EPF
Awatar użytkownika
By szoferek
#1835292
No to szporujemy już...
TAIFUN GT IV
Wir freuen uns Euch die neueste Generation unserer GT Verdampferserie ankündigen zu können.
Diesmal mit imposanten Veränderungen im Vergleich zu den Vorgängern.

- Komplett neue Luftführung
o die Wendel kann nun von zwei Seiten parallel mit Luft beströmt werden, dies erzeugt einen exzellenten Geschmack.

- Neue Liquidcontrol
o Die Liquidcontrol kann einfach mit einem Handgriff von außen, über einem Verstellring geschlossen oder geöffnet werden.

- 5 ml Tankvolumen

- Einfaches Befüllsystem mit zwei Möglichkeiten
o Topcap ein Stück hochschrauben
o Topcap abschrauben

- Sehr variable AFC
o MTL
o DL

- 25 mm Durchmesser

- 59,5 mm Höhe inkl. DripTip

- Preis € 149.-

- Verfügbarkeit vorraussichtlich im April 2018

Die auf den Bildern abgebildete „TaifunBox“ befindet sich ebenfalls im Endstadium der Entwicklung und wird im zweiten Quartal 2018 zur Verfügung stehen.
Ein paar Eckdaten vorab:
- 1 x 18650 Akku

- Elektronik Dicodes (Smokerstoreversion)
o Bis 80W Leistung
o Komplett geänderte Menueführung

- Individaulisierbar
o Austauschbare Plates seitlich und an der Front
o Austauschbare Taster

- Limitierte Sondereditionen geplant

Tajfun GT IV
Z przyjemnością informujemy was o najnowszej generacji naszej gt parownik serii.
Tym razem z imponującego zmianami w porównaniu do poprzedników.

- zupełnie nowe luftführung
O które może być teraz z z dwóch stron równolegle z powietrzem, co daje doskonały smak.

- nowa kontrola liquid
O które control można łatwo zamknąć lub otworzyć za pomocą uchwytu z zewnątrz, za pomocą w.

- 5 ML TANKVOLUMEN

- prosty system wlewu z dwoma możliwościami
O TOP CAP KAWAŁEK RENEGOCJACJI
O TOP CAP ODKRĘCIĆ

- BARDZO ZMIENNA AFC
o MTL
DL

- 25 mm średnicy

- wysokość 59,5 mm. Drip

- cena € 149.-

- dostępność udowej w kwietniu 2018 r.

"Tajfun Box" znajduje się również w końcowym stadium rozwoju i będzie dostępny w drugim kwartale 2018 r.
Kilka podstawowych danych z góry:
- 1 x 18650 bateria

- elektronika dico (wersja dla palaczy)
O do 80 w moc
O całkowicie zmieniony przewodnik menu

- individaulisierbar
O wymienne talerzach z boku i na front
O wymienne macek

- limitowana edycja edycje
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
By Krasnal45
#1835294
szoferek pisze:- BARDZO ZMIENNA AFC
o MTL
DL

Po naszemu( :mrgreen: ) to będzie: Bardzo szeroka regulacja przepływu powietrza. Od MTL do DL.
Tylko...... często lubi sprawdzać się zasada, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :mrgreen: No, ale zobaczymy...
Awatar użytkownika
By blucas
#1835303
Qr, czy oni nie potrafią zrobić ładnego parownika?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 08 lut 2018, 13:54 przez blucas, łącznie zmieniany 1 raz.
By trissot
#1835305
Jak na mój gust to trochę brzydki :D ale podobno o gustach się niedyskutuje *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By szoferek
#1835309
Moim zdaniem jest dość praktyczny. Ciężko będzie szkło rozwalić :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By LICHU
#1835312
To czekamy na klona. Pewnie będzie szybciej haha
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1839202
To raczej nie będzie parownik mtl ;) chyba, że podkradną pomysł ze skyline z reduktorami, jak już to uczynili w berserkerze rda
Awatar użytkownika
By LICHU
#1846274
Cug jak wiadro, czekamy na klona :D
Awatar użytkownika
By szoferek
#1846279
Master_PiT pisze:To raczej nie będzie parownik mtl ;) chyba, że podkradną pomysł ze skyline z reduktorami, jak już to uczynili w berserkerze rda


Chyba będzie MTL.
By Krasnal45
#1846283
Nie podoba mi się, bo odeszli zupełnie od idei V1 i V2 z konstrukcją, a poszli w stronę Kayfuna. Zabrakło im pomysłów?
By jaro19591
#1846298
Miałem wszystkie ich wyroby, ale GSL-a jak dla mnie, nic nie przebije.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1846301
A mnie, podoba się bardzo, a zwłaszcza dopływ powietrza na grzałkę. Nie sądzę aby sprawdził się jako MTL ale dla miłośników wapowania DL ( czyli dla mnie ) jak najbardziej. :D
Awatar użytkownika
By szoferek
#1846304
Ja już zamówiłem. Najwyżej poleci na bazar :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1846313
Do tej pory mam wszystkie TGT, nawet BT :zakrecony :lol:
Ten mnie się nie podoba z dwóch powodów.
Średnica duża, a przede wszystkim już nie jest pod siatkę. :palm2 :palm2 :palm2
Użytkowo nie dla mnie, ale i tak kupię :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1846342
Taifun jak Taifun, ale ten Minimus z drewnianym driptipem - WOW ! palce lizać, tylko że bagatela "dwójkę" trzeba na stole położyć. Ale piękny :)
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1846369
Nałóg Totalny pisze: Minimus z drewnianym driptipem - WOW ! palce lizać:)

Kużwa, nie mogę znaleźć, podrzucisz linka na PW. Dzięki :D :D :D
Awatar użytkownika
By szoferek
#1848539
Przyjechałem wczoraj z wycieczki do DE. Powiem krótko. Rozwalił system. Miazga totalna jak dla mnie. Fotek wrzucał nie będę bo pełno tego w sieci. *CZAJNICZEK* *CZAJNICZEK* *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1848561
Albo chociaż restrykcyjnie dopłucnie? Coś jak w TGT3.
Awatar użytkownika
By szoferek
#1848562
Spokojnie da radę. Moim zdaniem cug jest tylko trochę większy niż w TGT 3.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1853019
Cię choroba dawno na forum nie byłem.
Jak to jest, ze Niemcy zrobili parownik 5ml???
Ponoć unia toleruje tylko 2,5ml.

Właśnie sobie pomyślałem by zapasowego TGT3 sobie sprawić a tu widzę nowość. No i teraz problem.
By BezimiennyII
#1853024
@SzamanDM , możesz mieć i litr pojemności parownika. Jakieś dziwne pojemności i zakazy tego dotyczące to dziwne herezje.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1853027
Niestety nie. To nie herezje a obowiązujące prawo. Nic mi w ten sposób nie wyjaśniłeś.

Przepisy unijne a także te krajowe stanowią, że zbiornik na liquid w e-p nie może przekroczyć 2.5ml. I nadal chciałbym poznać odpowiedź dlaczego Niemcy tak sobie wyprodukowali zbiorniczek 5ml, którego nie powinno być teoretycznie w legalnej dystrybucji w Europie. Nawet jakieś badania powinni przeprowadzić i uzyskać prawo łaski od ichniejszego inspektora, a także wprowadzić produkt na rynek z pół rocznym bodaj opóźnieniem. :)
By Risto
#1853052
Przecież nie tylko TGT IV ma "ponadnormatywny" zbiornik z nowych niemieckich parowników.
Do Taifun BT, czyli jego starszego brata, można zatankować 5 ml liquidu.
Taka Corona v8 ma 8 ml pojemności.
Parowniki ze stajni GERMAN STIL VAPOR mają odpowiednio: GELITE² ca. 6,5ml-7ml a GENIUS² ca, 4,5 ml, chociaż tu jest coś dziwnego, bo sam zbiornik mieści tylko 3,1 ml, gdy zamontowanych jest 6 knotów z linki stalowej; Jeszcze go nie widziałem na filmach na youtube, to nie mam pojęcia skąd biorą się te dodatkowe 1,4 ml.
Kayfun Prime ma 2 ml pojemności, ale wrasta ona do 4,5 ml, po dokupieniu Maxi Kit. Do jego młodszego brata, czyli Kayfun 5² możemy wlać 6 ml liquidu, ale gdy mamy zamontowany szklany baniak.. Możliwość ta wzrasta do 7 ml, gdy jest on "ubrany" w metalowy "garnitur".
Do Rose v3 b2 (Rose 3 TPD Edition by Eden Mods) można było do niedawna również dokupić Maxi Kit, Teraz zniknęły, a pojawił się upgrade dla posiadaczy normalnej wersji, żeby mogli dostosować ją do wymogów TPD. W ogóle to żaden brytyjski sklep nie sprzeda mieszkańcowi GB parownika, którego pojemność przekracza 2 ml, ale poza granice kraju już tak.
Jak widzimy, to w niektórych krajach UE ,np.: w Niemczech, we Francji i kilku innych, jest inaczej. Dlaczego? Może ma tu zastosowanie powiedzenia"Co wolno wojewodzie, to nie tobie ....". *SHOCK* *KAWA* :(
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1856589
jaro19591 pisze:A dopaszczowo da radę?

Daje rade :D
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1893318
Ktoś jest mi w stanie wyjaśnić po co są tam te środkowe śrubki po bokach?
Awatar użytkownika
By devgron
#1893324
Kiedyś mnie poniosło i robiłem w nim duala :D

Użyłem ich do tego właśnie :)
By Zbycho89
#1907509
Taifun: GT IV

W końcu mogę napisać, że po ponad Msc testów mogę usiąść i opisać parownik. Parownik ze stajni Smokerstore, która już ma swoją opinię wyrobioną wieloma innymi produktami .

Czy jest to możliwe, że wyszedł idealny parownik rta w Direct Lung segmencie? Ależ owszem. Powiem inaczej, odkąd go zakupiłem, pozbyłem się innych parowników.

Zatem do testu.

W zestawie mamy parownik, instrukcję, klucz imbus oraz zapasowe uszczelki, i to byłoby na tyle.

Na szczęście w sklepie,w którym kupowałem, posiadają cały asortyment części. Od szkła przez metalowe tulejki, które zmieniają wygląd parownika czy też inne bazy pod tryb mtl, a także otwarty DL. Śmiem twierdzić, że jest to parownik idealny i tylko od Ciebie zależy, co tam wsadzisz oraz jakie części dokupisz.

To co do testu?

Sam korzystam z wersji pudełkowej. Bez żadnych szmerów bajerów, ale opiszę po części wszystkie, aby przybliżyć i zapoznać was z nimi lepiej.

Wersja z pudła:
Jest to wersja z w miarę otwartym przepływem powietrza. Powiedziałbym, że to taki standardowy DL(Direct Lung), do którego budujemy grzałeczki miedzy 0.3/0.5 ohma a moc, jaką stosujemy, nie przekracza 45/50 wat. Oddanie smaku 100%. Zaspokaja nasze potrzeby w 100%.

Prostota w budowie:
Z tym parownik powinien poradzić sobie każdy. Wymaga jednej rzeczy-budujemy pod airflow, który idzie bezpośrednio pionowo, a nie ten, co idzie od boku. Tak, taka prawda. Wtedy smak jest na miejscu.

Wickowanie:
Ehh i tu zaczyna się trochę gorzej. Dasz za mało-wyleje, dasz za dużo- tez źle. Cóż, musisz poznać parownik. Postaram się wam nagrać jak to zrobić, by było idealnie!

OPEN DL(Direct Lung)

Ahh, kupiłem post z otwartym przepływem powietrza. Jestem królem chmur i smaku. Łyso? Słusznie.
Baza typowa do użytku ze zdecydowanie bardziej chmurodajnymi grzałkami, np. Dragon Scale Medium.
Duża powierzchnia odparowywania i do tego idealny smak. W tym przypadku potrzebne jest zdecydowanie trochę więcej prądu od 50 do 75w.

MTL (Mouth to Lung)

Lubisz ciumkac? Lubisz smak? No problem. Taifun jest dla Ciebie. Zakładamy bazę dodatkową z mniejszym przelotem i przekręcamy nasz airflow na jedną stronę albo zmniejszamy z obu stron na minimum.

Czytając tę recenzję, trzeba pamiętać, że jednak taifun jest dość wysokim parownikiem. Jest i na to rozwiązanie-cap na 2ml. Smak się nie zmienia. Jedyne co to pojemność naszego parownika z 5ml do 2, czyli aż o 3 ml mniej no chyba ze wam to nie przeszkadza, że co chwilę dolewamy.

Musimy sobie zdawać sprawę, że jest to jednak parownik high endowy w cenie około 630zl plus minus.

Spytacie się jak oddanie smaku na tym parowniku? Bardziej owoce czy desery, czy też tytonie. I tu was zaskoczę. Jest to parownik uniwersalny, radzi sobie z każdym płynem idealnie. Czego chcieć więcej tak naprawdę?

Wybór zostawiam wam. Tutaj trochę zdjęć taifuna;



Plusy:
• Łatwość budowy
• Wymienne bazy przepływu powietrza
• Możliwość wymiany obudowy szkła
• Możliwość spersonalizowania wyglądu

Minusy:
• Wysoka cena
• Wysoki parownik

Podliczając wszystkie punkty oraz przelanie przez niego hektolitrów płynów mogę śmiało wystawić mu w skali 100 punktowej całe 76 punktów.  
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.