EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By Patryk24
#1866920
Witajcie.
Poniżej zamieszczam zdjęcie mojego akumulatora sony vtc6.
Obrazek
Obrazek
Jak widać ma lekko wgnieciony pin. Czy używanie takiej baterii jest bezpieczne? Czy lepiej ją zutylizować?
Bateria działa normalnie, ładuje się i nic się z nią nie dzieje.

Druga sprawa to chciałem zmienić w niej owijkę. Jednak po rozebraniu starej izolator rozpadł się na dwie części. Gdzie można kupić/znaleźć izolatory do ogniw 18650?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1866921
Patryk24 pisze:Gdzie można kupić/znaleźć izolatory do ogniw 18650?

Wystarczy poczytać forum :wink:
folia-koszulka-termokurczliwa-na-akumulatory-18650-t127462.html
Awatar użytkownika
By bulit73
#1866929
Patryk24 pisze:Pytanie czy takie wgniecenie eliminuje akumulator?

Na tych zdjęciach co wkleiłeś słabo widać a w Fotosie coś nie mogę odpalić :(

p.s. Odpaliłem. Wyglądają na dość mocno wciśnięte.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, 15:09 przez bulit73, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1866931
Zwykle lekkie wgniecenie pina plusowego nie jest problemem, ale tu faktycznie ciężko to ocenić na podstawie tych fotek.
By Patryk24
#1866933
Wrzucam jeszcze dwa zdjęcia z porównaniem do miesięcznego vtc6.
Wydaje mi się że to wgniecenie powstało od strzelania sprężyny w ładowarce..
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By PucH2
#1866934
Bezpiecznik jest bardzo dobrze widoczny i akus ma niczym nie zakłócone ujście gazów w razie awarii. Używaj do woli.
Awatar użytkownika
By d1roman
#1866935
Jeśli wkładasz aku do ładowarki i jeszcze musisz jemu prz....ić sprężyną, to się nie dziw, że takie są efekty. :palm2
Awatar użytkownika
By PucH2
#1866936
d1roman pisze:Jeśli wkładasz aku do ładowarki i jeszcze musisz jemu prz....ić sprężyną, to się nie dziw, że takie są efekty. :palm2

To teraz chwalić się kto tak nigdy nie czynił :lol:
Awatar użytkownika
By LoCtoR
#1866938
Jak dla mnie to nie wygląda źle a już na pewno nie aż tak żeby zaraz utylizować.
Awatar użytkownika
By d1roman
#1866939
PucH2 pisze:
d1roman pisze:Jeśli wkładasz aku do ładowarki i jeszcze musisz jemu prz....ić sprężyną, to się nie dziw, że takie są efekty. :palm2

To teraz chwalić się kto tak nigdy nie czynił :lol:

Ja, na przykład. :mrgreen:
Nie chwaląc się. :mrgreen:
Ciekawe jakby wyglądały 18350 autora tematu. :lol:
By BezimiennyII
#1866941
Mi taki akumulator kojarzy się z nieumiejętym korzystaniem z mechanika, a mówiąc dokładniej, z ciśnięciem przycisku do oporu. Jakby od tego mniejsze spadki napięcia były :palm
By Patryk24
#1866944
Panowie jakbym robił to specjalnie to by nie było tematu ;)
Dla przykładu starsze ogniwo marki AWT ładowane w tej samej ładowarce nie ma tego problemu.

A ogniw używam w boxach nigdy nie widziały mechanika.
Dziękuję za wypowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1866945
d1roman pisze:Widocznie jak się nie prz.....bie sprężyną, to ładowarka też gorzej ładuje. :lol:

Jest w tym część prawdy, bo wcale nie ładuje jak niektórym się nie przyłoży odpowiednio. Jest na to patent z dolutowaniem przewodu wewnątrz sprężyny, i jak palcem odjął.

Bez mechanika takie wklęsłe mam. To głównie wina jakości materiału z jakiego są te cycki robione. Jedne akusy ta przypadłość dotyka a inne nie. Ot cała tajemnica.
Awatar użytkownika
By d1roman
#1866950
BezimiennyII pisze:Mi taki akumulator kojarzy się z nieumiejętym korzystaniem z mechanika, a mówiąc dokładniej, z ciśnięciem przycisku do oporu

Patryk24 pisze:A ogniw używam w boxach nigdy nie widziały mechanika..

Patryk24
Kolega BezimiennyII pisze o czym innym. O ciśnięciu przycisku (fire), a nie o ściskaniu ogniwa zakrętką.

PucH2 pisze:Jest w tym część prawdy, bo wcale nie ładuje jak niektórym się nie przyłoży odpowiednio. Jest na to patent z dolutowaniem przewodu wewnątrz sprężyny, i jak palcem odjął.

PucH2
No właśnie "niektórym".
Nie wiem jakiej ładowarki używasz, ale moja (Efest Luc V4) nie wymaga stosowania patentów w postaci dolutowania przewodu wewnątrz sprężyny.
Poza tym jak wiadomo, prawdy są trzy. :D
By BezimiennyII
#1866954
Odnośnie materiałów z jakich są wykonane niektóre ogniwa kolega @PucH2 ma dużo racji. Ja też miałem chyba z rok temu problem jak autor wątku, z tym że dotyczyło to VTC 5. Pin nie tylko się wgiął, ale nagle przestał trzymać prąd. Ogniwo wystarczało może na 30 - 40 minut. Nigdy nie wsadzam ogniw do ładowarki jak nabojów do Mausera. Po prostu, gorsze sztuki czasem trafiają.
Chociaż w moim przypadku biorę pod uwagę aspekt poruszony przeze mnie wcześniej. Niestety, Heretic ma takie magnesy w przycisku, że trzeba użyć trochę siły :lol:
Awatar użytkownika
By LoCtoR
#1867007
Jakoś nie bardzo wierzę, że tacy producenci jak Sony czy Samsung pozwalają sobie na taką niekonsekwencję materiałowo-jakościową, że w jednych ogniwach piny się odkształcają a w innych nie. Gdybym na swoich taki efekt zobaczył to bym się w pierwszej kolejności zastanowił nad ich oryginalnością.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1867052
Ogniwa wielkich są produkowane do pakietowania a nie do użytku bezpośredniego, więc mogą sobie na to pozwolić, i nie ma to nic wspólnego z pogorszeniem jakości produktu. Każda firma posiada kilkanaście fabryk rozsianych na całym globie. Oryginalność pewnie sprawdzisz krokomierzem. :lol:
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1867061
Moje się raczej nie odkształcają, o ile nie zaliczą gleby. Jeżeli dojdzie już do "wypadku" i pin się wklęsi, to zawsze przymierzam do samego atomizera, czy jakiego zwarcia nie będzie. Mam SMPL i Kajtka, więc zbyt wklęsły pin mógłby być dość kłopotliwy. Mógłby, ale jeszcze nigdy się aż tak bardzo nie wygiął, bym musiał akusa przepisać na straty.
Awatar użytkownika
By LoCtoR
#1867088
PucH2 pisze:Ogniwa wielkich są produkowane do pakietowania a nie do użytku bezpośredniego, więc mogą sobie na to pozwolić, i nie ma to nic wspólnego z pogorszeniem jakości produktu. Każda firma posiada kilkanaście fabryk rozsianych na całym globie. Oryginalność pewnie sprawdzisz krokomierzem. :lol:

Nie, nie mogą, właśnie dlatego, że są wielcy. Materiały są szczegółowo opisane w projekcie i podwykonawca czy szef produkcji nie może ich sobie zmieniać według uznania i nie ma żadnego znaczenia czy ogniwa służą do pakietowania, spożycia bezpośredniego, iniekcji dożylnych czy oprawienia w ramki i powieszenia nad kominkiem. Fabryk mogą być i tysiące, rozsianych choćby i po całym wszechświecie, wszystkie one dostają na produkcje ten sam projekt, te same wytyczne materiałowe i muszą spełnić te same normy zewnętrzne jak i wewnętrzne. Mówimy tu o poważnych, dużych producentach a nie o chińskiej radosnej twórczości garażowej.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1867100
A życie i tak swoje scenariusze pisze :lol:
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.