EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By DannyPL
#1870600
Witam,
Po przeczytaniu forum i wyciągnięciu wniosków zakupiłem drugą zabawkę a raczej moda (pierwszego), po przeczytaniu opinii nt. Ijusta 3 którego obecnie mam, postanowiłem zakupić pierwszego moda jakim jest Asmodus Minikin Reborn 168 W + Akusy samsunga 3000 mAh, ładowarkę, grzałeczki 0.15 OHM i pare premixów.

Kupiłem Ijusta 3 ponieważ pobiło mi się szkiełko od niedostępnego już Provoga Venture 3 (kupiony w 2015), okazało się ze przestałem praktycznie palić analogi co bardzo mnie ucieszyło i teraz jest to dla mnie bardzo ważne. Dlatego kupiłem moda, w przypadku uszkodzenia Ijusta 3, prawdopodobnie z braku nikotyny wrócił bym do śmierdzieli a tego bardzo nie chcę.

Kupując Asmodusa, sprzedawca polecił mi abym lepiej zainwestował troszkę więcej w samego boxa niż w boxa i parownik, tak więc kupiłem wspomnianego już Asmodusa a parownik czyli Ello Duro z Ijusta przełożyłem na owego boxa, tymczasowo wapuję z Asmodusa a gdy akusy się ładują przesiadam sie spowortem na baterie od Ijusta (już nie muszę czekać aż się naładuje :) )Lepszy parownik kupię tzn. ogólnie za jakieś 2-3 tygodnie.

I teraz kilka pytań:

1. Czy Asmodus i Ello Duro to dobre połączenie? Obecnie siedzi w nim grzałka 0.15 OHM (sprzedawca powiedział żebym nie przekraczał watów które widnieją na grzałce czyli 50-100 W) Co się stanie jeśli będę wapował na 30 W lub 110 W?

2. Myślałem, że lepsze zasilanie da większa chmurę, a szczerze mówiąc hmm.. jest taka sama albo ciut mniejsza (czy ogólnie chmurę generuje parownik z innymi grzałkami) czyli zasilanie nie ma tu znaczenia?

3. Co kupić do wspomnianego Asmodusa? zależy mi na... chmurzę, smak dla mnie nie jest priorytetem, sprzedawca powiedział, że gdy zacznę kręcić grzałki to z 20 W będę miał lepsza chmurę niż z Ijusta3. Czyli tutaj nowy parownik na własne grzałki wchodzie w grę, dobrze zrozumiałem?

4. Funkcyjność moda nie jest mi znana, myślałem poniekąd, że więcej WAT, większa chmura (nie zjedzcie mnie bo wiem już ze tak nie jest) Jeśli Ijust miał podobno 90 W, to teraz spokojnie sobie palić 90 W na górze od Ijusta? W boxie jest coś takiego jak TC, wydaję mi się że dziwne na tym trybie chmura jest większa.

W sumie to tyle bym chciał wiedzieć. Dopiero wchodzę w świat wapowania i niestety nie za bardzo się znam, a czasy palenia mildów z 2014 roku to już nie to samo co dziś.

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By DannyPL
#1870605
Okej, czyli jeśli mi "płuca nie wyjdą" to mogę sobie ustawić te 110? Ale skoro na grzałce jest ten zakres to lepiej nie przekraczać tak? TC odpuszczam, trochę się podszkolę i będę myślał.
A co do parownika Ello Duro na razie ok? czy szybko zmieniać i na co?
Dzięki za odp.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1870606
Nie bierz tego mocno do siebie. Zacytuję odpowiedź kolegi z innego wątku.
kangaroo pisze:
A nikt Ci nie broni, możesz dać i 200 watów, jak Ci mordę oparzy to będziesz wiedział dlaczego.
Awatar użytkownika
By DannyPL
#1870607
Hmmm, rozumiem. Nie biorę tego do siebie, lecz nie można napisać "Powyżej może Cie poparzyć, ale sprawdź sobie sam" Po przeczytaniu kilkunastu wątków, uważam, że to forum jest dość specyficzne i... trzeba bardzo uważać o co się pytać, chociaż podejrzewam że gdy na forum pojawia/pojawiałoby się 100 wątków dziennie "jak zrobić dużom hmure" lub "co to są analogi i po co ich nie chcecie palić" to też bym sortował i prostował.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2018, 17:36 przez DannyPL, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1870609
DannyPL pisze:trzeba bardzo uważać o co się pytać, chociaż gdy podejrzewam na forum pojawia/pojawiałoby się 100 wątków dziennie "jak zrobić dużom hmure" lub "co to są analogi i po co ich nie chcecie palić" to też bym sortował i prostował.

Szacun za zrozumienie leśnych dziadków :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1870634
DannyPL pisze:czy szukać czegoś lepszego, czy zależy czego oczekuje?

Na razie Ci wystarczy ale zacznij szukać parownika rta. Nie ma to jak własna grzałka.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1870635
DannyPL pisze:...ello duro ok? czy szukać czegoś lepszego, czy zależy czego oczekuje? :)


Tutaj trafiłeś w samo sedno, wszystko zależy czego oczekujesz. Warto się poważnie nad tym zastanowić, żeby potem nie żałować straconego czasu, nerwów i pieniędzy na grzałki.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.