EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Wojmistrz
#1860686
Uwielbiam słodkie płyny i chcę zrobić najsłodszy jak się da z tego co mam. Może coś robię źle i dacie mi kilka dobrych wskazówek.
Posiadam VG i PG, mogę sobie je mieszać wedle potrzeb. Najcześciej korzystam z bazy 50/50, ale jako że nie używam nikotyny, zastanawiam się, czy PG jest mi do czegokolwiek jeszcze potrzebny, zwłaszcza, że chcę obecnie uzyskać dosłownie galaretowaty żel.
Ze słodzików mam wodny roztwór nasycony erytrytolu 99,25% z 0,75% glikozydami stewiolowymi oraz przygotowany 10% roztwór etylomaltolu (90% PG)
Czasem dodam do tego jakiś "Bavarian Cream" lub inny aromacik, ale dodaję ich w naprawdę niewielkich ilościach, ponieważ i tak zależy mi na mdłej słodkości. Przy okazji, czy to możliwe, że mogą być tak skoncentrowane, że daje się np 2krople na 100ml produktu? Tak mam w ich instrukcji obsługi.
Wracając do słodzików. Niezależnie od ilości, nie mogę uzyskać słodkości jaką potrafią dać firmowe liquidy, ani w smaku ani zapachu. Nie wiem, czy może to problem złego typu słodzików lub zbyt dużego ich skoncentrowania, więc jeśli wiecie jakie powinny być prawidłowe ich ilości to piszcie proszę :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1860688
... i pamiętaj że płuca masz tylko jedne na całe życie, no i rak przecież też ci niegroźny. Normalnie załamka jak takie posty się czyta znając tylko chemię pobieżnie.
By Wojmistrz
#1860742
kangaroo pisze:Powodzenia, i smacznej przypalonej waty :)
Osobiście jeszcze takiego na rynku nie trafiłem, ale poznałem gościa, który ze stanów taki sprowadził w butlach 200ml. Próbowałem ten "żelek", w smaku pycha, słodka lemoniada. Kapnięty na ręce pod wpływem temperatury się upłynniał coś jak te żele do odkażania rąk, podobnie ładnie po chwili wnikał w watę. Zaciekawiło mnie w sumie co tam dodali. Do wspomnianych żeli higienicznych dodaje się karbomer czyli kwas poliakrylowy.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.