EPF
Dział dot. gotowych płynów z nikotyną lub bez ze sklepowych półek.
By marlowe
#1856597
Poszukuję zamiennika za mojego Mocnego Bucha z E-Kinga, paliłem go od lat, ale jakościowo to już nie to co dawniej, poza tym mam wrażenie, że źle na mnie wpływa. Nie jestem jeszcze na etapie tworzenia własnych płynów i najpierw chciałbym spróbować czegoś porządnego, tzn jakościowo pewnego, żebym się nie obawiał co tam za niewiadoma chemia, czyli najlepiej z podanym składem (butelki kinga nie miały składu).


Jeszcze jedne dane, chciałbym żeby płyn miał proporcje 70/30 gliceryny/glikolu bo od niedawna korzystam z SMOK OSUB 80W i mocny buch strasznie cieknie, na tym forum dowiedziałem się że tak juz jest z tym e-fajkiem i potrzebuje on właśnie płyn 70/30.
Awatar użytkownika
By jackas50
#1856601
Ja chmurzę tytoniówki od MaiArt,są jedne z najbardziej mi pasujących.Z tym,że kupuję aromaty...taniej wychodzi,ale jak radzi Krasnal45 zacznij od premixów.
Dziś ostatni dzień na składanie zamówień,bo mają przerwę urlopową.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1856606
Mocnego Bucha nic nie zastąpi z MaiArta. Jednak spróbować warto.

marlowe pisze:Ale jak to się je? Kupuje aromaty papierosowe z maiarta, a nikotynę skąd? Skąd tez mam wiedzieć ile nikotyny wlać żeby powiedzmy z takiej butelki 50ml aromatu uzyskać 6 czy 11 mg nikotyny?

Po to ma się łep nie głowę :lol:
Awatar użytkownika
By Timi
#1856613
A gdyby na forum się nie udało, to zawsze można odkopać podręcznik matematyki lub chemii ze szkoły podstawowej.
Awatar użytkownika
By Timi
#1856960
MaiArt w mojej ocenie jest najlepszą polską i jedną z najlepszych na świecie firmą produkującą aromaty tytoniowe. Oczywiście w innych markach zdarzają się perełki, jednak jedynie oferta MaiArtu trzyma równy poziom. Po prostu wszystkie tytoniówki są dobre, a niektóre wybitne. Żaden aromat z ich oferty mnie nie odrzucił jak to często zdarzało się z innymi markami.
Do tego genialna wydajność. Z jednej 10 mililitrowej buteleczki otrzymuję ok. 300 ml liquidu.
Jeśli jesteś wielbicielem smaków tytoniowych, to jest to pozycja obowiązkowa.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1856973
Timi pisze:MaiArt w mojej ocenie jest najlepszą polską i jedną z najlepszych na świecie firmą produkującą aromaty tytoniowe. Oczywiście w innych markach zdarzają się perełki, jednak jedynie oferta MaiArtu trzyma równy poziom. Po prostu wszystkie tytoniówki są dobre, a niektóre wybitne. Żaden aromat z ich oferty mnie nie odrzucił jak to często zdarzało się z innymi markami.
Do tego genialna wydajność. Z jednej 10 mililitrowej buteleczki otrzymuję ok. 300 ml liquidu.
Jeśli jesteś wielbicielem smaków tytoniowych, to jest to pozycja obowiązkowa.
Ja mam dokładnie odwrotnie.
Raz spróbowałem i więcej nie tykam.
W mojej ocenie niewiem czy jest najgorsza, ale do najlepszych to tak jak gwiezdne wojny - cyberprzestrzeń

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
By Krasnal45
#1856980
@STRUNA
Troche po bandzie idziesz. Nie wszystko Maiartowe i mnie pasuje, bo zresztą dziwne by to było biorąc pod uwagę mnogość ludzkich gustów i różnorodność kubków smakowych, ale naprawdę mają perełki których trudno gdzie indziej szukać. Nie należy od razu skreślać i obrzydzać, każdy powinien spróbować i na własnych płucach się przekonać :wink: Co do tytoniowek, wybór mają tak szeroki, że każdy znajdzie wyrób od odrzucającego (mam takie), do takiego do którego naprawdę można się przywiązać.
Ktoś, kto lubi deserówki, to ciężko mu będzie znaleźć taki wybór wśród innych producentów. Z podstawowych aromatów z róznych dziedzin, z Maiartowych zaawansowany mieszacz jest w stanie ukręcić sobie dosłownie wszystko czego dusza zapragnie.
Awatar użytkownika
By Timi
#1856981
STRUNA pisze:Ja mam dokładnie odwrotnie.

No i pięknie, że jesteśmy populacją składającą się z różnych istot. Świat byłby strasznie nudny gdybyśmy jedli to samo, chodzili w identycznych ciuchach i kochali wyłącznie smukłe i cycate rudaski :lol:

Z drugiej strony jesteś raczej "po ciemnej stronie mocy". Od lat zaopatruję spore grono waperów w LQ i po pojawieniu się MA słyszę same zachwyty. Wszystkim, bez wyjątku, smakują. Jednak to tylko potwierdzenie reguły, że mamy inne kubki smakowe, przyzwyczajenia i preferencje.
Teraz z czystej ciekawości zapytam. Jakie tytoniówki Ty lubisz?
:beer:
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1856989
Timi pisze:
STRUNA pisze:Ja mam dokładnie odwrotnie.

No i pięknie, że jesteśmy populacją składającą się z różnych istot. Świat byłby strasznie nudny gdybyśmy jedli to samo, chodzili w identycznych ciuchach i kochali wyłącznie smukłe i cycate rudaski

Z drugiej strony jesteś raczej "po ciemnej stronie mocy". Od lat zaopatruję spore grono waperów w LQ i po pojawieniu się MA słyszę same zachwyty. Wszystkim, bez wyjątku, smakują. Jednak to tylko potwierdzenie reguły, że mamy inne kubki smakowe, przyzwyczajenia i preferencje.
Teraz z czystej ciekawości zapytam. Jakie tytoniówki Ty lubisz?


Ciekawe czy żyjemy w tym samym kraju ?
Znam spore grono waperów i po ich pojawieniu (MA) słyszę, że ich kible nie wytrzymują :)
Ale masz rację, to tylko potwierdza wyjątek od reguły.
Tytoniówki to ja lubię kolorowe i własnej roboty.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Timi
#1856992
STRUNA pisze:Tytoniówki to ja lubię kolorowe i własnej roboty.

Możesz coś więcej napisać?
Awatar użytkownika
By Timi
#1857004
STRUNA pisze:Np. Z Francji

No świetnie :mrgreen:
Tylko dalej nie wiem, czy chodzi o Potion Magique, Dillons ..., czy na przykład olej spuszczony z Citroena?
:lol:
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1857005
STRUNA pisze:
Timi pisze:MaiArt w mojej ocenie jest najlepszą polską i jedną z najlepszych na świecie firmą produkującą aromaty tytoniowe. Oczywiście w innych markach zdarzają się perełki, jednak jedynie oferta MaiArtu trzyma równy poziom. Po prostu wszystkie tytoniówki są dobre, a niektóre wybitne. Żaden aromat z ich oferty mnie nie odrzucił jak to często zdarzało się z innymi markami.
Do tego genialna wydajność. Z jednej 10 mililitrowej buteleczki otrzymuję ok. 300 ml liquidu.
Jeśli jesteś wielbicielem smaków tytoniowych, to jest to pozycja obowiązkowa.
Ja mam dokładnie odwrotnie.
Raz spróbowałem i więcej nie tykam.
W mojej ocenie niewiem czy jest najgorsza, ale do najlepszych to tak jak gwiezdne wojny - cyberprzestrzeń

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka



No i tu ja pozwolę się nie zgodzić. *COOL* Bo ja akurat bardzo lubię aromaty z MA.
Nie powiem, że wszystkie, ale czy z innych firm smakują mi każdy jak leci? Nie. Zdecydowanie nie.
Tu również nie wszystkie wstukują się w mój gust, ale mam stały, żelazny wręcz repertuar aromatów, które po prostu muszę mieć. :mrgreen: ( Mam wymieniać? *FLIRT* )
A jak ich nie mam, to wie o tym zapewne pół forum, bo jęki me i zawodzenie słychać już pewnie od wejściowej bramy. :lol:
Awatar użytkownika
By Timi
#1857009
STRUNA pisze:I całe szczęście, że jedni lubią blondynki, a drudzy brunetki, bo inaczej farbowanie :) :) :)

To już wiemy od dawna. Nawet w tym wątku o tym pisałem. Tyle, że dalej nie wiem jakie aromaty tytoniowe satysfakcjonują i zaspokajają Twoje kubki smakowe. Które Twoim zdaniem są fajniejsze od MA?
Sporo różnych tytoniówek próbowałem przez ponad 10 lat wapowania. Jednak chętnie bym się dowiedział jakie jeszcze powinienem spróbować.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1857031
Nie wiem jak smakuje mocny buch, ale ostatnio koleś mnie namówił na coś takiego w największym. 7% + 5% RY4 i oderwać się nie mogę.

Oczywiście większość z MA też lubię, ale te są w typie latakii, a ja raczej słodkie.

Obrazek

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By JET
#1857163
Timi pisze:Tylko dalej nie wiem, czy chodzi o Potion Magique, Dillons ..., czy na przykład olej spuszczony z Citroena?
:lol:

@Timi Twoje kubki smakowe i humor idą w parze, a @STRUNA nam się roztroiła. Tytoń Mocny z MA, to trzeci aromat tytoniowy od 2009r jaki mnie osobiście najbardziej przypasował.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1858252
JET pisze: @STRUNA nam się roztroiła.

Struna ma głos jak trzeba i daleko mu do roztrojenia :)
STRUNA się delektuje swoimi tytkami.
Można sobie znaleźć coś dla siebie, podpowiem takim opisem :

Intensywny aromat liquidu został uzyskany podczas leżakowania z autentycznymi cygarami Montecristo przez 90 dni. ............ jest bez wątpienia królem smaków cygar. Ten liquid wygrał tytuł jednego z najlepszych smaków tytoniowych we Francji w 2016 roku oraz zdobył pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii w 2017 roku.



Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1858264
de gustibus non est disputandum - nie neguję tego, czy komuś smakuje MA czy nie, to sprawa indywidualna. W moich ocenach też staram się nie oceniać smaku pod względem tego czy mi smakuje mi czy nie, tylko samą jakość aromatu, wierność i naturalność smaku, brak obcych posmaków itp. I tu niestety MA jest na szarym końcu testowanych przeze mnie aromatów. To zwykła spożywka jakich wiele. Ja jednak wymagam czegoś więcej.
Tytków MA przetestowałem chyba 3 i po pierwszym zaciekawieniu, i odstaniu aromatu muszę przyznać, że tytonie to nie są. Jak pisałem kiedyś tam, martwi mnie również to, że posmak utrzymuje się bardzo długo w paszczy. Z tego poziomu cenowego bardziej mi pasuje Inawera. Im też ufam bardziej, bo wiem jakie mają laboratorium. Zresztą sprzedaż mają pewnie ze 100 razy większą niż MA.
W tej chwili, z polskich aromatów/premixów, poziom zachodni osiągnął jedynie Chemnovatic z serią Vapy.
Awatar użytkownika
By szoferek
#1859335
To jestem trzeci. Mimo, że jestem również fanem tytoniówek to te od MA mi nie podeszły. Tribeca mimo, że jest moim codziennym płynem łagodnie mówiąc denerwuje mnie mniej więcej od roku niemiłosiernie. Syf na grzałce taki, że głowa boli. Kiedyś watę wymieniałem max 2 x na tydzień, teraz codziennie.
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1859342
szoferek pisze:To jestem trzeci. Mimo, że jestem również fanem tytoniówek to te od MA mi nie podeszły. Tribeca mimo, że jest moim codziennym płynem łagodnie mówiąc denerwuje mnie mniej więcej od roku niemiłosiernie. Syf na grzałce taki, że głowa boli. Kiedyś watę wymieniałem max 2 x na tydzień, teraz codziennie.

Również używam Tribeci jako dyżurny liquid . Jest to moja kompozycja która powstała metodą prób i błedow (tak szczerze znudziła mnie zabawa w mieszanie :D ) kupuję 150 ml bazy 18 mg do tego 50 ml premixu Tribeci od Halo i tak sobie pykam ,grzałka na przepał i zmiana waty w weekend w obiegu 3 egzemplarze tego samego atomizera.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.