EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By jaroslaw.fic
#1859817
Witam nie wiem co sie stalo. Posiadam X- priv ( tv12 prince) od smok. 2 dni temu przeszedlem na grzalke x6( oryginalna) i zalalem sobie Heinseberga od Wampire. Smak i zapach byl fenomenalny. Wapowalem na 70-90 wattach tak jak zaleca producent i nagle dzis jak zaczalem wapowac poczulem ze nie czuc wogule juz smaku i zapach rowniez jest taki jak bezwonny dym, no noze nawet leciutko przypalony. Pomyslalem ze spalilem grzalke ( po dwoch dniach)wiec wszyskto sobie wyczyscilem i zalozylem nowa grzalke tym razem t10 0,15 i zalalem ja heisenbergiem. No i dupa na nowej grzalce jest to samo. Brak smaku i lekko spalony dym nie zaleznie od podawanych watow czy to 60 czy to 100. O co kaman ? Czy to wina parownika tv12 prince czy moze cis w moim X- priv sie pochrzanilo ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By lukiboss2
#1859820
Nasączyłeś dobrze grzałkę liquidem? Kolejna sprawa to to że jak producent napisał że grzałka wytrzymuje 100W czasami jest po prostu kłamstwem (zależy na jaką grzałkę trafisz). Kolejna sprawa to to że smoki raczej nie rozpieszczają smakiem, to są parowniki typowo pod chmurę. A ostatnia sprawa to to, czy wylałeś liquid ze zbiornika po wymianie grzałki? Jeśli liquid przesiąkł spalenizną to będzie capić dalej.
By jaroslaw.fic
#1859822
To sa grzalki wytrzymuje bez problemu i 190 watt. X6 0,15 oma jest od 50-120 watt z czego rekomendowane jest 80-100 a ja kurzylem najczesciej na 60-80 i bylo wrecz fenomenalnie ze smakiem i zapachem. Heisenberg ktorego zalalem to ratio 60pg/40vg wiec byl raczej zadki i nic tam nie moglo sie zapchac tymbardziej ze wszystko wyczyscilem ( parownik ) i zalozylem nowa grzalke t10 w ktorej bylo identycznie. Zalalem wszystko idealnie jak z obrazka i czekalem jeszcze z 15 minut nawet. A zalozylem tez drugi atomizer z tym smakiem i tak samo dupa. Bez smaku i zapachu. Chmura w obydwu atomizerach jest ok. Druga sprawa bo zapomnialem dodac. Zawsze jak zalewam atomizer tv12 prince to po paru minutach zawsze ucieka mi od dolu przy wlocie powietrza liquid i tez mnie to irytuje. Skrecam wszystko poprawnie , uszczelki sa nowe. Zalacze pare zdjec jesli komus cos to pomozeObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
By jaroslaw.fic
#1859834
Tak ten sam liquid , tej samej firmy. Chyba jedyna opcja ktora widze to dzisiaj wyleje to wszystko a juz stracilem na to 10 ml liquidu echh , wyczyszcze caly atomizer i jutro pojde po nowa grzalke x6 i zaleje calkiem inny smak i zobacze co bedzie. Jesli bedzie to samo to bedzie znaczylo ze cos jest nie tak z xpriv ( baterie albo zle watty podaje. Sam juz nie wiem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1859835
jaroslaw.fic pisze: jutro pojde po nowa grzalke

Jutro chyba nie dasz rady, wszystko pozamykane :wink:

jaroslaw.fic pisze:Jesli bedzie to samo to bedzie znaczylo ze cos jest nie tak z xpriv ( baterie albo zle watty podaje.

Zasilanie nie ma tu nic do rzeczy. Niestety gotowe grzałki to jedna wielka loteria. Jest to masowa produkcja i zauważ, że nikt nie daje na nie gwarancji. Nie masz żadnego wpływu na jaka grzałkę trafisz.
Jeżeli chcesz się cieszyć smakiem i bezproblemowym wapowaniem, rozważ zakup parownika na własne grzałki.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1859838
jaroslaw.fic pisze:Moglbys mi polecic taki parownik ?

Niestety w PL obowiązuje nas ustawa, więc polecić nie mogę :wink:

jaroslaw.fic pisze:zeby pasowal do X Priv ?

Praktycznie każdy będzie pasował. Chodzi mi o średnicę parownika. Nie wiem ile jest miejsca przy konektorze. Wydaje mi się, że do 25mm bez problemu.

A jak wapujesz? MTL czy DL?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1859842
W sumie z uniwersalnych czyli MTL-DL, poczytaj o Kayfunie V5, Skyline.
kayfun-v5-klon-t109541.html
coppervape-skyline-rta-t121122.html
Awatar użytkownika
By bulit73
#1859890
lukiboss2 pisze:Chłop na 100w bucha to ten kayfun raczej mu się nie spodoba.

Wapuje na takiej mocy, bo ma takie grzałki. Dobry setup do MTL czy DL nie potrzebuje takiego kosmosu.
By berto
#1859921
@jaroslaw.fic
Według mnie za dużo dymasz tego Heisenberga i ci się po prostu przejadł co wiąże się z utratą smaku i zapachu. Na dzień zalej coś innego np. czystą bazę lub inny sos i po tym smak powinien wrócić. U mnie zawsze się tak dzieje jak wapczę jeden sos na okrągło dlatego zawsze mam 3-4 parowozy i w każdym co innego.
By jaroslaw.fic
#1859998
Jak mi Heisenberg mogl sie przejesc jak nawet nke spalilem go 20 ml. Tymbardziej ze jak go zalalem to smak i zapach unosil sie po domu taka mila przyjemna slodka jakby czarna porzeczka. A jak wczoraj moja zona wrocila po pracy i jak jej buchlem to powiedziala ze [ciach] starym spalonym miesem. Bynajmniej bylem dzisiaj bylem po nowe grzalki x6 do TF12 Prince plus zakupilem nowy liquid lemon/lime 3mg. Efekt jest taki ze smak cos tam czuje ale zapachu juz wcale. Probowalem wapowac w skali 40-80 ale roznicy w smaku jako takiej nie ma. Wiem jedno cis tu nie gra bo jakikolwiek liquid wleje i wloze nowa grzalke to nie ma tej eksplozji smakow i zapachow jak poprzednio... A moze cos na gwincie nie styka. A jest mozliwosc ze zalalem woda ten dolny gwint od parownika od srodka lub przekrecilem gwint lub cis w tym stylu ?ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
By jaroslaw.fic
#1860004
Tez nie to. Ostatnio palilem na max otwartym i smak byl taki jakbym zerwal owoc prosto z drzewa. Piz atym nie moze byc ze przepustowosc powietrza wplywa tak znaczaco ze raz masz w buzi stary kapec a raz normalny smak. Roznica w regulacji powietrza wplywa minimalnie na smak ale nie w tak duzym stopniu. Powapuje troche na tym nowym smaku i grzalce i zobacze co bedzie dalej. Moze poprostu po wlozeniu nowej grzalki ten smak i zapach musi naciagnac po dwoch trzech dniach by byl optymalny i poprostu dobrze nasiakl

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
By jaroslaw.fic
#1860102
Chyba sie juz rozwiazal problem. Bynajmniej po wymianie grzalki i liquidu na nowe. Okazalo sie ze ta utrata smaku i zapachu jest spowodowana przeziebieniem. A czytalem wlasnie ze na pare dni zanim wystapia juz jakies objawy przezienienia to traci sie juz smak liquidu i jego zapach. Tymardziej ze wczoraj dalem powapowac koledze w pracy i raz ze czul on smak i dwa czul tez jego zapach kiedy ja w tym samym czasie go nie wyczuwalem. I dzisiaj rano juz dostalem objawy przeziebienia ktore sie nasilaja. Taka sytuacja...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
By jaroslaw.fic
#1860247
A sluchajcie mam do was jeszcze takie pytanko. Co robicie gdy podczas zaciagania sie slyszycie takie lekkie bulgotanie ? Wystepuje ono niezaleznie czy mam malo liquidu czy duzo. Czytalem ze moze to byc spowodowane ze liquid moze zalegac gdzies w komorze i mozna go przedmuchac kilkukrotnie wdmuchujac powietrze do atomizera. Ale czy tym sposobem nie spale grzalki albo albo jakies inne licho sie nie stanie ? Dajcie znac co tym myslicie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.