EPF
Co z czym i jak mieszać.
By michalciapek
#1842733
Siemanko
Wczoraj kupiłem sobie niestety znowu e papierosa.Padło na 1 strzał na Volish Alpha dokupilem równiez na start sobie 2 liquidy firmy Liqueen hv .Tak doradziła mi babka na stoisku że do tego e papieroska najlepszy będzie gęstszy.No wczoraj uruchomiłem zestaw,chmura dość obfita dobrze smakuje ale pojawia się problem.Ten liquid kosztuje 20zł za 10ml a te 10ml to ja wypalam w pół dnia...To co to za biznes jak mam zapłacić za 10ml 20zł i wylić w pół dnia
Ktoś doradzi jakie propocje zasotosowac żeby uzyskać podobną gęstość liquidu? 70/30? ,prosiłbym jeszcze zeby ktos polecił jakieś dobre koncentraty albo aromaty bo w internecie jak szukam to zbyt bogata oferta nie jest niestety..
Dodam jeszcze że mam zamiar tutaj produkować liquidy jakies owocowe żadnych tytoniowych
Ostatnio zmieniony 22 mar 2018, 16:32 przez michalciapek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1842734
Nie mogłeś z tak prostymi pytaniami prosto do babki z stoiska? Dupę nam tylko pierdami zawracasz w ESW kupując.
Awatar użytkownika
By blucas
#1842737
Oj tam. Alpcha się zepsuje i może kolega się nawróci. :wink:
Podobno mamy pomagać.. 70/30 powinno być OK
Awatar użytkownika
By PucH2
#1842738
Nic a nic. Nie ma bata, najlepsze musi kosztować. I tyle. Żadnych garażowych olejków mu nie polecę bo to potwarz dla Volisza. Jeszcze by popsuł tak delikatny bezobsługowy sprzęt.
By michalciapek
#1842740
Kupiłem taki na start,potrzebowałem na już a domyślam się ze jak wciskają odrazu na starcie taki to coś w tym musi być...Powapuje z miesiąc dwa na tym sprzęcie i sobie zmienie ale nie o tym pytanie było
Awatar użytkownika
By macieksobie
#1842836
Poszukaj na necie kalkulator liquidów lub zainstaluj Vape Tool na telefonie. rozwieje wszystkie problemy z gestoscia liquidu , jak i mieszaniem soczków. :D
Awatar użytkownika
By Killarun
#1843087
michalciapek pisze:Kupiłem taki na start,potrzebowałem na już a domyślam się ze jak wciskają odrazu na starcie taki to coś w tym musi być...Powapuje z miesiąc dwa na tym sprzęcie i sobie zmienie ale nie o tym pytanie było
Kolegom chodzi o to, że po prostu zrobiłeś fatalny interes. Szkoda, że nie wpadłeś do nas wcześniej - wtedy mielibyśmy szansę Ci powiedzieć, że Volish nie jest producentem tylko rebranderem, za co każe sobie słonko płacić. Volish Alpha to chyba był jakiś Vaporesso. Podsumowując - zapłaciłeś za niego blisko dwukrotność jego faktycznej wartości. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, sam sprzęt jako taki będzie zadowalający. Na sam początek.

Co do liquidów - słusznie zauważyłeś, że 20 zł za liqueena to kosmos. W edymie liqueen kosztuje chyba 12 złotych o ile dobrze pamiętam, a i tak wolę robić samemu. Jeśli nigdy wcześniej nie mieszałeś liquidów, to proponuję zaopatrzyć się w bazę Inawery (mają dużo wariantów, wybierz najlepsze dla siebie proporcje vg do pg) i aromat z linii Sensation. Czemu akurat ten? Bo jest bardzo prosty w obsłudze - na opakowaniu masz dokładną instrukcję jak sporządzić płyn ;) powodzenia :D

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
PS ah, zapomniałem o proporcjach - tak jak ktoś już Ci wskazał: 70vg 30pg, chociaż ja bym zaczął od 50/50.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1843100
LiQueen High Voltage to nowa linia liquidów, specjalnie dostosowana do wszystkich sub-ohm'owych parowników a także mod'ów oferujących 10 W lub więcej.

Liquidy zapewniają ogromną chmurę e-dymu a także, co bardzo ważne w przypadku nowoczesnych atomizerów, są gęstsze i bardziej ekonomiczne dzięki czemu nawet zaawansowany vaper może znacznie dłużej cieszyć się pojedynczą buteleczką liquidu.


:lol:

michalciapek pisze:Ktoś doradzi jakie propocje zasotosowac żeby uzyskać podobną gęstość liquidu? 70/30?


LiQueen HV, jako że gęste i obficie chmurzące, to zwykłe liquidy z przewagą gliceryny w mieszance, nie wiem dokładnie w jakich proporcjach, ale myślę że stosunek 70/30 VG/PG będzie bliski faktycznych.

Jeżeli chcesz samemu mieszać płyny, musisz przysiąść do tematu i poświęcić czas na zgromadzenie odpowiedniej wiedzy: z tego forum, blogu Starego Chemika czy ogólnie "internetu". Z czasem, testując różne mieszanki (wylewając te nieudane do zlewu, co niestety będzie miało miejsce) indywidualnie dobierzesz proporcje, smaki, producentów itd. Nikt nie jest w stanie Ci podać gotowych rozwiązań dobrych akurat dla Ciebie.

michalciapek pisze:prosiłbym jeszcze zeby ktos polecił jakieś dobre koncentraty albo aromaty bo w internecie jak szukam to zbyt bogata oferta nie jest niestety..


Może MaiArt na początek? Niedrogo, przy czym większość opinii pochlebnych.
By michalciapek
#1843355
Niestety podjąłem decyzje o zakupie zbyt pochopnie zostałem zlinczowany i tu i na priv ale cóż.Przymierzam się do zakupu czegoś innego ale to w osobnym dziale założe temat.Dzięki wszystkim za pomoc
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.