EPF
Nasze własne produkcje
By Kondrzak
#1853665
Witam wszystkich forumowiczów,

Jako że nie mam aktualnie dostępu do narzędzi do obróbki drewna wpadłem na pomysł by zaprojektować pudełeczko i je następnie wydrukować. Box specjalnie dla mojej dziewczyny stąd kolor różowy i tulipan. Na razie projekt w inventorze ale za kilka dni wrzucę fotki jak to wygląda realistycznie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By spidy
#1853732
Ktoś na forum już drukował w 3d poszukaj,no chyba że znasz się na tym wiec czekam na efekty :)Swoją drogą przy drukowaniu w 3d nie trzeba namachać się pilnikiem ;)
By Kondrzak
#1853733
Wiem, widziałem obserwuję dość długo ten dział forum. Zaraz wrzucę finalną wersję opakowania bo w moim mieście nie ma gościa z różowym filamentem więc musiałem zmienić kolor klapki i kwiatka na inne :/. Jak jakoś wydruku mnie zadowoli to również mojego P80 przeniosę do innej obudowy oraz ze 2 elektroniki co leżą i się kurzą w szafie.

Obrazek
Obrazek
By Kondrzak
#1853874
No i otrzymałem mój druczek w całości. Zdjęcia tylko samej puszki bez elektroniki w środku dla porównania obok P80 stoi. Jak wykończę go to wrzucę ostateczną wersję jak to wygląda. Na dzień dzisiejszy tyle :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By Kondrzak
#1854871
No i ukończony tak na prawdę. W środku całkiem estetycznie uporządkowane moim zdaniem i wszystko śmiga jak należy ;) ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
By Piroholik
#1854873
Na czym się trzyma ta jasna klapka od aku? Bo jestem trochę zdziwiony takim sprzętem :cygaro:
By Kondrzak
#1854874
Klapka jest wsuwana w korpus. Z każdej strony klapki opócz spodu jest poszerzona w połowie grubości a w korpusie są odpowiednie prowadnice wszystko idealnie spasowane i klapka się nie wysuwa nie trzeszczy itp.

Dupnięte z Centrum Monsterka
Awatar użytkownika
By blucas
#1854875
Jak na druk (nie jestem zwolennikiem :wink: ) bardzo ładnie wyszło. Jedyne co jest niedopracowane to wystający konektor - można było zrobić zagłębienie żeby licował się z resztą obudowy i brak sprężynki/ blaszki w slocie aku - trafi się jakieś odrobinę krutsze ogniwo i może być "ciepło".
By Kondrzak
#1854880
Właśnie o konektorze pomyślałem już po wydrukowaniu, a co do ogniwa nie przewidywałem ładowania zewnętrznego bo jak pisałem wyżej to dla dziewczyny, a ona chciała prosto i tanio więc jest tak jak jest. Akumulator da się normalnie wyciągnąć druciki tak wygięte, by wchodził z lekkim oporem a uginający się lekko "koszyczek" pełni rolę sprężynki. Przy następnym projekcie zadbam o dopracowanie tych mankamentów ;) . Z druku jestem całkiem zadowolony chodź spodziewałem się większej dokładności.

Coś może bardziej speciaal zaprojektuję teraz z normalną elektroniką lub może popracuję sam nad elektroniką. Coś ciekawego uskrobię wyświetlacz od nokii plus mikrokontroler, a wszystko w smd.

Dupnięte z Centrum Monsterka
Awatar użytkownika
By skorzany85
#1856027
Fajny box, zamysł i ogólnie gitara. Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy tworzą coś własnego w dzisiejszych czasach. Wiadomo - wszystko elegancko ale należy pamiętać, że może się trafić KRUTSZE ogniwo i może być ciepło ;)
By Kondrzak
#1856091
Nie nie, spokojnie wszystko dopilnowane, zawsze są to akumulatory SONY u mnie i dopasowuję styki pod ogniwko indywidualnie :piwo
Awatar użytkownika
By blucas
#1856204
skorzany85 pisze:Fajny box, zamysł i ogólnie gitara. Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy tworzą coś własnego w dzisiejszych czasach. Wiadomo - wszystko elegancko ale należy pamiętać, że może się trafić KRUTSZE ogniwo i może być ciepło ;)
Tak, wiem. Walnąłem byka i z pełną świadomością przyjmę wymierzoną chłostę.
Jak widać staliśmy w innych kolejkach. Ty po dar bezbłędnego pisania, a ja po dar czytania ze zrozumieniem. Ponieważ pytanie jak i odpowiedź na nie zostały już wcześniej napisane.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By AVATARKUBA
#1856426
Jaki wyszedł koszt produkcji jednej sztuki? Można zaklepywać miejsca w kolejce? Czy dało by rade wydrukować coś z Solidworksa?
By Kondrzak
#1856616
Nie wiem czy wolno na forum pisać tak dyskretne rzeczy jak koszt budowy :lol: :lol: . Lecz zaryzykuję xD. Druk mnie wyszedł 35 + konektor ok 30 + przycisk 10 + mosfet 8 + rezystor 0,01 + siedzenie przy projekcie. Wszystko w złotówkach. A jako student mam licencję na Inventora także wiadomo.

Tak z solidworks też można drukować. Wszystko się zawsze rozbija o zapis surowego modelu do powierzchni zbudowanych z trójkątów, potem pocięcie na warstwy oraz wygenerowanie ścieżki dla extrudera drukarki. Ja dla swojego pod wykonawcy podsyłałem surowy model :D ( w planach budowa swojej własnej drukareczki ).

A na stanie w kolejce jak kto woli z chęcią mogę coś zaprojektować indywidualnego.

Już nie długo kolejny projekt wstawię. Dla współlokatora znalazłem dosłownie w śmieciach elektronikę od jakiegoś smoka 50W. Więc coś powstanie w najbliższych dniach :beer:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.