EPF
Awatar użytkownika
By devgron
Dziś do mnie przyjechał i mój klon.
Wykonanie dobre, krawędzie ostre ale nie brzytwy :P
Drastyczne są za to śruby... Przyjechały do mnie już "wyślizgane" w środku :D Dawno nie widziałem takiego szajsu!

Dorobienie śrub to nie problem, wymieniłem na poście +, wymieniłem na poście -. I teraz uwaga! Przy poście minusowym śrubki trzeba maksymalnie jak się da obrać z materiału nadmiarowego bo dzwonek dotyka ich momentalnie! Co za bzdura...

Działanie parownika, no fajniejszy i prostszy niż poprzednia wersja. Wkręcenie grzałki (na poprawionych śrubkach) banalnie proste. Ogółem fajnie to działa :)

Zastanawiam się jak oryginał w porównaniu wypada. Kurcze no dość drogi jest :O
Nic zaczynam zbierać chyba :D

SKU 9650727

Mała galeria:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By Master_PiT
Czasem wśród klonerów zdarzy się jakaś niedoróbka. Np.
Krzywy pin+ w husar od sjmy
Brak wlotów powietrza z 1strony w sxk hadaly
Jajowaty komin w coppervape Skyline
Co nie znaczy, że każdy parownik danego klonera będzie posiadał te same wady.

Do mnie lada moment trafi TGT4 ULTON.
Wg opinii, jest wykonany niemal jak oryginał. Jest droższy,ale czy wart dodatkowych $?
Jak odbiorę,to się podzielę wrażeniami
Awatar użytkownika
By bulit73
Master_PiT pisze:Czasem wśród klonerów zdarzy się jakaś niedoróbka. Np.

Trafiają się też klony bez wad *CZAJNICZEK*
3 x Skyline Coppervape - żadnych wad
3 x Hussar Coppervape - żadnych wad
4 x K5 mini SXK - żadnych wad
3 x K5 SXK - żadnych wad
Awatar użytkownika
By devgron
Master_PiT pisze:Czasem wśród klonerów zdarzy się jakaś niedoróbka. Np.

Do mnie lada moment trafi TGT4 ULTON.
Wg opinii, jest wykonany niemal jak oryginał. Jest droższy,ale czy wart dodatkowych $?
Jak odbiorę,to się podzielę wrażeniami

Daj znać jak go będziesz trzymał Czy te śrubki poprawnie wykonali :)
Nawet na PW :) Ładnie proszę :D
Pięknie działa ten parownik :)
Awatar użytkownika
By Master_PiT
Ultona używam od wczoraj. 3baniaki za mną.

Cóż mogę powiedzieć...
Klon wykonany perfekcyjnie! Śmiało mogę powiedzieć, że jest najlepiej wykonanym klonem jaki kiedykolwiek miałem. Ba! Powiem nawet, że jest lepiej wykonany niż niektóre chinczyki np ze stajnk geekvape,ijoy itd.

Gwinty chodzą idealnie, uszczelki oddają wrażenie słabych,ale dają radę i parownik nie traci na szczelności.
LC chodzi genialnie i nie ma mowy o luzie, czy nadmiernym oporze.
Sam czajnik nie śmierdzi nawet tak mocno smarami produkcyjnymi.
Śrubki do montażu grzałki idealnie dociskają drut,nie przecinają go,drut nie ucieka przy dokręcaniu. Łebki są małe,otwory na imbus także,ale nie objeżdżają się nawet przy mocnym dokręceniu. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Co do samego parownika:
Nie jest to MTL. Raczej restrykcyjny DTL, lub po przymknięciu powietrza, bardzo luźny MTL.
Układanie grzałki poszło nadzwyczajnie szybko, a watowanie jeszcze szybciej.
LH jest ogromny, perfekcyjnie się odpowietrza, zapewniając bardzo dobry transport.
Smak oddaje bardzi dobrze.
Do wad można zaliczyć wielkość ( 25mm przy takiej wysokości naprawdę daje wrażenie kawału żelastwa), no i standardowo waga.

Śmiało mogę stwierdzić, że poprzedni model po prostu przeżuł i wypluł.

Awatar użytkownika
By Michaj
Dzisiaj odebrałem i mojego. Łudziłem się, że wg opisu jest to atomizer MTL lub DL, w zależności od ustawionego przewiewu. Z MTL to nie ma nic wspólnego. A DL to nie jest jest to co preferuje. Więc chyba wizyta na bazarku czeka :(
Awatar użytkownika
By devgron
MTL nie ma takiej opcji :D No jak :P

DL też średnio bo to jednak dość restrykcyjny jak na DL.
Dawno nie miałem tak dobrego parownika :) Ale fakt musi mieć swojego odbiorcę.
By koala
Dzisiaj i ja odebrałem swojego klona, kupionego na bazarku od kolegi Michaj. Wrażenia? Doskonały smak z Taifuna jak trzeba :)

Dla mnie bije klony kajtków na głowę, zresztą Taifuny to moje ulubione smakowce, które biją na łeb Kajtki, Merlina, Serpenta, Nautiliusa itp. Restrykcyjny DL to właśnie to, co mnie najbardziej interesuje i tutaj klon czwóreczki spisuje się fenomenalnie. Wykonanie klona w porządku, chociaż wiadomo jakiej części ciała nie urywa. Nieco problemów z kontrolą przepływu liquidu, myślę, że jednak w ciągu kilku dni ogarnę na to patent. Zaskoczyła mnie ilość miejsca w bazie, naprawdę jest go OGROM!

Polecam tym, którzy nie chcą zachmurzać powierzchni/przestrzeni, a cieszyć się doskonałym smakiem przy bardzo luźnym MTL lub restrykcyjnym DTL. Czajnik nie gwiżdże, odstraszać może tylko rozmiar, bo jest naprawdę wysoki. Rekompensuje to jednak fenomenalnym smakiem.
Awatar użytkownika
By szoferek
Najprostsze rozwiązanie na grzałkę to 1,5 cm z każdej strony waty. Nie wiem jak w klonie, ale w oryginale sprawdza się na każdej grzałce.
Awatar użytkownika
By gemino
Genialny parownik. Mam wszystkie Tajfuny i ten przebija nie tylko je. Dla mnie jest to numer jeden *CZAJNICZEK*
Gdyby mnie było stać, zakupiłbym oryginał. Bardzo fajnie rozwiązano sprawę nalewania liquidu , szczególnie podczas podróży, gdyż nie trzeba zdejmować górnego capa, aby zalać parownik, wystarczy odkręcić na tyle, by zmieścił się dziubek *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By szoferek
No i doleciał klon z Ultona. Kurde nie widzę różnic w smaku między oryginałem, a tym klonem. Wykonanie rewelacja, ale czuć w palcach, że jest z jakiegoś innego materiału zrobiony.
Awatar użytkownika
By devgron
Ale wykonanie tego klona powaliło mnie totalnie. Zdecydowanie ULTON GT4 jest najlepszym klonem.
By tubaakada
devgron pisze:DL też średnio bo to jednak dość restrykcyjny jak na DL.

Czy mógłbyś jakoś przyrównać przewiew do czegoś? Np. do Hussara, Skyline, Pharaoha mini...

:beer:
Awatar użytkownika
By devgron
Myślę że klon ma bardzo podobny przewiew no na maksa otwartego Pharaona mini. Masz opor ale jednak to DL głównie. Jedzie już do mnie drugi z ULTONA i chyba pociułam na oryginal :)
By tubaakada
devgron pisze:Myślę że klon ma bardzo podobny przewiew no na maksa otwartego Pharaona mini. Masz opor ale jednak to DL głównie.

To świetnie, akurat przewiew Pharaoha mini mi bardzo odpowiada. Nie za mało, ale też nie za dużo. Hussar jest moją dolną granicą, natomiast Kylin mini górną. Ten zakres - pomiędzy Hussarem a Kylinem mini - szczególnie bliżej środka zakresu, jest u mnie realtywnie mało wyeksploatowany.

Awatar użytkownika
By devgron
Zawsze tutaj masz taka tez opcje zeby zamknac jeden nawiew :) mozesz zostawic ten pod grzalka albo ten delikatnie boczny otwarty lub zamkniety. Ogolem polecam :)
By tubaakada
Z tego co udało mi się wyczaić w reckach na yt, to jest to 3 x 1.8 mm + 3 x 2.0 mm., co odpowiada pojedynczemu otworowi o średnicy 4.7 mm. W sumie nieźle. Dwa pozostałe ustwienia to 3.5 mm oraz 3.1 mm (a.k.a. niemiecki MTL :D )

Awatar użytkownika
By devgron
Przyjemny jest przewiew ale w żaden sposób to nie MTL :D Nie wiem co te dojczlandy kłamią ;P
Awatar użytkownika
By gemino
Mam prośbę do użytkowników TGT IV, szczególnie klona firmy ULTON, aby ktoś zmierzył i podał wymiary szkiełka, gdyż dzisiaj mi pękło :evil:
Zły rodzaj baterii

Witam Można coś wykombinować, by akusy 18650 od ef[…]

Kupno e papierosa

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów. Stoję p[…]

Co zrobić?

Witam. Stała się taka sytuacja: na podłodze leżał […]

Atmos Lab - czyli kolejny temat rzeka...

https://image.ibb.co/dHwxip/ATMOS-LOG[…]