EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
By XYZimny
#1861686
Witam.

Mam dziwny problem z tankiem SMOK TFV12 Baby Prince.

Kupiłem dwa nowe w sklepie. Jeden mojej dziewczynie, a drugi sobie. W pudełku była chyba jedna grzałka + druga zamontowana w tanku.
Wykorzystałem obie i byłem zadowolony, że nie ma ani grama wycieków.
Potem kupiłem sobie nową grzałkę i to była ta sama, która była dołączona do tanka - ta podświetlana na czerwono.

Zaczął się dramat...

Testowałem chyba 5 grzałek, różnych pasujących do tanka, próbowałem różnych liquidów.. premixy z edymu, liquidy z Liqueen, premixy z ISmokee z bazą 50/50, z jakąś bazą bio gęstą.. nic to niestety nie dało.

Objaw jest taki, że na początku dolewa, kładę go na boku, nic nie cieknie. Około jednego dnia. Potem dolewam i kiedy się zaciągam czuję, że liquid siedzi w przepływie powietrza, ale go w końcu wyciągnę i jest ok, a potem najgorsze..
Odstawiam sprzęt na jakiś czas, np. do szafki w pracy na 2h albo po prostu idę spać i po tym czasie praktycznie cała zawartość tanka znajduje się poza nim, wyciekając przez airflow.

Miałem do tego szkiełko zwiększające pojemność, ale próbowałem i bez niego, a to dalej nic nie dało.

Mojej dziewczynie natomiast nic nie przecieka i jest zadowolona.

Liquid już mi się wylał w szafce w pracy, w szafce w domu, za łóżkiem w trakcie ładowania, w samochodzie, w kieszeni, na obudowie komputera..

Uszczelki przecież są świeże, fabryczne szkiełko testowałem, wiem jak poprawie się zaciągać, ponieważ jaram od 3 lat, przy zalewaniu na początku nic się nie dzieje, więc o co chodzi?

Teraz korzystam dalej ze starego SMOKA TFV8 Big Baby i tam nie ma żadnych problemów. Można go zostawić z liquidem, położonego na boku na miesiąc i nie przecieknie..


Błagam, pomóżcie, bo mnie szlag trafi..
By Daikoo
#1861687
Dołączam się do pytania. Rownież posiadam identyczny problem.
SMOK tfv12 baby prince
Szkiełko powiększające
Bateria iJust3 (ale również ciekło na oryginalnej smoka)

Mój sprzęt lśni jak pupcia niemowlęcia ponieważ muszę go tyle razy czyścić w ciągu dnia przez wyciekający lq.
Zalewam smoczka, zamykam i po parunastu minutach gdy łapię za baterię jest cała w lq ktory wycieka przez przelot powietrza. Testowałem na różnych grzalkach, na różnych olejkach ale nadal to samo.
Dodam, że atomizer jest dziwnie krzywy, nie wiem czy jest to standardowy wizerunek smoka czy coś się z nim stało. Ale jest taki odkąd pamiętam, ledwie zauważalne. Wszystko w nim wymieniłem, uszczelki pod i nad szkiełkiem, uszczelkę pod ustnikiem (tą białą).
Na dodatek gdy przykręcam grzałkę, to nie ma punktu zaczepienia tylko tak jakbym słoik krecił, dochodzi do pewnego punktu w którym teoretycznie dalej nie powinno się przekręcić, ale jednak przeskakuje i jest na nowo luz i można znów dokręcić i tak w kółko.

Bardzo proszę o pomoc, ponieważ mam już dość wycieku, szkoda olejku :cry:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1861718
Po kiego ci gwarancja, jak masz lepsze narzędzia nieświadomy konsumencie.
By Daikoo
#1861726
To znaczy? Przybliżysz mi trochę wiadomości na ten temat?
Przed chwilą ponownie zmieniłem grzałeczkę 0.6om (wczesniej 0.15om) zadbałem o to aby nigdzie nie było nawet nici możliwości żeby powietrze się dostalo do srodka, a nadal cieknie. Bardzo proszę o jakieś domowe rady co z tym zrobić.
By Lalek
#1872346
Wymień dolną uczelke pod szkielkiem powinna byc w zestawie jezeli to nie to nie dziala prawdopodobnie niedokrecony / uszkodzony gwint do wkrecania grzałek (pewnie ten dolny). Korzystam ze smoka mini i nie mialem problemów przy gotowych grzałkach
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1872349
dexlab pisze:Czasem wycieka od spodu przez kanał powietrzny ale tylko wtedy kiedy jest otwarty górny kapsel. Może tam jest jakaś nieszczelność

To jest odpowiedź na twoje problemy. Jeśli pozostawisz atomizer, który działa na zasadzie podciśnienia w zbiorniku, z otwartym górnym capem, to po chwili liquid zacznie wyciekać dołem. Fizyka. To samo się stanie jeśli górna (biała) uszczelka nie siedzi idealnie, jest luźna lub sfatygowana. Poza tym przy każdym uzupełnianiu płynu, obowiązkowo zamykamy otwory powietrzne, tzw. AH.
By XYZimny
#1876560
Bardzo Wszystkich przepraszam. Nie miałem powiadomień o Waszych odpowiedziach. To prawda, poradziłem sobie. Pytałem kilku sprzedawców w sklepach i jeden zatrzymał mojego smoka na tydzień, żeby przetestować.

Winą była biała uszczelka na samej górze przy wlewie. Nie mogłem w to uwierzyć, bo w końcu przeciekał od dołu. Dostawało się lewe powietrze do środka zbiornika.
Uszczelka nie wyglądała na uszkodzoną.

Pozdrawiam :)
By Tomcio84
#1876597
I ja się dołączę wczoraj kupiłem atomizer SPIRALS TANK nowe uszczelki itp. Mocuje to do egripa2 na początku jest ok dopiero po chwili jak się zaciągam likwid zaczyna wyciekac z tej tulejki gdzie reguluje się powietrze. Wszystko mam skręcone do oporu.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.