EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
By KLATKER
#1854992
Witam, mam pewien problem z Kylinem Mini, jest to w zasadzie mój trzeci e-fajek i pomyślałem że zasięgnę pomocy kogoś bardziej obeznanego.
Pierwsza grzałka bobrzyła, próbowałem różnego ułożenia waty i niewiele to dawało. W końcu spróbowałem samemu skręcić coś co najbardziej mi odpowiada, po kilku próbach z Claptonem i Parallelem udało mi się skręcić Twisted Coila z Kanthala A1 26GA (0,76 Ohma; Liczby zwojów nie pamiętam ale coś w gabarytowo to w podobie do grzałki z zestawu) na średnicy 4mm, waty dałem mniej niż kiedykolwiek (Kendo Gold) i dość wysoko, nie widać jej nawet w kanale na liquid, szkło zamieniłem na 5ml bulba. I tu pojawia się problem bo w końcu przestało bobrzyć i strzelać (VW 35W) jest jednak inny problem. 2/3 pierwsze puffy są bardzo smaczne, następne smakują dziwacznie i płasko, nie spaloną watą, to strasznie płaski smak który psuje całe doświadczenie ale jednak chmurka przy tym "nowym" smaczku jest wiele większa. Domyślam się że to problem z transportem ale chciałbym zapytać się was o jakieś rady, no i o to czy tego typu chmurka może być czymś niezdrowym :?: Jest jeszcze jeden mankament, a mianowicie odpowietrzanie , muszę raz na jakiś czas (a w zasadzie im częściej tym lepiej dla smaku) odkręcać top capa aby bąble wyszły z grzałki, próbowałem różnych kombinacji z otworkiem i igłą i niewiele pomogły. Z tym również da się coś zrobić? Nie jest to specjalnie uciążliwe ale fajnie byłoby sobie z tym jakoś poradzić.
Jeżeli chodzi o zasilanie to jest to Wismec Sinuous P80.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
By BarBastek
#1854996
Moim zdaniem przyczyną jest średnica grzałki, przy której musisz dać niesamowitą ilość waty. Zrób na średnicy 3mm i powinno być lepiej. Albo ewentualnie mocniej wyczesz końce, bo jest jej tak zdecydowanie za dużo. O jakości waty pisać nie będę, bo nigdy jej nie używałem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
By BezimiennyII
#1854997
Jak poprawnie przygotować Kendo?
1. Przeciągnij ją przez grzałkę z bardzo małym oporem, troszkę mniejszym niż robisz to z innym nośnikiem - Kendo bardzo puchnie.
2. Mocno wyczesz końce waty. Im gęstszy liquid tym wata musi być bardziej przerzedzona.
3. Nie wpychaj jej na siłę w kanały - patrz punkt 1. Bardzo dobrze robisz, że nie upychasz jej do samego dołu.
4. Dobrze nawilża grzałkę liquidem, puść napięcie na 2-3 sekundy. Powtórz czynność jeszcze z 5 razy. Polecam delikatne wcieranie liqudu w watę.

Z tego co piszesz to widać, że większość rzeczy robisz poprawnie. Kendo to specyficzny nośnik, musi odparować kilka ml liquidu zanim się ułoży.
By KLATKER
#1855901
Problem rozwiązany, ukręciłem grzałkę na 3,2 mm. i dałem minimalnie Kendo, serio, pomyślałbym że będzie jej zdecydowanie zbyt mało ale jest w sam raz, mimo że taka ilość waty wyglądała śmieszne to śmiga jak ta lala.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1855905
Grzałka na 3 mm jest wystarczająca. Zamiast Kendo ( według mnie ) lepiej Native Wicks lub Muji. Kendo sprawdza się w RDA, natomiast w RTA już niekoniecznie.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.