EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By marcepan
#1849829
Witam!
Po długim czasie wróciłem do vapowania i wyszło że złożyłem sobie zestaw z V8 Baby Beast i boxa iStick Pico. Używałem grzałek Q2 0,4ohm (smak i dym idealny) lecz stwierdziłem że skoro robię samogony to czemu mam nie robić własnych grzałek, zawsze jakaś oszczędność. Tak więc poszedłem do sklepu i kupiłem bazę RTA do smoka, watę muji i grzałki Clapton SS316L/Ni80 0,25ohm. Czytając wcześniej opinie o RTA nie mogłem sie doczekać tego smaku, lecz się bardzo zdziwiłem... Złożyłem całość wręcz książkowo, wypaliłem grzałkę, przepaliłem z nasączoną watą. Smak? Totalnie brak, a liquid ten sam co na Q2 robił mega robotę (słodki, bardzo głęboki 70VG/30PG). Więc poczytałem w internecie, pooglądałem jutuby i kupiłem drut N80 Clapton 24ga+36ga od geekvape (taki też mi polecili). Skręciłem dwie grzałeczki po 8 zwojów, wyszło 0,3ohm, smak jest ale słaby. I Pytanie, co zrobić? Co polecacie? Inny drut? Czy będę musiał wrócić do 'gotowców'? :cry:
Dodam że próbowałem w zakresie od 30 do 70wat i różnym przepływem powietrza i tak przy 50-60 daje fajną chmurke, ale nic więcej. I też jak jest "zimny" to dość długo startuje (przy 55w 3,92V przeważnie 1,2sekuny praktycznie nic).
Liczę na waszą pomoc, z góry serdeczne dzięki!
By Kasus
#1852562
Witam, grzałka wolno się rozgrzewa, wolno startuje, zimna chmura? Wydaje mi się że ta grzałka potrzebuje więcej mocy tak z 120w jeśli to jest dual, ale na piko nie darady tyle uzyskać. Więc spróbuj mniej zwojów albo mocniejsze zasilanie.
By bartek1989
#1852564
Nie kupuj waty muji, kup watę Native Wicks chyba tak się to pisało jest dostępna w internecie chyba na e-dym produkowana w USA dobra jakość i wchłania mocno liquid, smak zależy dużo od waty właśnie, potem jest wata kendo gold edition smak dobrze tez oddaje ale słabo wchłania liquid
By BezimiennyII
#1852570
Według mnie Twoje claptony są z za grubych drutów. Z gotowych drutów fajny jest fused clapton Geekvape na 3 rdzeniach, dobrze oddaje smak i szybko startuje.
bartek1989 pisze: (...) wata kendo gold edition smak dobrze tez oddaje ale słabo wchłania liquid

Sugeruję czytanie zaleceń producenta odnośnie tej bawełny.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.