacją tak, żeby zachować sens (ale tylko w razie potrzeby).

Tu też, jak najbardziej, jestem za :D
By berto
#1871137
@vapelab.pl
A co tu jest do rozumienia? Jeden napisze że idealny po tygodniu, drugi że po dwóch a trzeci że wapczy od razu po wymieszaniu i jest super. Dlatego dla mnie to nie ma żadnego sensu.
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1871139
@bulit73 Straszy to mnie zazwyczaj teściowa rano :lol: No ale na razie nie mam wyboru i nie ma drogi ucieczki :lol: Tak my już ogadaliśmy temat wstępnie w temacie nie mającym związku :)

@berto - ja chyba będę musiał Cię wziąć na kozetkę i poważnie z Tobą porozmawiać, ale to po czarnym piątku :lol: Nie uciekniesz przede mną :twisted:

G-PRIV Pod Kit jako hołd dla klasycznej serii G-PR[…]

Problem z ładowaniem.

Cześć. Mój Aegis Boost od paru dni ma problem z na[…]

http://www.editer.pl/fotka/ac11fadc96[…]

Spalony atomizer - przyczyna

Witam, mam ostatnio spór z kolegą, oskarża mnie że[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.