EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
By kalibaba
#1860882
Witajcie.
Wiadomo w jakim sklepie można zakupić takie bazy. Ale czy sprawdzaliście ich rzeczywistą pojemność?
Ostatnio kupiłem 50ml optymalnej i 5x10 ekonomicznej. Wlałem to do butelki po glicerynie Inawery 100ml. Coś mi nie grało podczas wlewania przedostatniej 10ml buteleczki - płynu było stanowczo za mało. Dlatego ostatnią "10ml" butelkę wlałem do strzykawki - okazało się że jest jakieś 8,8 ml. W bazie optymalnej 50ml też musiało być za mało, bo po zmieszaniu wszystkiego na oko jest w butelce jakieś 90ml. Jestem pewien, bo wiem jaki jest zawsze poziom w nowej butelce inawery i wcześniej kupowałem 5x10 inawery i mieszałem to z 50 ml gliceryny, co dawało taki sam poziom jak w nowej bazie.
Napisałem do sklepu, odpisali mi żebym do producenta pisał. Na pytanie kto jest producentem nie dostałem odpowiedzi.
Nie wierzę że to jednostkowy przypadek - raczej po prostu prymitywne oszustwo pt. będziemy sprzedawać taniej, ale 9ml, tylko napiszemy 10ml.
Polecam sprawdzić pojemność, jeśli ktoś te bazy kupuje.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1860883
Od początku istnienia waperstwa jest to normalka czyli nic nowego nie odkryłeś. Pianie się zacznie jak te 5 zl akcyzy dołożą na 10 ml plus koszty. Wtedy będzie wesoło.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1860888
I to się od stycznia zmieni. Producent będzie lał akcyzowe 10 ml bez nadlewek, a konsument otrzymywał w przybliżeniu 8,8 ml. Taki jest i taki będzie klimat.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1860915
Gdybyś zadał sobie trud i poczytał bardzo stare wątki oraz testy to znałbyś przyczynę niedoboru, oraz jak sobie producenci z tym radzili. Dodaj do tego kto jest płatnikiem akcyzy i zastanów się czy dla dobra konsumenta będzie nastawiał dupę fiskusowi. Ale że nie jesteś świadomy to nie me powołanie ciebie uświadamiać i wskazywać już odbyte dyskusje. Radź sobie sam może gdzieś cię wysłuchają bo problem będzie narastał. Nie zdziw się że dostaniesz odpowiedź że twe przyrządy pomiarowe nie spełniają jakichkolwiek norm mierniczych, i w dodatku obarczone są dużym błędem :lol:
By kalibaba
#1860947
Przecież teraz OMW nie ma akcyzy(jest zerowa). To raz. Inawera jakoś do buteleczki z opisem 10ml wlewa 10ml płynu. Dwa. Wiem, że wspomniane bazy są tańsze, ale jak kupuję kilo mięsa, to chcę dostać kilo mięsa. Kropka. Chętnie zainteresuję tym , bo ja wiem kogo, Inspekcje Handlową. Dzięki za odzew.
By kalibaba
#1861679
Nie wiem co w tym zabawnego. Dziś sprawdziłem bazę 10 ml Inawery i okazało, że o dziwo - pomimo że jest to tak nieprawdopodobnie zagmatwane zagadnienie, że nadal nie wiem o co chodzi - da się wlać tam 10 ml płynu. Sprawdzałem tą samą strzykawką. Zatem wszelkie tłumaczenia, że to bo tamto można o kant dupy rozbić.
A tamci, co wlewają mniej, bo się boją czy coś, to niech wlewają 5ml, żeby się jeszcze mniej bać, a wy to sobie dalej tłumaczcie, że to jest właśnie normalne i tak musi być.
Przypominam, że było mniej o jakieś 12%!
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.