EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1860738
Przyznam że zgłupiałem :eek: Mówi to człowiek , który praktycznie unicestwił większość rynku EIN w kraju. :twisted:
- "Mniejsze zło" to kwestia filozoficzna. Przede wszystkim musimy informować pacjentów o tym, że istnieją alternatywy, ale trzeba to zrobić w sposób niezwykle subtelny. Aby pacjent był świadomy, że być może będzie bezpieczniejszy – przestrzega Jarosław Pinkas.

https://wiadomosci.wp.pl/apel-medycznyc ... 557323905a
Awatar użytkownika
By bulit73
#1860739
Deimond pisze:Przyznam że zgłupiałem

Nie tylko Ty :wink:
Po tym co zrobił (to co chciałem napisać zachowam dla siebie :mrgreen: ), w jego wypowiedzi doszukuje się drugiego dna. Tylko jakiego?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1860740
Niech idą się walić z swoimi teoriami. Dali plamę i powinni za to zapłacić a tak my płacimy za ustawki straszną cenę. Cenę życia. Judaszowe srebrniki im dalej dają.
#1860741
bulit73 pisze:
Deimond pisze:Przyznam że zgłupiałem

Nie tylko Ty :wink:
Po tym co zrobił (to co chciałem napisać zachowam dla siebie :mrgreen: ), w jego wypowiedzi doszukuje się drugiego dna. Tylko jakiego?

No mi też przychodzą do głowy poziomki z PMI albo BAT bo już w końcu nie jest ministrem i tam nie pracuje.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1860744
Deimond pisze:No mi też przychodzą do głowy poziomki z PMI albo BAT bo już w końcu nie jest ministrem i tam nie pracuje.

I nagle przypomniał sobie, że jest lekarzem i chce zadbać o zdrowie palaczy. Nie wierzę w jego dobre intencje.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1860746
Sprzedaż siada, dobrze płacą to promuje szajs. Jednak dalej pieje że to zło, tylko bez sensu. Spalony lekarz na zawsze. Odbudowa rynku potrwa latami, a co było już nie wróci. Zaszczepione zło w świadomości obywateli pokutowało będzie pokoleniami.

link do debaty a nie artykułu: http://www.medexpress.pl/jak-minimalizo ... izmu/71334

xxx pisze:
Artykuł przedstawił w innym świetle debatę niż rzeczywiście ona wyglądała.

Czyli należy uczciwe informować pacjenta.

Jarosław Pinkas: Tak. Jest to dla mnie dość niezręczne, bo jestem obecnie krajowym konsultantem z zakresu zdrowia publicznego i nie powinienem takich słów powiedzieć, ale jestem też lekarzem, w związku z czym obowiązuje mnie uczciwość. Musimy więc znaleźć „złoty środek” – informować, ale nie stymulować. W świadomości musi być wykute, że nikotynizm to najgorszy z nałogów, jaki w tej chwili mamy, ale że możemy nad nim zapanować. Polska powinna być wolna od tytoniu do 2030 roku. Udało nam się już wiele. Proszę pamiętać o profesorze Zatońskim, naszej dyrektywie implementowanej w roku 2016. To są gigantyczne sukcesy.


Tego nie wiemy.

Jarosław Pinkas: Należy skategoryzować te produkty. Każdy ma inne działanie i nie wszystkie są dokładnie przebadane. Nie do końca zgadzam się, że PubMed ma dane, z których powstaną jasne wytyczne. Dlaczego 50 lat temu Amerykanie reklamowali papierosy za pomocą lekarzy? Po 50 latach mamy zupełnie inne dane i wiemy dziś dokładnie co robią papierosy, natomiast w żadnej mierze nie wiemy co robi e-papieros, ponieważ jest to produkt nowy. Mamy w tej chwili różne analizy. Dwa tygodnie temu zostały pokazane dotyczące np. szkodliwości e-papierosów.


Stała metoda Pinkasa. Wiem, widziałem, ale kwity na to zostawiłem w spodniach, które wiszą w szafie.
#1860763
Czy to, że lekarze będą mogli informować pacjentów palaczy o alternatywach cokolwiek zmienia w branży? Uwolni rynek, zlikwiduje akcyzę, przywróci normalny handel? Obawiam się, że nic z tych rzeczy. Zło, które mogło być uczynione zostało uczynione o czym Pinkas doskonale wie i jak widać tego się trzyma określając skutki swoich zbrodniczych działań jako "gigantyczne sukcesy".
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.