EPF
Nie wiesz jak się zabrać za mieszanie? Twój liquid ma zły wpływ na grzałkę? Masz inny problem? Pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie!
By elbik
#1854175
Problem dotyczy braku smaku.
Do premixu 30ml (vg70/pg30) wlałem 20ml bazy (70/30) plus 1.5ml gratisowego aromatu dla poprawienia smaku, gdzie w końcowym rozrachunku smaku brak. :?
W przypadku liquidów firmowych(50/50) smak jest ok na tym samym setupie.
Czy problem może tkwić w transporcie liqidu? - dodać powiedzmy 10ml bazy, która będzie rzadsza?
Z góry dziekuję za wszystkie sugestie :)
By Krasnal45
#1854181
elbik pisze:... wlałem 20ml bazy (70/30) plus 1.5ml gratisowego aromatu dla poprawienia smaku...

To niestety tak nie działa, że dodając więcej, poprawiasz smak. W większości przypadków, skutek przedawkowania aromatu jest dokładnie odwrotny.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1854182
Jeszcze jest opcja, odstania premixu. Dolałeś dodatkową dawkę aromatu, więc musi się on przegryźć.
By elbik
#1854183
Krasnal45 pisze:
elbik pisze:... wlałem 20ml bazy (70/30) plus 1.5ml gratisowego aromatu dla poprawienia smaku...

To niestety tak nie działa, że dodając więcej, poprawiasz smak. W większości przypadków, skutek przedawkowania aromatu jest dokładnie odwrotny.

Czyli mam rozumieć, że już nic nie da się z tym zrobić?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1854184
elbik pisze:Czyli mam rozumieć, że już nic nie da się z tym zrobić?


Teraz właśnie, musiałbyś rozcieńczyć powstały prepremix :wink:
By elbik
#1854185
bulit73 pisze:Jeszcze jest opcja, odstania premixu. Dolałeś dodatkową dawkę aromatu, więc musi się on przegryźć.

W tym problem, że aromat wlałem odrazu, a premix leżakuje ok miesiąca bo miałem inne w zapasie
Awatar użytkownika
By bulit73
#1854186
elbik pisze:
bulit73 pisze:Jeszcze jest opcja, odstania premixu. Dolałeś dodatkową dawkę aromatu, więc musi się on przegryźć.

W tym problem, że aromat wlałem odrazu, a premix leżakuje ok miesiąca bo miałem inne w zapasie


No to jest tak jak napisał @Krasnal45. Przesadziłeś z aromatem. Teraz glikol, gliceryna i może jeszcze baza nikotynowa i trzeba to rozcieńczyć. Nie pytaj mnie ile czego, bo to sam musisz sobie policzyć :wink:
By Krasnal45
#1854188
Pewnych procesów chemicznych niestety nie da sie już odwrócić i rozcieńczanie może nie pomóc. Na przyszłość: Premix jest gotowym, zbilansowanym produktem, przygotowanym do rozcieńczenia tylko określoną ilością czystej bazy. Eksperymentowanie to tylko Twoja osobista wola i z reguły przynosi efekt taki jak w Twoim przypadku.
By elbik
#1854189
Krasnal45 pisze:Pewnych procesów chemicznych niestety nie da sie już odwrócić i rozcieńczanie może nie pomóc. Na przyszłość: Premix jest gotowym, zbilansowanym produktem, przygotowanym do rozcieńczenia tylko określoną ilością czystej bazy. Eksperymentowanie to tylko Twoja osobista wola i z reguły przynosi efekt taki jak w Twoim przypadku.

Człowiek uczy się na błędach i teraz będę już wiedział co i jak :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1854190
@elbik a o jakim smaku, jest-był ten premix?
By elbik
#1854192
bulit73 pisze:@elbik a o jakim smaku, jest-był ten premix?

W sumie to są trzy : Tytoń fajkowy, Tobacco cherry, Cyfry trzy
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1854220
Dla mnie to głupoty piszecie,dolanie sampla do premixu powoduje zniknięcie smaku? Może być cierpko/kwaskowato/goryczkowato i jak to jeszcze nazwiecie ale na pewno smak nie zniknie.
Jeżeli 50/50 jest ok,znak że posiadany sprzet + setup u kolegi "nie preferuje" gęstszych liquidów.

Edit
Akurat 333 kupiłem w opcji z samplem i dolałem go bo brakowalo mi w nim "poweru".Uzywam 65vg/35pg i smak jest.
By elbik
#1854471
wertjacek pisze:Dla mnie to głupoty piszecie,dolanie sampla do premixu powoduje zniknięcie smaku? Może być cierpko/kwaskowato/goryczkowato i jak to jeszcze nazwiecie ale na pewno smak nie zniknie.
Jeżeli 50/50 jest ok,znak że posiadany sprzet + setup u kolegi "nie preferuje" gęstszych liquidów.

Edit
Akurat 333 kupiłem w opcji z samplem i dolałem go bo brakowalo mi w nim "poweru".Uzywam 65vg/35pg i smak jest.

Coś kolego w tym jest co piszesz bo na próbę dałem mniej waty niż zawsze i smak powrócił , z tym że po paru zaciągnięciach czuć było spaloną watę
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.