EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Pyrusiwo
#1855765
Witam,

Jakiś czas temu natknąłem się na aromaty Funky Flavors. Zamówiłem aromat Herbatkika, Śmietankowy i Laskowy. Liquid wyszedł mi całkiem spoko i w związku z tym zamówiłem aromaty na dwa kolejne soczki tj. Arbuz i Guma Balonowa oraz Brzoskwinia, Gruszka, Ananas. Po 3 dniach byłem wniebowzięty tym drugim ale odłożyłem oba aby dobrze się przegryzły i gdy po około tygodniu posmakowałem znowu oba smaki okazały się gorzkie. Sprawdziłem w necie jakie są powody takich sytuacji i wykluczałem następujące :

- Zbyt dużo nikotyny ( daje tyle samo co do gotowych koncentratów )
- Brudny atomizer ( wyczyściłem go starannie i smak bez zmian )
- Zbyt dużo koncentratu ( daje 10 ml na 120( baza + bazy nikotynowe ) daje to około 7,5% stężenia, a przy tym pierwszym liquidzie jak przesadziłem z aromatami bo chciałem słodziutki to przy około 16% to był sam cukier a nie goryczka jak w tych nowych .
- Kubki smakowe w normie, inne smaki odczuwalne jak zwykle

Dodałem trochę Ananasa, który miał najsłodszy smak do 30 ml i wygotowałem ale smak również się nie zmienił .

Natknąłem się również na opinię, że jeśli liquid zmienia kolor to jest zepsuty ale to jakaś bzdura bo kupne premixy mają często najróżniejsze kolory .

Nie mam bladego pojęcia co może być przyczyną i czy można je uratować .

Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1855772
1.Data do sprawdzenia na aro (choć tu czesto przestemplowują)
2.Czasami po zmieszaniu aro jest fajne,po tygodniu czy dwóch do d* a po kolejnym tygodniu super.Tak to jest z kilkuskładnikowymi.
3.Może być nawet przy 7,5% zbyt aromatyczny,zależy jakie aro

Proponuję każdy lq przelać do buteleczek 10ml i dolać "na czuja" ileś tam samej bazy,dobrze wymieszać i poczekać ze 2 dni.Po rozcieńczeniu wyeliminujesz pkt.3 i pkt.1.Jeżeli to żaden z nich to pozostaje pkt 2 ale tego nie przeskoczysz,trza czekać.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1855774
wertjacek pisze:1.Data do sprawdzenia na aro (choć tu czesto przestemplowują)
2.Czasami po zmieszaniu aro jest fajne,po tygodniu czy dwóch do d* a po kolejnym tygodniu super.Tak to jest z kilkuskładnikowymi.
3.Może być nawet przy 7,5% zbyt aromatyczny,zależy jakie aro

Proponuję każdy lq przelać do buteleczek 10ml i dolać "na czuja" ileś tam samej bazy,dobrze wymieszać i poczekać ze 2 dni.Po rozcieńczeniu wyeliminujesz pkt.3 i pkt.1.Jeżeli to żaden z nich to pozostaje pkt 2 ale tego nie przeskoczysz,trza czekać.


Dla całkowitej pewności przed dolaniem sprawdziłbym jeszcze dla pewności samą bazę.
By Pyrusiwo
#1860067
Więc finalnie przebadałem sprawę i powodem była moja gafa co do proporcji aromatów. Szczególnie odradzam dawania aromatu arbuzowego Funky Flavors w stężeniach wyższych niż 3%
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.