EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1406528
VapingBeast pisze:Mógłby ktoś wyjaśnić ilu i jakich dokładnie części potrzebuję, żeby takiego mikrogrzałkoroba zrobić? :D Nie mam pojęcia jak to zrobić, jakieś "krok po kroku" byłoby fajne.

Żartujesz sobie z nas, prawda?
Awatar użytkownika
By VapingBeast
#1406531
Z początku nie, ale już sobie poradziłem i mikrogrzałkoroba zrobiłem :D Po prostu myślałem, że działa to bardziej jak kuro-toil - Przez obracanie jakiejś śrubki grzałka nakręca się automatycznie. Teraz wiem, że chodzi o mocne przytrzymanie drutu i spokojne nawijanie, po krótkiej wizycie w garażu znalazłem śrubę, 4 podkładki i dwie nakrętki.
Zrobiłem na tym grzałki ze skrętki i jestem bardzo zadowolony, wyszły równo i zwoje nie odbiegają od siebie.
Awatar użytkownika
By VapingBeast
#1406540
Cóż, zaczął się sezon na wesela, a jako że dorabiam sobie grając w zespole na gitarze, palce są przepełnione odciskami od strun, więc łapki chcąc nie chcąc na wprawności w kręceniu grzałek tracą :D
Awatar użytkownika
By Mutango
#1406627
VapingBeast pisze:Z początku nie, ale już sobie poradziłem i mikrogrzałkoroba zrobiłem :D Po prostu myślałem, że działa to bardziej jak kuro-toil - Przez obracanie jakiejś śrubki grzałka nakręca się automatycznie. Teraz wiem, że chodzi o mocne przytrzymanie drutu i spokojne nawijanie, po krótkiej wizycie w garażu znalazłem śrubę, 4 podkładki i dwie nakrętki.
Zrobiłem na tym grzałki ze skrętki i jestem bardzo zadowolony, wyszły równo i zwoje nie odbiegają od siebie.

Jeśli kręcisz grzałki z jakiegoś powiedzmy metrowego czy dwumetrowego kawałka drutu, to możesz drugi koniec umocować w jakimś imadle, naciągnąć cały drut, i grzałkę nakręcać kręcąc całym mikrogrzałkorobem. Wtedy idzie jeszcze łatwiej. Ostatnio kręciłem 20 zwojowe grzałki (niklowe), i właśnie robiłem w ten sposób. A zrobić idealne 20-zwojowe microcoile, to nie w kij dmuchał :lol:
Awatar użytkownika
By Vertige
#1847671
Dzięki skleconemu na prędko grzałkorobowi śrubowo-podkładkowemu mój vaping wzniósł się na wyższy poziom! Genialność i prostota tej konstrukcji godna samego Da Vinci! Konstrukcja zajęła może z trzydzieści sekund a efekt jest nieporównywalny z niczym. W końcu micro coile, zwłaszcza na cieńkich drutach wychodzą pięknie, symetrycznie, wszystkie równe i to bez zbędnego kombinowania! Mocowanie drutu mam na takiej odległości, że powstała nóżka grzałki idealnie pasuje do mojej bazy, przez co nic nie trzeba przycinać - daje to oszczędność na drucie - drut owijam wprost ze szpuli i potem odcinam na potrzebną długość wykonując tylko jedno cięcie! Grzałka idealnie leży w bazie i nic poza jej ułożeniem, dokręceniem i ściśnięciem nie trzeba robić.

Dzięki za inspiracje!
Problem Adix2020 z Drag 2

@Adix2020 nie wie jak założyć nowy temat na forum.[…]

Co robię nie tak?

Witam wszystkich, mam pewien problem. Wapuje od ok[…]

Co jakiś czas powraca temat o tym jaka jest data p[…]

Licznik pokazał dziś 3000 dni!

To ponad 8 lat. Wapuję nieprzerwanie, tylko nikoty[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.