EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By TomaszWaw
#1856207
Cześć,

Czy ktoś z Was wie czy w którymś z warszawskich sklepów można kupić jeszcze baterie GS EGO II (2200 mAh, gwint 510, producent Green Sound chyba).
Te baterie były idealne - nieduży rozmiar, przyzwoita jak na tę wielkość długość działania, bardzo dobra trwałość.
Bardzo chciałbym je jeszcze kupić, ale nie wiem gdzie szukać (w e-Dym nie mają).

A przy okazji drugie pytanie - gdzie kupić ładowarki baterii na gwint 510, które *naprawdę dobrze działają*?
Niestety nie mam szczęścia do tych z allegro np. https://allegro.pl/ladowarka-usb-do-e-p ... 04892.html

Dzięki z góry za pomoc.
T.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1856208
Szukaj w sklepach Desa, bo na wolnym rynku już takich zabytków awaryjnych nie ma. Zastąpiły to nie mniej awaryjne królewskie zasilania dla młodych zbuntowanych.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1856394
Każdy produkt e-fajka trzeba zarejestrować. Jest to kosztowny proces, i nie wszystko spełnia wysokie normy jaki produkt ma spełniać. Nawet jak spełnia to podnosi znacząco cenę produktu taka rejestracja. Samo zarejestrowanie nie czyni że inspektor czy sanepid nie wyda nakazu wycofania/wygaśnięcia dopuszczenia towaru.

Rozumiem że można było przespać dwie ważne ustawy które pozamiatały rynek EP i żyć w błogiej nieświadomości broniąc kraju przed innymi durnymi ustawami. Koniec końców i tak się budzi z ręką w nocniku, jak nie tu to tam :lol:
By TomaszWaw
#1856411
Chyba niczego nie przespałem. Zawsze głosuję, na PiS nigdy nie głosowałem, chodzę na różne manifestacje, ale jak pokazuje praktyka - między wyborami wiele więcej zrobić się nie da.
Doskonale wiem, że weszła ustawa zaostrzająca przepisy, bo przestałem móc zamawiać wszystko online. Wiem też o planach akcyzy, ubolewam i znowu nie zagłosuję na PiS.
Ale osobiście wątpię w to, aby to przepisy bezpośrednio wyeliminowały z rynku dobre baterie eGO II, a zastawiły na nim gorsze modele.
Raczej upatrywałbym w tym efekt zabicia przez przepisy rynku, który się drastycznie skurczył i stał się "mniej wymagający".
By TomaszWaw
#1856415
Przyjąć do wiadomości potrafię (właściwie przyjąłem to do wiadomości zanim tutaj napisałem - patrz mój pierwszy post).
Natomiast gdy się tutaj dowiedziałem, że nie ma też na polskim rynku żadnego sensownego odpowiednika takiej baterii, to ze zrozumieniem tego już trudniej (sorry!).
I przepraszam, jeśli nie jestem tak postępowy jak Ty/Wy. Zestawy eGO II + Aspire ET po prostu dobrze mi się sprawowały przez ostatnie lata i nie musiałem szukać alternatyw.
Miałem ich pewne zapasy, ale się kończą, stąd moje poszukiwania leżaków magazynowych lub sensownego substytutu.
Dziękuję za wszelką pomoc, poza odsyłaniem do muzeum lub antykwariatów, bo to w żaden sposób nie pomaga.
By Azibeel
#1856423
Przerzuć się na coś co jest dostępne w dzisiejszych czasach, takie baterie to rzeczywiście przeszłość, rynek rozwinął się na tyle, że modeli do wyboru jest po prostu ogrom, i na pewno znajdziesz coś dla siebie. W kwestii doradzenia czegoś konkretnie - pisz pw :)
Awatar użytkownika
By Timi
#1856428
@TomaszWaw
Obecne przepisy nie mają niczego wspólnego z PiS, PO, ojcem z Torunia, czy Putinem. To po prostu pokłosie unijnej dyrektywy.
Egonowate zestarzały się również ot tak po prostu, identycznie jak Polonezy, 126p, czy i VW Golf I. Nikt już dawno ich nie produkuje.
Dziś na rynku są inne produkty o znacznie większych możliwościach i nie dotyczy to jedynie e-papierosów.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1856429
Jeśli upierasz się przy Aspire ET, bo o to tutaj tylko chodzi i o używanie małych gabarytów zasilania, to jest jedno wyjście, sam używałem Aspire ET na różnych modach - mechanikach, z samej ciekawości. Musisz zakupić przejściówkę 510 na Ego, wtedy możesz zakupić różne zasilania z gwintem 510 i wkręcać w to Ego :). Wątpię jednak w to, czy znajdziesz zasilanie o niższych średnicach niż 18-19mm
By TomaszWaw
#1856481
Ok.. porównanie do Poloneza było bardzo obrazowe... ;)

Do ET ani nawet gwintu 510 nie jestem jakoś szczególnie przywiązany.
Po prostu używałem te parowniki od kiedy się pojawiły na rynku, bo to były pierwsze z którymi w końcu nie miałem żadnych problemów i na których liquid smakował mi dobrze.

Czy możecie w takim razie jako alternatywę poradzić mi coś nowszego (nowoczesnego), będącego odpowiednikiem mojego zestawu? Tj:
- średnica e-papierosa do 19-20 mm
- całkowita długość do 16-18 cm
- bateria w granicach 2000mAh, tj. zapewniająca mi średni czas użycia ok 1/2 dnia przy moim użyciu
- coś dobrej jakości i obecności na rynku pod kątem względnie długofalowego użycia
- nie musi to generować ogromnych ilości pary, w zupełności wystarczy mi tyle ile generowały ET
Awatar użytkownika
By jackas50
#1856519
Strasznie do dymi i hałasuje :lol: , ale... chyba się przyzwyczaję

W zestawie masz jeszcze grzałkę 1.2 oma MTL,powinna mniej dymić i o ile byłeś przyzwyczajony do EGO,to będziesz miał większy opór przy zaciąganiu.
W sumie chyba lepszy wybór niż EGO AiO,bo masz wymienne i szkiełko i baterię.
By TomaszWaw
#1856520
Jadę właśnie na 1,2 Ohm MTL. Na jednej dziurce powietrznej dymienie jest rzeczywiście w normie/dość dyskretne, ale grzałka strzela strasznie :wink:
Exceeda wybrałem właśnie z powodu bardziej klasycznej, modułowej budowy i ew. opcji użycia większej baterii Exceed BOX w domu
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.