EPF
Awatar użytkownika
By vapniak
#1838958
Witam wszystkich bardzo serdecznie z racji pierwszego posta i od razu zwracam się z prośbą o pomoc lub ew. wyjaśnienie zjawiska.

Cylon, gdy tylko poziom naładowania ogniw spadnie poniżej 40% pokazuje, że są całkowicie rozładowane. Wrzucam je do ładowarki (Nitecore UM20), która pokazuje ok. 35% na każdym akumulatorze (czyli by się zgadzało). Naładuje do pełna i box pokazuje 100%. Przy spadku poniżej 40% znowu sytuacja się powtarza. Z czego to może wynikać? Aku, ładowarka, box - wszystko nowe (dosłownie). Wapuję w trybie VW. Najczęstsze parametry: 17-20W, ok. 0.5ohm, 2.5V-3V. Nie wiem czy parownik ma tutaj znaczenie i rodzaj drutu, ale chyba nie.
Awatar użytkownika
By Vertige
#1846036
Jestem posiadaczem Cylona i u siebie nie zauważyłem niczego podobnego ale gdzieś czytałem, że Ranker miał podobnie. Niestety nie mogę odnaleźć tego artykułu. Na mój chłopski rozum wina będzie po stronie akumulatorów. Sam używam VTC 6, które mają ciągły prąd rozładowania 15 A ale chwilowy aż 30 A. Proponuję podejść do sklepu/kolegi i włożyć już częściowo rozładowane akumulatory. Tak chociaż wykluczysz możliwość usterki boxa. Trzymam kciuki, bo Cylon jest świetny!
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1846037
U mnie (Smoant 218) przy 30% wskazania na zasilaniu ,po wrzuceniu do ładowarki xtar pokazuje 5% .Ogniwa INR Samsung 30Q

Wytapane z Tapatalka
Awatar użytkownika
By vapniak
#1846048
Zapomniałem, że pisałem o tym problemie. Sprawdziłem oczywiście wszystko po kolei, dodatkowe akumulatory (tym razem LG HG2) oraz obie pary ogniw w innym zasilaniu i dodatkową ładowarkę już w sklepie. Okazało się, że zakupiona przeze mnie ładowarka miała wadę fabryczną i źle odczytywała poziom naładowania ogniw ;). Już wymieniona, tym razem Nitecore D2, więc z zasilaniem jest/było wszystko jak należy.
Ijust 3

Witam mam pytanie. Czy jak mój ijust jest przechyl[…]

Dejavu RDTA poszukiwanie szkła.

Witajcie, jako że dzisiejsza nauka latania szkła w[…]

Zestaw do 300zł

Cześć, Szukam czegoś do 300zł, ponieważ chcę wymie[…]

Z góry zaznaczam, że inżynieria, elektryka i przed[…]