EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By PucH2
W tym teleturnieju główna nagroda "talon na balon" niestety nie padła. Gramy dalej.
Co to jest PEG 400, i czemu to ludzie wciągają?
Awatar użytkownika
By DorotaM
Henioha pisze:
Nie ważne ile mam lat ważne ...

Przykro mi, ale na tym forum to jest ważne.
Proszę też przy okazji zastosować się do Regulaminu i pisać poprawnie z użyciem znaków diakrytycznych.
By Łewap
Witam,pare dni temu próbowałem własnych sił przy liquidach,do 30ml bazy o mocy 0mg/ml dodałem 11,5ml bazy o mocy 18mg/ml z mojego obliczenia rezultat wychodzi dokladnie 4.99mg/ml, liquid stał w chłodnym i zaciemnionym miejscu przez 4 dni i skusiło mnie spróbować,jednak co do mocy czuje jakby to bylo o wiele mniej ,aktualnie wapuje gotowe premixy o mocy 4/6mg/ml więc mam porównanie. Czy moje obliczenia są dobre (na poczatku mialem problem zrozumiec ten kalkulator) oraz czy to mozliwe ze ten "kop" przyjdzie jak liquid dluzej postoi czy to juz raczej sie nie zmieni?
Awatar użytkownika
By bulit73
Łewap pisze: Czy moje obliczenia są dobre (na poczatku mialem problem zrozumiec ten kalkulator) oraz czy to mozliwe ze ten "kop" przyjdzie jak liquid dluzej postoi czy to juz raczej sie nie zmieni?

No to dobrze to policzyłeś :wink: Liquid mocy już raczej nie zmieni.
Awatar użytkownika
By refurbished
Dodałeś bazy do bazy. Nie napisałeś tylko o aromacie.
Wapujesz gotowe premixy.

Hmm.
A może trochę inaczej to wygląda - zmieszałeś premix (0mg/ml) z bazą (18mg/ml).
A wapujesz gotowe liquidy.

Różne smaki (aromaty) różne dają odczucia "kopa". A jeżeli mieszasz bazę z aromatem, czas ma znaczenie (dla premixów mniejsze).
By Łewap
bulit73 pisze:
Łewap pisze: Czy moje obliczenia są dobre (na poczatku mialem problem zrozumiec ten kalkulator) oraz czy to mozliwe ze ten "kop" przyjdzie jak liquid dluzej postoi czy to juz raczej sie nie zmieni?

No to dobrze to policzyłeś :wink: Liquid mocy już raczej nie zmieni.

Wiec jak to mozliwe ze przy mocy prawie 5mg/ml "kop" jest praktycznie nie wyczuwalny?
By Łewap
refurbished pisze:Dodałeś bazy do bazy. Nie napisałeś tylko o aromacie.
Wapujesz gotowe premixy.

Hmm.
A może trochę inaczej to wygląda - zmieszałeś premix (0mg/ml) z bazą (18mg/ml).
A wapujesz gotowe liquidy.

Różne smaki (aromaty) różne dają odczucia "kopa". A jeżeli mieszasz bazę z aromatem, czas ma znaczenie (dla premixów mniejsze).

Troche w glowie mi sie namieszalo,nie wiem czy mialem wyczuc tu jakis sarkazm ale zaryzykuje :D
Wapuje premixy glownie hipzz freeze
A teraz dodajac "baze do bazy" aromat rowniez w ttm uczestniczyl :D dokladnie inawera/kawa nie uwzglednialem go bo jesli dobrze mysle to on nie ma nic wspolnego z "kopem" chociaz czytajac tu mozliwa "roznice odczuc" najwyrazniej sie mylilem :)
MAM! Jednak go wyczułem :D
Ostatnio zmieniony 27 lis 2018, 18:30 przez Łewap, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bulit73
@Łewap nie pisz posta pod postem gdy możliwa jest edycja poprzedniego :evil:

Łewap pisze:dokladnie inawera/kawa nie uwzglednialem go bo jesli dobrze mysle to on nie ma nic wspolnego z "kopem" chociaz czytajac tu mozliwa "roznice odczuc" najwyrazniej sie mylilem

Dodając aromat, również zmniejszasz moc gotowego liquidu.
By Łewap
bulit73 pisze:@Łewap nie pisz posta pod postem gdy możliwa jest edycja poprzedniego :evil:

Łewap pisze:dokladnie inawera/kawa nie uwzglednialem go bo jesli dobrze mysle to on nie ma nic wspolnego z "kopem" chociaz czytajac tu mozliwa "roznice odczuc" najwyrazniej sie mylilem

Dodając aromat, również zmniejszasz moc gotowego liquidu.

Wybacz,będę o tym pamiętał.
Za bardzo mi to nie dało odpowiedzi gdyż nadal uwzgledniając aromat wychodzi 4.53mg/ml. Może po prostu faktycznie jest inna odczuwalność niż w premixach. Ale dziękuje za dobrą lekcje bo przynajmniej zostałem naprostowany żeby uwzględniać aromat czego faktycznie nie robiłem 
Awatar użytkownika
By bulit73
Łewap pisze:Może po prostu faktycznie jest inna odczuwalność niż w premixach.

W premixach aromaty są, powinny być już "przegryzione". Robiąc z aromatu, liquid musi się "przegryźć". Napisałeś, że to kawa z INA, więc 4 dni to trochę mało.
Awatar użytkownika
By Vause
Proszę mi powiedzieć, jedzie do mnie właśnie litr bazy 18mg do rozrobienia z aromatami dla osoby, której będzie to starczyło na 200 dni z przymknięciem oka.
No i tu się zastanawiam, bo wyjdzie z tego 20 buteleczek gotowych liquidów po 50ml każda i często przy przyglądaniu się przepisom na dany liquid ludzie zauważali pogorszenie się smaku, jeżeli taki samogon zbyt długo się przegryzał.
Trochę się obawiam sytuacji, gdzie sięgnie się po liquid po powiedzmy 5/6 miesiącach i będzie to smakowo niewapowalne.
Nie będę tworzyć skomplikowanych mikstur, do użytku pójdą jedynie pojedyncze aromaty.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By gregg
A kto każe mieszać od razu wszystko?
Zależy od aromatu, zależy od wapera. Jeden wyczuje, że dojrzało i jest lepsze, drugi, że mu z kolei gorsze, a trzeci, że smak identyczny po roku z tym z pierwszego dnia.
Najlepiej namieszać próbki i smakować w różnych odstępach czasowych.
By Staszek.S
Bardzo też zależy od tego co jest namieszane...
Ja np robię sobie zawsze większe porcje - po pierwsze łatwiej się odmierza, po drugie nie trzeba sie bawić co chwilkę...
Ostatnio w szafce znalazłem słoiczek 200ml Monster Cookie sprzed ponad pół roku... To jest liquid w którym aromatów w sumie jest niemal 25%... Zazwyczaj przegryzałem go 2-3 tygodnie... ale teraz już wiem że muszę dłużej... Zawartość półrocznego słoiczka bije na głowę wszystkie moje liquidy :)
By Staszek.S
Wykorzystaj sytuacje w takim razie, i jeśli liquidy są podobne, to ponumeruj butelki...
A potem wypytuj o doznania z upływem czasu - dzięki numerom będzie wiadomo ile płyn dojrzewał:)
To dość cenna wiedza na przyszłość- ja np już wiem że moje Cookie, muszę robić co najmniej 2-2.5 miesiąca naprzód...:)
  • 1
  • 165
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169

Witam, Otóż nie palę już 14 dni. (Wiem ze króciutk[…]

Dead Rabbit RTA cieknie

Witam, Jak w temacie, wczoraj kupiłem parownik Dea[…]

IJOY DIAMOND VPC KIT duży problem

Siemka. Podczas ładowania mój epapieros działa, ek[…]

Chciałbym kupić jakiegoś boxa który pasowałby do w[…]