EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Vause
#1858599
Witam serdecznie drogie grono.
Zwracam się z prośbą o polecenie mi aromatu deserowego (wszelkie ciasteczka, serniki, jak i nawet likiery mile widziane) z możliwie krótkim czasem leżakowania. Od początku przygody z samogonami, a minął od tego momentu szmat czasu, zaopatruję się od Inawery, głównie w smaki owocowe, a jeśli już do moich rąk trafi gotowy liquid deserowy, to wręcz nie mogę się oderwać. Próbowałam sernika i biszkoptu od wyżej wymienionej firmy, do gustu przypadło, ale jednak to nie było to, czego szukam. Irish Cream od MaiArt podbił moje serce i na pewno będę często do niego wracać, ale potrzebuję kilku pozycji na zamianę.
By Krasnal45
#1858600
MaiArt ma więcej pysznych deserówek. Warto spróbować. Co do leżakowania, hmm...... tego niestety nie przeskoczysz. Przy "ciężkich" aromatach, jakimi są deserówki czy tytoniówki, ten minimum tydzień jest konieczny.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2018, 21:32 przez Krasnal45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1858601
Dużo ciekawych deserówek znajdziesz w sklepie Vapelab.pl
A tu masz trochę recenzji: aromaty-ze-sklepu-vapelab-pl-t123794.html
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1858603
Banana dream (wersja ciemna), Straciatella, Tiramisu oraz Budyń śmietankowy z dodatkiem Truskawki od MaiArt,
te jak dla mnie są bardzo dobre. *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Vause
#1858610
Krasnal45 pisze:MaiArt ma więcej pysznych deserówek. Warto spróbować. Co do leżakowania, hmm...... tego niestety nie przeskoczysz. Przy "ciężkich" aromatach, jakimi są deserówki czy tytoniówki, ten minimum tydzień jest konieczny.

Tydzień to jeszcze spokojnie do przeżycia. Po głowie chodził mi miesiąc, jeśli chodzi o samogony, to moja cierpliwość się kruszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By bulit73
#1858612
Vause pisze:Tydzień to jeszcze spokojnie do przeżycia.

Niestety niektóre potrzebują więcej czasu i tego nie przeskoczysz :( Po tygodniu są niewapowalne.
Ja rzekłbym, że 2 tygodnie na deserówki to minimum.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1858614
A ja że 3tygodnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1858616
DorotaM pisze:J/w. Ja czasami czekam nawet 3 tygodnie.

Master_PiT pisze:A ja że 3tygodnie :mrgreen:

Żeby nie stresować koleżanki, napisałem, że 2 tygodnie :wink: Sam czekam nawet do 4 tygodni. Zależy od aromatu lub przepisu, który mieszam.
Awatar użytkownika
By Vause
#1858624
W jakich pojemnościach zostawiacie swoje samogony do leżakowania na te 2/3 tygodnie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1858626
U mnie przeważnie 50 ml.
Ale ja mam zawsze gotowych około 20-25 sztuk różnych liquidów (po 50 ml).
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1858627
DorotaM pisze:U mnie przeważnie 50 ml.


Dość popularne są też setki :lol: , tzn. buteleczki 100ml. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1858628
Jak mnie poniesie to napelniam wszystko co mam. Od 10-120ml, czasem wychodzi nawet 1.5L :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1858629
Najlepsze są ciemne,szklane buteleczki.
Pojemność zależy od Ciebie. Jednakże jak się miesza i musi to swoje odstać, to mniej niż 50ml nie warto robić.
Ja do swoich ADV mam nawet butelki 0,5 litra :mrgreen:
By tcywinski
#1860773
Ja mogę polecić "Sernik" oraz "Brodacz" z firmy Aroma. Natomiast nie podeszły mi absolutnie "Biszkopt", "Kajmak" oraz "Biała czekolada" z tejże firmy. Wyczuwalny jest chemiczny posmak. No ale to może kwestia gustu :)
Pozdrawiam :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1861061
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale gdzieś mi się o oczy obiło, że wszystkie śmietankowo-maślane aromaty mogą szkodzić bardziej niż inne, a to z uwagi na szkodliwy wpływ diacetylu na oskrzela.
By Krasnal45
#1861063
Powietrze i chemiczne żarło też szkodzi, ale te śmietankowo-maślane smaki w liquidach, mój organizm w sposób naturalny odrzuca. Blee...
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.