EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Baliks
#1861583
Witam , od razu powiem ze jestem świeżakiem i nie mam pojecia o elektrykach itd . BYLEM palaczem tytoniu ( papierosów ) przez 15 lat , udalo mi sie rzucic palenie od stycznia dzieki temu ze znajomy podarowal mi moda ( evic vtc mini , atomizer aspire , grzalka 0,18 oraz baza 3 ) od tamtej pory kupowalem caly czas ta sama baza i grzalka oraz palilem na 80w , jednak nadszedl moment ze jest to za malo . Poogladalem sobie troche mody i recenzje , i mam zamiar kupic moda Smok Alien 220w oraz atomizer SMOK TFV8 Big Baby Beast . I teraz mam takie pytanko do was drodzy uzytkownicy forum , czy taki zestaw sie sprawdzi ? Jezeli tak to jakie akumulatorki mam zamowic bo nie mam o tym zielonego pojecia , ewentualnie jakas podpowiedz jaki inny mod , atomizer ( plus akumulatorki ) tak zeby troche mocy zawsze bylo w zapasie . Z gory dziekuje i przepraszam za wszelkie bledy oraz za to ze nie mam pojecia tak naprawde o czym pisze , dlatego tez potrzebuje pomocy od was . *SMOKEKING*
By Lamborghini16
#1861591
@Baliks
A myślałeś może o czymś na własne grzałki?
Smok na tym forum cieszy się opinia najbardziej awaryjnego sprzętu być może jest to spowodowana ilością na rynku sam nie wiem. Domyślam się, ze wapujes DL czyli dopłacanie jeśli zdecydujesz się na czajnik gdzie montujesz własne grzałki przemysł zakup vandy vape triple jest to sprzęt który rozgrzewa się od 100w ( zależy od setapu) i naprawdę jest to dyskotekowa wytwornica „dymu”. Do tego jakieś potworne zasilanie typu ijoy limitles na ogniwa 26650, które zapewnią duże pokłady Energi . Teraz uwaga poszukiwania świetego grala wciągają!
By Baliks
#1861661
Krasnal45 - przepraszam , nie 80 tylko 70 .
Lamborghini16 - nie zastanawialem sie nad tym , poniewaz nie wiem czy bym ogarnal , tak ide kupuje gotowe grzalki zalewam i gotowe . A tutaj z tego co ogladalem to druciki , wata itp . Musialbym pewnie poogladac nie jeden filmik zeby ogarnac jak to zrobic . A nie jest to tak ze wtedy moczymy wate liquidem dosc czesto ? Czy tez jest jakis dozowniczek ? Bo chodzi o to ze np "palac" w pracy nie bede nosil ze soba liquidu , tylko samego elektryka ( dlatego ze robie w farmaceutyce i nie moge wynosic zadnej cieczy itd, np napoje wnosze ale juz nie moge wyniesc ) .
By Lamborghini16
#1861673
@Baliks
Czajniki na własne grzałki dzielimy na 3 typy (przynajmniej ja tylko tyle znam)
RTA czyli parownik ze zbiornikiem. Napełniacz zbiornik i działa tak jak każdy „gotowiec”
RDA tu już sprawa ma się nieco inaczej. Nie ma tu zbiornika, po kilku buszjach trzeba zakraplać watę ( może to być problematyczne)
RDTA to jest coś pomiędzy RDA a RTA to znaczy zbiornik na liquidu znajduje się pod grzałka i aby nasączyć watę trzeba obrócić dziada żeby wata nasiąkła.
Reasumując RTA i RDTA posiadają zbiorniki, które zalewasz raz na jakiś czas natomiast RDA trzeba co chwile podlewać.
Kręcenie własnych grzałek wcale nie jest takie trudne, najbardziej problematyczne jest układanie waty ( przynajmniej ja tak uważam) z czasem staje się to banalnie proste. Od biedy zawsze można kupić już ukręcona grzałki ( fajne pakieciki z rożnego rodzaju drutu w ramach testu można zakupić).
By Krasnal45
#1861674
Lamborghini16 pisze:... po kilku buszjach trzeba zakraplać watę ( może to być problematyczne)

Nie ma w tym nic problematycznego :mrgreen:
Lamborghini16 pisze:...zbiornik na liquidu znajduje się pod grzałka i aby nasączyć watę trzeba obrócić dziada żeby wata nasiąkła.

Przy dobrze zrobionym setupie, nic nie trzeba obracać :wink:
Czwartym rodzajem atomizera jest Genisis (potocznie gienek) z knotem zrobionym ze stalowej siatki mesh i nakręconą na nim vertikalną grzałką.
Awatar użytkownika
By kangaroo
#1861675
Krasnal45 pisze:Czwartym rodzajem atomizera

Ja bym pozwolił sobie dodać jeszcze piąty rodzaj, czyli rda z pinem bf.
By Krasnal45
#1861676
kangaroo pisze:Ja bym pozwolił sobie dodać jeszcze piąty rodzaj, czyli rda z pinem bf.

Nie. To w dalszym ciągu jest RDA :wink:
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.