EPF
Awatar użytkownika
By lelek6
#1729410
W końcu namyślił się, aby to zmienić :) :
- Reduce delay to enter menus (2s -> 1s)

i przy okazji:
- Fix battery voltage offsets on Cuboid (Expert)
- Profile for VTC6 battery (Expert)

Widać tylko u nas akumulatory VTC6 to wielka nowość... ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By lelek6
#1731644
Po kilku modyfikacjach, bardziej dla sportu niż z potrzeby, nasz modder dziś zrobił coś, co mnie niezmiernie ucieszyło. W drugiej linii wyświetlacza, tam gdzie w trybie TC pokazuje wartość rezystancji grzałki (zablokowanej), pojawiła się trzecia cyfra. Tzn. pokazuje i pozwala zablokować rezystancję z dokładnością 0,001 ohma. Czemu taka radocha dla mnie? Ano dlatego, że od wielu miesięcy używam w Billow'ie takiego samego setupu, którego rezystancja wynosi około (i to jest najważniejsze słowo) 0,36 ohma. Najważniejsze, bo choćby nie wiem co, nie da się zrobić dokładnie takich samych setupów. Wystarczy, że zwoje będą trochę słabiej zaciśnięte na wiertle, a długość drutu wzrośnie o ułamki milimetra, co przełoży się na rezystancję. Nóżkę zagniemy pod nieco innym kątem i będzie podobnie. Dlatego na oryginalnym sofcie miałem problemy z TC, bo raz trzeba było blokować rezystancję na 0,35 ohma a raz na 0,36 ohma , a i tak obserwując jak włącza się "Protection", widać było że coś jest nie tak.

Wszystko wyjaśniło się, kiedy zacząłem używać softu @ClockSelecta, który w czwartej linii pokazuje rezystancję z dokładnością do 0,001 ohma.
Okazało się, że moje setupy mają rezystancje od 0,358 do 0,361 ohma. Różnica niewielka, bo tylko 0,003 ohma i nie byłoby problemu, gdyby było ona np. między 0,353 a 0,356. Trzecia linia pokazałaby w obu przypadkach 0,35 i nie było problemu w działaniu TC. Ale w moim przypadku druga linia pokazywała raz 0,35 a raz 0,36 ohma, a to już wprowadza różnicę na drugim miejscu po przecinku i problemy z TC. Problemy polegające na tym, że np. kiedy rzeczywista rezystancja była 0,358 ohma, a zablokować trzeba było na 0,35 - "Protection" włączał się niemal natychmiast, odcinało moc niemal na 0, marne to było wapowanie. Kiedy oszukało się i zablokowało na 0,36, wapować się dało, ale na wyświetlaczu temperatura rzadko osiągała nastawioną temperaturę (brakowało zazwyczaj 1-2 *C) i o "Protection" nie było mowy.
No tak, ale tylko, że wiedziałem co powoduje problemy, natomiast one same nie zniknęły :)

Dzisiaj się zmieniło. Na dzisiejszym sofcie mogę sobie zablokować rezystancję dokładnie taką jaką mam, a przynajmniej z większą dokładnością niż 0,01 ohma i... jest miodzio :) Temperatura osiąga nastawioną, "Protection" się włącza po 1-2 s, ale moc spada tylko nieznacznie i "o to Polska walczyła..." ;)
Dla mnie to chyba najistotniejsza modyfikacja w historii tego softu.

A tutaj dyskusja i wykresy: https://github.com/ClockSelect/myevic/issues/127

Pozdrawiam
By ADINI
#1731687
Mam pewien problem a mianowicie wcześniej miałem windowsa 10 a teraz mam windowsa 7 i jest problem ze sterownikami na 10 nie było problemu ,nie moge zaktualizowac softu...ktos poradzi jak rozwiazac problem.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1782328
mroczeq pisze:czy ktoś może podesłać linka do ostatniego, stabilnego z oryginalną czcionką softu??

Wgraj se ArcticFoxa...

firmware-arcticfox-i-oprogramowanie-ntoolbox-t120434.html?hilit=arctic
By djMarco
#1796327
Jak wrócić do oryginalnego softu. Mam soft clocka ale od jakiegoś czasu nie ma aktualizacji. A może coś innego polecacie?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By alder
#1851040
moi drodzy czym właściwie jest funkcja preheat i czy ma ona sens przy parowniku Smok Spirals grzałka 0.3 ?
jeśli tak to na ile ustawić preheat?
co samo słowo znaczy to wiem
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1851041
Preheat to podanie w pierwszej, czy dwóch pierwszych sekundach, na grzałkę większej mocy w celu szybszego jej rozgrzania. Sens ma, jak najbardziej, szczególnie w grzałkach zbudowanych z grubszego drutu. Jaki ustawić czas? Najlepiej samodzielnie, doświadczalnie samemu to sobie ustalić.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Nowe zasilanie - jakie?

Czołem. Istick Eleaf 20 i 30 W umierają. Niestety[…]

Po wprowadzeniu zapisów (nieszczęsnej) ustawy i zm[…]

Stewia jako słodzik

Dzień dobry! Wiem,że był już taki wątek o słodzika[…]

Vaporesso Luxe S 220w (skrr s tank)

Witam, zamóiłem sobie nowego kita od vaporesso. Te[…]