EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Filemon
#1848043
Sto lat tutaj nic nie pisałem bo z lenistwa zatrzymałem się na kajtku v4 a potem TFV8 z gotowymi grzałkami *BOR* Teraz potrzebuje pomocy bo nie mogę ogarnąć bazy RBA w tym mały piździku :cry: Szukam jakiegoś sprawdzonego rozmiaru drutu typu clapton itp do tego parownika. Póki co wszystko co zamawiałem na zdjęciach wyglądało spoko a na żywo okazywało się tak grube, że miałem problem z wciśnięciem tego do środka, do tego mało plastyczne przez co grzałki rozgrzewały się nie równo pomimo naciągania, ugniatania, rzucania zaklęć magiczny na k.. i ch... Aktualnie mam geekvape caterpillar A1 28ga*4 + 30ga i za chiny ludowe ogarnąć tego nie mogę...
By skaecik
#1848065
Może superfine fused clapton? Jak dobrze pamiętam on jest 3x30ga owinięte 34ga, vandy vape albo geekvape. To sporo mniej żelastwa niż masz teraz.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Filemon
#1848129
ktoś jeszcze ma jakieś propozycję? :)
Awatar użytkownika
By Pesio
#1848131
Nie wiem czy to Ci się zmieścić, ale ja b. jestem zadowolony z Tsuka od Demon Killer. 23zł za 10szt w największym sklepie. 5 zwojów.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Filemon
#1848148
wolałbym coś sprawnego w tym parowniku bo nie chce znowu pieniędzy tracić na coś co będzie leżało :D
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1848173
Filemon pisze:wolałbym coś sprawnego w tym parowniku bo nie chce znowu pieniędzy tracić na coś co będzie leżało :D

Do tego typu mikro baz RBA ładuje się raczej mikro grzałki. Wszystko wymienione powyżej to dość potężne kolosy, jakich nie umieściłbym nawet w RDA(za dużo żelastwa).
"Póki co wszystko co zamawiałem na zdjęciach wyglądało spoko a na żywo okazywało się tak grube..." "...28ga*4 + 30ga"
Od tego są specyfikacje grzałek. Bez punktu odniesienia / podania rozmiarów drutów to takie trochę błądzenie na chybił trafił(zresztą o gotowe - dobre mikrusy - jest coraz ciężej, bo producenci raczej idą w stronę CC/ produkcji masowej drutów mając głęboko w poważaniu mało ważne potrzeby klienta. Jak sam pewnie zauważyłeś takie grubasy jak "28ga*4 + 30ga" w tak małej bazie:
1. Nie mają jak się schłodzić(punkt pracy lata na lewo i prawo, a parownik robi się coraz bardziej gorący).
2. Nie wyrobią z przyzwoitym transportem(bo sama baza jest za mała na tak grube druty).
3. Wymagają dość dużo mocy, aby w ogóle dobić do sweet spota).
... Skala zdjęć może być myląca(bez punktu odniesienia). Takim punktem może być chociażby: specyfikacja grzałek, inny drut, moneta, parownik itp. Przykładowo Tak wygląda 1 rdzeń w drucie, o którym pisałeś(28GA=0,32mm) -> w porównaniu z całym splotem, który stosuje się w tego typu małych parownikach:
Obrazek
Obrazek
Jeżeli użyjemy na zdjęciu podobnej skali kadru, ale bez punktów odniesienia to takowy układ można przedstawić jako olbrzymi(pomimo, że może być mniejszy niż ten pokazany powyżej) np:
Obrazek
Czyli jak już wiemy, że nie warto zwracać uwagi na zdjęcia...

...to można zabrać się za dobór parametrów cyferkowych do powyższej bazy RBA w TFV8 Baby. Swojego czasu dość dużo się nią bawiłem więc takie informacje z moich notatek:

Projektuje się pod nią grzałki chociażby w układzie drutów:
1. Bezrdzeniowym nie przekraczając przy tym 0,15-0,16mm grubości każdego drucika(optymalnie 0,12mm, co zwraca np 0,25mm grubości splot płaski),
2. Rdzeniowym: Gdzie rdzenie powinny zamykać się max na 0,18-0,23mm, a owijki 0,06-0,1mm.
(0,25mm druty z tego co widzę w notatkach mają już problemy z punktem pracy, a jak sam zauważyłeś 0,32mm tym bardziej).

I własnie takich układów bym szukał, bądź przynajmniej nauczyłbym się robić proste Fused Claptony 2x0,2mm + 0,08/0,1mm(5-10 min roboty, bez płaczu i jesteś sam sobie panem).

Pozdrawiam serdecznie i życzę owocnych poszukiwań.
Awatar użytkownika
By Filemon
#1848176
wow :O no takiej odpowiedzi wyjaśniającej się aż nie spodziewałem :) dzięki wielkie
Niestety ale jeśli chodzi o robienie własnych drutów nie czuje się kompetentny do tego ze względu na małe zaplecze warsztatowo wiedzowe :D

@TooCruel czy ten drut, który podał kolega skaecik - Superfine MTL Fused Clapton Wire: 30ga x 2(=)+38ga powinien się chyba mniej więcej nadać? Czy może jesteś wstanie coś polecić innego z gotowców? :)
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1848179
Filemon pisze:wow :O no takiej odpowiedzi wyjaśniającej się aż nie spodziewałem :) dzięki wielkie
Niestety ale jeśli chodzi o robienie własnych drutów nie czuje się kompetentny do tego ze względu na małe zaplecze warsztatowo wiedzowe :D

@TooCruel czy ten drut, który podał kolega skaecik - Superfine MTL Fused Clapton Wire: 30ga x 2(=)+38ga powinien się chyba mniej więcej nadać? Czy może jesteś wstanie coś polecić innego z gotowców? :)


"2. Rdzeniowym: Gdzie rdzenie powinny zamykać się max na 0,18-0,23mm, a owijki 0,06-0,1mm. "
= 33-31GA + 42-38GA

PS Nie znam się na gotowcach / ich nazewnictwie, ale "Superfine MTL Fused Clapton Wire"... ...do MTL używa się przeważnie znacznie cieńszych układów. Ten drut na 100% gdzieś w domu mam, bo VV cały czas śle tego typu zabawki do coil builderów / bawiłem się nim jakoś przy premierze, ale bez szału(a w porównaniu ze splotami płaskimi takie FC wypadają ultra blado)... Poszukałbym czegoś bardziej płaskiego, ale szerszego(nawet 3-4 rdzenie, byle finalna grubość grzałki była jeszcze mniejsza). Ew j.w. 0,2mm x 2 + 0,1mm. Taki drut można zrobić samemu nawet bez warsztatu, ew na 100% coś takiego jest produkowanego masowo, bo nie raz spotkałem się z takimi układami na szpulach(nawet mam kilka takich badziewiastych mechanicznie wykonanych szpulek w domu).
By dexnoxtious
#1848271
Ja od siebie dorzucę fused Clapton 28*2+32 od demon killer, mieści się w rba do smoka micro tfv4, jest nie drogi, kanthal a1, trochę sprężysty, miałem wcześniej aliena od nich, ale okazał się minimalnie za gruby, tzn dało się wkręcić, ale godzina na jedną grzałkę było mi za długo. Strzelam że jak mi się w micro zmieścił to tobie do baby wejdzie
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.