EPF
Nasze własne produkcje
By Kondrzak
#1868121
Siemanko! No i własnie skończyłem projektować cacko pod DNA 75.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By mister67
#1868132
Całkiem ładnie wyszło :) A nie można przesunąć płytki niżej aby przenieść gniazdo 510 nad nią a nie nad akumulatorem jak obecnie. Można by było coś jeszcze urwać z wysokości.
By Kondrzak
#1868138
Własnie nie za bardzo mogę. Tu już nie chodzi o płytkę żeby była niżej tylko że jeżeli włożę konektor i zrobię by się schował w tą górną zaślepkę będzie kolidowało z miejscem na akumulator a dokładnie na ściankę wewnątrz boxa. Stąd siedzi nad akumulatorem. A nie mogę zrezygnować z nakrętki (mosiężna) bo nie będę miał jak przylutować "minusa" do konektora bo jest ze stali. Wysoki jest na 82 mm 2 mm wyższy od mojego aktualnego P80 :)
Awatar użytkownika
By mister67
#1868150
Jak patrzę na Twój projekt mam przed oczami moda SBody Elfin DNA75W. Gniazdo 510 możesz dać o mniejszej średnicy, zawsze to już coś. Podsyłam filmik z rozbiórki, może coś podpatrzysz. Fakt, ma wbudowany akumulator ale jak widać wymiana jest banalnie prosta a wchodzi pełnowymiarowe 18650. I ma tylko 71 mm wysokości :).
By jaro19591
#1868161
Do gniazda z SS spokojnie można przylutować, potrzebny tylko odpowiedni topnik. Nawet całe boxy z nierdzewki lutowałem cyną.
By Kondrzak
#1868163
Mówisz odpowiedni topnik. Masz jakiś konkretny na myśli ? Na pewno zostaję przy Tym konektorze jest no super nigdy się pin nie zacina solidny i podoba mi się ten pierścień pod atomizer. Nie tylko walory estetyczne a także funkcjonalne.

Jeżeli zdobędę Topnik odpowiedni i da się przylutować to od razu zmniejszę wymiary pudełeczka.
Awatar użytkownika
By mister67
#1868165
Dawno dawno temu, jak pracowałem w serwisie rtv do lutowania była tylko czysta kalafonia. Żadnych topników ani innych wynalazków nie było. Ale był taki stary dobry patent, jak coś nie chciało się przylutować na przykład właśnie do metalowej obudowy, stosowaliśmy taki już trochę przetrawiony kwas solny (kiedyś się robiło płytki drukowane na lakier do paznokci i taki właśnie kwas). Kropelka kwasu na miejsce lutowania, zwykła cyna z kalafonią i trzymało jak ta lala :lol: .
By jaro19591
#1868166
Mogę jutro sprawdzić w moim warsztaciku, topnik już zużyłem, ale na 100% mam butelkę z nazwą i producentem.
Awatar użytkownika
By blucas
#1868170
Kwas do lutowania i po sprawie. Znajdziesz go bez problemu. A użycie tak jak pisze @mister67 - kropla w miejsce lutowania i jazda ;)
By Kondrzak
#1868258
Generalnie mam kwas lutowniczy. Ale on się super sprawdza przy np cienkiej blasze aluminiowej oraz bardzo zaśniedziałej miedzi. Na kwasówce z gwintem od IPV6x nie bardzo chciał współpracować...

Jeżeli Jaro możesz sprawdzić byłbym wdzięczny :)
By jaro19591
#1868263
Topnik TKW-2 firmy Lut-Spaw
Zajrzałem na ich stronę, obecnie takiego nie ma, jest TKW-3, może nowsza wersja.
By Krasnal45
#1868280
Jest jeszcze kwestia samej lutownicy. Do Twoich robótek wymagana by była jednak o dość sporej mocy.
Awatar użytkownika
By blucas
#1868281
I przede wszystkim kolbowa. Transformatorowe nie potrafią rozgrzać większej powierzchni.
By olekte
#1868575
Kondrzak pisze:Siemanko! No i własnie skończyłem projektować cacko pod DNA 75.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Cześć,
Czy mozna poprosic o udostepnienie pliku stl ?
Mam połamanego boxa na dna75 (vt 75 nano) i elektronika lezy i sie marnuje.
Miałbym gdzie to wydrukować ...

Pozdrawiam,
Olek
By Kondrzak
#1868669
Dzięki wielkie Jaro za info o topniku :D. Dzisiaj popróbuję z moim kwasem jak nie to marsz do elektronika, może będą mieli coś takiego. Co do lutownicy mam transformatorową 100 W . Daje radę nawet z grubymi przewodami zobaczymy jak będzie z tym konektorem.

A co do Stla raczej się nie dzielę takimi plikami. Jest To moja autorska praca. Ale podsyłam Link gdzie możesz całe projekty pod DNA75 pobrać i wydrukować.

https://www.yeggi.com/q/dna75/

edit v1.0:

Poszło moim kwasem. Lekko przytknąłem grot i od razu złapało. Także zaraz wprowadzam poprawki do projektu ;)
Ostatnio zmieniony 03 lis 2018, 09:45 przez Kondrzak, łącznie zmieniany 1 raz.
By Kondrzak
#1868685
Dobra, to finalna wersja. Obniżyłem całość o 6 mm, konektor przesunięty, lekko wchodzi do komory na akumulator. Ale problemem to nie jest, będę miał do czego przymocować "minus" akumulatora. Wysokość 76 mm szerokość 42mm ( od przedniej maskownicy do klapki ). Kolor jasny niebieski bo oczywiście nie ma mój drukarz czerwonego filamentu. Ale nie szkodzi, tak też jest ładnie. Na poniedziałek powinienem mieć druczek.

Obrazek
By spidy
#1868688
Ładnie to Ci wyszło,ten"drukarz " to znajomy czy jakaś firma ?
By Kondrzak
#1868690
Drukarz to były studenciak z Olsztyna. Znalazłem go przy pierwszym druku i od tamtej pory tak u niego sobie drukuję :)
By Kondrzak
#1869042
Dobra skończone wydrukowane poskładane. Cacy zdj jutro wrzucę. Ale problem mam teraz. Po poskładaniu, DNA nie czyta Atomizera. Po prostu nawet bez wkręconego wyświetla 0,01 ohm i co chwilę dostaję komunikat Ohms too low. Wie ktoś coś na ten temat ? Po wyciągnięciu akumulatora i podłaczeniu tylko pod usb. Wciskam Fire i Dna się resetuje...
Awatar użytkownika
By mister67
#1869043
Masz gdzieś zwarcie na gnieździe 510, może samo gniazdo, może lutowanie niedokładne.
By Kondrzak
#1869046
Fakt było zwarcie. Pin dotykał jakiegoś kondensatora. Izolka ładnie docięta załatwiła sprawę :)
By Kondrzak
#1869127
Dobra no i elegancko skończony. Troszku tylko klapka do podrobienia jest bo bardzo ciasno na akumulator wchodzi. Ale generalnie skończony :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By Kondrzak
#1869166
Taki kolor filamentu. Wolałbym czerwony ale ten też nieźle się komponuje ;)

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1869169
No to dość ładna powierzchnia jeśli to bez postprocesu. A wiesz może jaką drukarką było drukowane?
By Kondrzak
#1869195
Po wydrukowaniu nic nie obrabiałem modeli. Jaką drukarką nie wiem. Wiem tyle że najtańszą z najlepszych tak ten ziomeczek określił :D
Awatar użytkownika
By PucH2
#1869196
Zabrakło tylko ile to wyszło i czy można zamówić ponowny wydruk.
By Kondrzak
#1869197
Mnie kosztowało drukowanie 70 zł ale myślę że dałoby radę taniej. Co masz na myśli ponowny wydruk ?

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1869208
PUCH zapewne pytał, czy dałoby się zamówić taki wydruk u twojego ziomeczka? :)
PUCHu - jak nie ten to inny, jest trochę ludzi co robią druk za przyzwoite pieniądze. Jak będziesz zainteresowany, to ci podpowiem na PW.
By Kondrzak
#1869210
No jasne że by się dało zamówić druk. Nawet jak poprosisz to Ci jakieś części spasuje w cenie. Np tą klapkę prosiłem o spasowanie itp i ładnie wchodzi bez akumulatora. Zawsze podsyłam całe modele żeby mógł wprowadzić ewentualne poprawki do druku. Wysyłkowo też drukuje.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.