EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
By gourmet
#1842756
Szybkie pytanie - czy da radę przykleić tapetę do meblowej płyty laminowanej? Wikolem, klejem kontaktowym czy innym preparatem?
By gourmet
#1842759
Wiem, czytałem, jednak wolę z pierwszej ręki.
By tomasz_p13
#1842760
jedna warstwa podkładówki, odczekać 2-4 godziny, nie za dużo kleju na tapetę bo nie wciągnie wszystkiego i zostaną bąble, żadne tam papiery ścierne itp przed malowaniem, i tak chwyci,

jest też patent z taśmą dwustronną, nie wiem jaki masz wymiar tej płyty i czy ma to być oddane pod ocenę komisji meblowej ale może wyjść groszowa sprawa :D

dobry patent to polakierowanie takiego oklejonego mebla, robiliśmy tak kiedyś stoliki kawowe, efekt piorunujący a wykorzystaliśmy resztki tapet i lakieru bezpodkładowego do parkietu ,

edit: wikol odpada, nawet jak nie jest duża ta płyta to może za szybko schnąć i nie chwyci tapety równo na całej powierzchni, a jak ma być 100% home made to pomyślałbym czy aby nie zarobić trochę klajstru do testu :D może i by chwycił
Ostatnio zmieniony 22 mar 2018, 19:30 przez tomasz_p13, łącznie zmieniany 1 raz.
By gourmet
#1842763
tomasz_p13 pisze:jedna warstwa podkładówki, odczekać 2-4 godziny, nie za dużo kleju na tapetę bo nie wciągnie wszystkiego i zostaną bąble, żadne tam papiery ścierne itp przed malowaniem, i tak chwyci,

jest też patent z taśmą dwustronną, nie wiem jaki masz wymiar tej płyty i czy ma to być oddane pod ocenę komisji meblowej ale może wyjść groszowa sprawa :D

dobry patent to polakierowanie takiego oklejonego mebla, robiliśmy tak kiedyś stoliki kawowe, efekt piorunujący a wykorzystaliśmy resztki tapet i lakieru bezpodkładowego do parkietu ,

podkładówki tzn. jaki preparat? Mam zamiar okleić od środka szafę wnękową, a jeżeli dobrze pójdzie to i drzwi.
By tomasz_p13
#1842764
podkładowa farba w zasadzie każda, nie potrzebujesz walczyć z wilgocią w ścianach to bierz najtańszą z dopiskiem "podkładowa" albo "grunt", celem jest pozostawienie matowej powłoki na ściankach,

malowałem czymś co się zwie "MAGNAT PRIMER lateksowa farba gruntująca", a kleiłem zwyczajnym klejem do tapet, chyba fioletowy kartonik czyli wypadałoby że "metylan", pewnie można i taniej, mi zostały te materiały po wcześniejszych remontach, mebli nie pokażę, a szkoda, zostały w wynajmowanym mieszkaniu :|
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.