EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
By BezimiennyII
#1850550
Witam. Planuje zakup nowego drippera. Przeszukałem trawnik, kilka for angielskojęzycznych, rosyjskie.... Prosiłbym osoby posiadające drippery spełniające poniższe warunki o krótkie przedstawienie swoich parowników: mały przepływ powietrza - restrykcyjne dl lub mtl, jedna grzałka, pin przystosowany do konektora hybrydowego, 22 lub 24 mm średnicy.
Serdecznie dziękuję :)
By BezimiennyII
#1850553
Dzięki @Krasnal45 , temat już mi znany :) Chodzi za mną Berserker, przypomina mi stare dobre czasy. Nie ukrywam, że wolałbym coś z wyższej półki, coś co mi posłuży. Może jeszcze ktoś się podzieli swoimi typami :)
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1850707
A ja niedawno odkryłem Le Zephyr ( jakieś 6 miesięcy temu ) i jak dla mnie jest super. Przepływ powietrza od mocnego MTL do DTL. Zbiornik prawie 3 ml. Jednogrzałkowy. 22 mm szerokości. Jednego mam pod mesha ale w drugim dałem knota ze ściereczki TAMI. Brak wycieków. Smak oddaje bardzo dobrze. Warto mu się bliżej przyjrzeć.
By BezimiennyII
#1850710
@Gabriel , no to mnie wpakowałeś *BOJE SIE*... Już nie muszę szukać nic innego ;) Wystarczyło jedno spojrzenie żeby się zakochać ;) Dziękuję bardzo :)
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1850723
BezimiennyII pisze:@Gabriel , no to mnie wpakowałeś *BOJE SIE*... Już nie muszę szukać nic innego ;) Wystarczyło jedno spojrzenie żeby się zakochać ;) Dziękuję bardzo :)

Naprawdę warto go mieć. Na początku bardzo sceptycznie na niego patrzyłem, myśląc że to jakiś pewnie badziew będzie ale mnie zaskoczył prostotą i funkcjonalnością. Zalecają ( Vaponaut ) żeby grzałkę robić na 3,5 mm ale będziesz miał wtedy problem z transportem. Rób na średnicy 3 mm, wtedy wszystko jest ok. :D
By BezimiennyII
#1850726
Rozważałem konwencjonalny dripper, coś w stylu Hadaly, ale Zephyr ma w sobie to coś. Akurat czekam na nowy breloczek od Smarta, będzie ładny zestaw ;)
By tubaakada
#1851443
W stylu Hadaly jest Entheon. Świetny bf-dripper. Szczególnie przyjemnie przewiewa na pei capie.

Looknij też na Hussara V1, jest w stylu Hussara -> zimna, rześka chmurka oraz dopracowana konstrukcja. W tym antyprzelaniowy szybkozamykacz w stalowym capie lub poziomica w przeźroczystym.

Nie wiem natomiast czym jest konektor hybrydowy. W szczególności nie wiem czy te dwa drippery są do niego przystosowane. Na pewno Hussar jest przystosowany tylko i wyłącznie do squonkera. Jest też bratnia jego wersja ze zbiorniczkiem, do zasilań bezbutelkowych.

:beer:
By Krasnal45
#1851449
@tubaakada
Konektor hybrydowy, to nic innego jak zamiennik głowicy w klasycznym mechaniku. Jest schowany między rurką a atomizerem. Skraca i upraszcza cały zestaw. Pin parownika styka się bezpośrednio z plusem akumulatora.
By tubaakada
#1851522
@Krasnal45 zwizualizowałem sobie ten konektor jak (wkręcany) ujemny biegun VT75 nano, tyle że pod spodem jest w mechaniku pusto, a w VT jest sprężynowy pin +. Jeśli poprawnie, to oba drippery są kompatybilne z takim konektorem. Jednak, próbowałem coś doczytać i w pierwszym temacie, mianowicie tutaj kayfun-3-1-nemesis-hybrydowo-t55295.html sprawa jest zasadniczo bardziej "spersonalizowana". W sesnie takim, że potrzeba tokarza. Przy tego typu rozwiązaniu drippery te są wysoce niekompatybilne.

:beer:
By BezimiennyII
#1851541
@tubaakada , w ' normalnym ' mechaniku masz w konektorze pin, który 'rozdziela' plus ogniwa z pinem parownika. Konektor hybrydowy to nic innego jak dziura z gwintem do przykręcenia parownika :D Żeby działało to poprawnie, pin parownika musi wystawać poza obrys jego gwintu, tak żeby stykał się bezpośrednio z ogniwem :) proste, skuteczne, ogranicza spadki napięcia :)
By tubaakada
#1851600
No właśnie, te drippery taki pin mają. Przy czym Hussar V1 nie ma zaślepki, ponieważ nie ma praktycznie zbiorniczka, wersja ze zbiorniczkiem (RDTA) jest bardziej uniwersalna (ma oba piny i zbiorniczek).

:beer:
By BezimiennyII
#1851601
Przez Ciebie chodzi za mną teraz Hussar. Miałbym patriotyczny zestaw ze Smartem *SMOKEKING* :)
By tubaakada
#1851603
Za mną teraz też chodzi wersja ze zbiorniczkiem :D. Jakoś dopiero to dotarło do mnie, że ma 2 ml pojemności przy 2 cm wysokości bez dripka.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.