EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Sheer
#1854978
Witam. Mam taki problem. Kupiłem glikol i gliceryne zmieszalem 50 na 50 dodałem nikotyny wyszła mi baza 6mg. 3 dni temu zrobiłem kilka samogonow. Na 20 ml bazy dałem 2 ml aromatu - brak smaku jakiegokolwiek, zrobiłem też 10 i 1 ml aromatu i też kurcze brak smaku. Pale na pico z melo 3. Wyczytałem na forum że grzalka 1.8 oma bardzo ładnie oddaje smak dziś specjalnie kupiłem ta grzalke zalewam baniaczek czekam i poraz kolejny brak smaku. Kurcze czym to może być spowodowane? Dodam za mieszalem na koncentrat ach inawery cool mint i truskawka a takze aromacie black fog mandarynka. Możecie mi jakoś pomóc? Czym może być spowodowane komplety brak smaku ?
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1854983
Sheer pisze:Na 20 ml bazy dałem 2 ml aromatu - brak smaku jakiegokolwiek, zrobiłem też 10 i 1 ml aromatu i też kurcze brak smaku.

Przecież to dokładnie to samo stężenie.(9%)
Daj temu troszkę czasu na przegryzienie, jeśli dalej nie będziesz czuł smaku możesz zwiększyć stężenie.
By Sheer
#1854984
Już 3 dni się gryzie zapach ma taki w sumie ładny ale kurcze smaku brak. A czy może to byś spowodowane słaba gliceryna bądź glikol em? Dodam jeszcze za palilem na grzalke 0.3 oma i na 25 watach i ten smak było troszeczkę mocniej czuć
By Krasnal45
#1854985
Trzy dni to za mało. Minimum to tydzień. I nie pal chłopie tego, bo smród będzie albo co gorsza chałupę spalisz...
By Sheer
#1854988
Myślicie panowie że jak polezy tydzień to będzie lepiej? Kiedyś mieszalem na bazie ze sklepu i na drugi dzień smaczek fajny. Może to jest spowodowane glikolem bądź gliceryna?
By BezimiennyII
#1854998
Podejrzewam, że jest to spowodowane aromatami. Ja owocówki wapuje od razu po zmieszaniu i czuję smak. Zrób kilka próbek z różnymi stężeniami.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1855002
Pamiętaj też, że nie w każdym przypadku podniesienie stężenia atromatu oznacza podniesienia intesywności smaku.
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1855007
Zapomniałeś napisać jaki aromat dałeś do samogonu, a to dosyć istotna informacja...
Awatar użytkownika
By kangaroo
#1855008
pHarel2403 pisze:Zapomniałeś napisać jaki aromat dałeś do samogonu, a to dosyć istotna informacja...

Napisał w pierwszym poście
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1855012
kangaroo pisze:
pHarel2403 pisze:Zapomniałeś napisać jaki aromat dałeś do samogonu, a to dosyć istotna informacja...

Napisał w pierwszym poście


No tak... zmęczenie daje o sobie znać
Awatar użytkownika
By PucH2
#1855013
Przy takim stężeniu to nie ma prawa nie mieć smaku. Nie jest to też problem z przegryzaniem płynu. Szczególnie cool mint nawet przy 2 % i przyjaranej grzałce daje o sobie znać. Stawiam na źle ustawione zasilanie grzałki lub kłopoty zdrowotne. Tak jak OB podwyższone w krwi, tak i kubki smakowe robią psikusa zanim dopadnie choroba jaka.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1855014
@PucH2 dobrze prawi. Nie ma takiej opcji, żeby Cool mint przy takim stężeniu, nie był wyczuwalny.
By BezimiennyII
#1855016
A używałeś już wcześniej aromatów Inawery? Moje każde podejście do ich produktów kończy się zgagą, nudnościami i tym, że przez najbliższy tydzień wapuję samą bazę. Kwestie smaku pominę, bo podejrzewam że samogon z moich skarpetek po treningu byłby lepszy. Nie twierdzę, że są złe, wielu osobom smakują. Mój organizm ich nie toleruje, może i Twój też.
Mały edit: jak nie znoszę aromatów deserowych, tak na ironię Tiramisu i Biszkopt od Inawery uwielbiam. I to są dwa wyjątki.
By Sheer
#1855107
PucH2 pisze:Przy takim stężeniu to nie ma prawa nie mieć smaku. Nie jest to też problem z przegryzaniem płynu. Szczególnie cool mint nawet przy 2 % i przyjaranej grzałce daje o sobie znać. Stawiam na źle ustawione zasilanie grzałki lub kłopoty zdrowotne. Tak jak OB podwyższone w krwi, tak i kubki smakowe robią psikusa zanim dopadnie choroba jaka.

Zasilanie mam ustawione dobrze ma grzalke 0.3 oma mam 32 waty więc dobrze a co do kłopotów zdrowotnych to jestem zdrów więc nie wiem w czym może być problem.
By Sheer
#1855108
A no i smak czuje normalnie bo kupiłem firmowy liquid i smak bajka więc to na pewno nie moję kubki smakowe
Ostatnio zmieniony 07 lip 2018, 05:40 przez Sheer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1855109
Widocznie kit kupiłeś. Ważne że znalazłeś rozwiązanie. Za tą firmą nie przepadam ale takich numerów bym się po nich nie spodziewał.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1855135
Podaj jeszcze raz ile gliceryny i glikolu ,nikotyny i aro zmieszałeś ale nie w procentach a każde z osobna w mililitrach.Może sie okazać że do zrobionej w ten sposób bazy 50/50 dolałes nikotynę i aromat i zrobiłes z niej "wodnisty" liquid.
Kiedys z aromatami black fog sie spotkałem,wcale nie były takie złe.
By BezimiennyII
#1855137
Ogromne prawdopodobieństwo, że jest tak jak pisze @PucH2. Ja kiedyś kupiłem aromat tytoniowy, a wyszła mi z niego owocówka. Może ktoś się machnął i przykleił najklejki od aromatu na buteleczki z bazą :lol: ?
By Sheer
#1855254
Nikotyne miałem w stężeniu 100 mg na ml na samym glikolu 50 ml, zmieszalem to z glikolem i gliceryna tak aby wyszło 50 na 50. Wyszło mi 6 mg na ml. Do 10 ml tej bazy dodałem 10 % aromatu cool mint. Do 100 dodałem też 10 % aromatu ale tym razem mandarynki. 4 dni już samogon stoi i powiem wam tak. Ta 100 była bez nikotyny glikol i gliceryna sama i lepszy smak delikatnie od tego z nikotyna ale i tak słabo kurcze a stężenie miałem dobre tak mi się wydaje. Dziś dolalem po około 15 kropelek i na dniach zobaczę czy to pomoże.
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1855463
Aromaty powinny swoje odleżeć, cztery dni to za mało. Zdecydowanie za mało.
By Sheer
#1855466
No panowie minął tydzień i już smaczek czuć jednak muszą odlezec swoje tego się nie przeskoczy pozdrawiam
Awatar użytkownika
By bulit73
#1855492
Sheer pisze:No panowie minął tydzień i już smaczek czuć jednak muszą odlezec swoje tego się nie przeskoczy

Ty to nam piszesz? W ramki i na ścianę, z dopiskiem "czytać przed każdym mieszaniem" :mrgreen:
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.