EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By gourmet
#1855805
Stanąłem na muji i Fiber Freaks. Czy coś nowego/lepszego pojawiło się od tego czasu?
Awatar użytkownika
By legitboy
#1855809
Jest kilka nowych "cudów" jak Bacon V2, Bacon Prime, Kendo, Jellyfish..

Wszyscy moi znajomi którzy bawili się tymi "nowościami" cały czas usilnie polecają Bacon V2, powiem szczerze że mi też pasuje ta wata pod każdym względem.
Najwięcej złych opinii spotkałem na temat Kendo.
By BezimiennyII
#1855810
Ja jestem zwolennikiem krytykowanego tutaj Kendo. Nie twierdzę, że muji jest złe, ale stosując te same grzałki, w przypadku gdy nośnikiem jest właśnie Kendo, to smaczy mi bardziej niż na muji. Pierwsze miejsce w moim rankingu zajmuje Kendo, drugie muji. Co do Fibera to nie będę się wypowiadał, bo w mojej ocenie nie nadaje się do niczego albo, co bardziej prawdopodobne nie potrafię z niego korzystać.
By Seba///
#1855811
Jak koledze wyżej, mnie kendo tez przypadło do gustu :wink:
By bartek1989
#1855815
Nie napisaliście nic o wacie Neative Wick tez jest dobra mocno wchłania liquid
By Rearus
#1855818
Native wicks w moim odczuciu jest lepsze od muji, ale z 'lepszych' wat wg. mnie wypada na końcu 'stawki'.

Mój osobisty ranking:

Bekon prime > bekon zwykły > kendo > native wicks

Przy czym w szczególności na tankach, bekon ma zdecydowanie lepszy transport niż obydwie wymienione, a kendo smakuje podobnie do nw ale jest najbardziej wytrzymałe z całej trójki.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1855840
Ja też "jadę" na Native Wick i jest super, ciągnie liquid jak rolnik dotacje :mrgreen:
By Tutejszy
#1855857
Wziąłbym pod uwagę Graham Cellucotton Rayon.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1855858
Kwestia "nośnika" podobna do "smaku" aromatów, podejrzewam że dopóki sam nie sprawdzisz który najlepiej Ci odpowiada zawsze będą wątpliwości. Ten sam w jednym *CZAJNICZEK* będzie robił swoją robotę na 100%, w innym porównasz go do siana.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1855865
Koh Gen Do wymiata wszystkie w/w ...a też wapuje na muji i FF *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By legitboy
#1855872
SuwMar pisze:Kwestia "nośnika" podobna do "smaku" aromatów, podejrzewam że dopóki sam nie sprawdzisz który najlepiej Ci odpowiada zawsze będą wątpliwości. Ten sam w jednym *CZAJNICZEK* będzie robił swoją robotę na 100%, w innym porównasz go do siana.


Super to podsumowałeś SuwMar, tu jest dokładnie tak jak w przypadku aromatów, ile ludzi tyle różnych zdań :zakrecony
Awatar użytkownika
By barror
#1855879
Aktualnie mam bacon v2 i wydaje mi sie ze jest ciut lepszy smakowo od muji. Ale nie sa to jakies wielkie znaczace roznice. Dla na plus w bekonie jest 'obsluga", przecinam ten dlugi pasek z paczki na pol, odrywam kawalek, przewijam przez grzalke, zalewam, pale. Jak urwe troche za duzo to zawsze moge nadwyzke zdjac i dolozyc do pozostalej waty i uzyc w nastepnej grzalce. Wiec jak mi sie skonczy to raczej znow kupie. :)
By ewaldus
#1855907
Ostatnio kupiłem na aliexpress za 8,33 dwie paczki. Super. Obrazek
By Rearus
#1855919
ewaldus pisze:Ostatnio kupiłem na aliexpress za 8,33 dwie paczki. Super. Obrazek
Są też klony bekonu, tylko najpopularniejsze są u dwóch różnych sprzedawców i trzeba uważać, u którego się bierze. Zamówiłem od obydwu i z jednych paczek było coś co nie leżało nigdy obok waty przypominającej bekon, a drugiego bym nie rozróżnił od sklepowego ;)

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By barror
#1855921
Rearus pisze:Są też klony bekonu, tylko najpopularniejsze są u dwóch różnych sprzedawców i trzeba uważać, u którego się bierze. Zamówiłem od obydwu i z jednych paczek było coś co nie leżało nigdy obok waty przypominającej bekon, a drugiego bym nie rozróżnił od sklepowego ;)

Mozesz podac nazwe tego drugiego? :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1855923
Jak ktoś posiada jeden parownik to mu obojętne bo ma coś co na topie jest. Przy kilku parownikach już nie ma takiego uniwersalizmu z watą. Każdy parownik wymaga odpowiedniego doboru waty a wtedy się odwdzięczy smakiem, niesikaniem i bezstresowym użytkowaniem. Tyczy to się też drutu jak i umiejętności tworzenia setupów. Te rzeczy są od siebie zależne i to bardzo bardzo. Naturalnie przeglądam wątek chcąc wyłowić ciekawe bawełny ale na razie nic tu dupy nie urywa, by było warte poniesienia dodatkowych kosztów.

Pierwszą piątkę trzeba mieć obowiązkowo. Potem można wybrzydzać. :lol:
By gourmet
#1855926
@Rearus - też poproszę info o prawdziwym
By Rearus
#1855943
gourmet pisze:@Rearus - też poproszę info o prawdziwym
Poszło też PW, w sumie to nie byłoby problemu z tym, żebym się podzielił nazwa sklepu na Ali dla ogólnej wiadomości publicznej, ale troszkę się boje czy to nie łamie regulaminu :P.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
By gourmet
#1855947
Dzięki, co prawda link w PW się skrócił i jest bezużyteczny, ale doszedłem po sklepie.
By Rearus
#1855955
Jako, że gadałem też z kolegą spoza forum na ten temat, to wrzucę to też tu, nie jest to może najlepsze zdjęcie, ale imho pozwala na zauważenie pewnych różnic ;).




Dodam tyle, że tylko jeden bekon tutaj jest sklepowy ;).
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.