EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By rozer
#1841299
Witam

Jestem na etapie zakupów w BTO.
Chcę kupić m.in. 18650.
Pierwotnie myślałem nad VTC 6, jednak po przejrzeniu mnóstwa wątków o HG2 i Q30, te ostatnie wydają się najlepszym wyborem (w 7/10 przypadkach uzyskują najlepsze rezultaty).
Korzystam z 42w, chce ich używać w GTRS Vboy 222w.
Zależy mi na jak najlepszych osiągach.
Które będzie najlepiej wybrać, różnica cenowa między nimi mieści się w kilkudziesięciu groszach ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By bulit73
#1841303
Awatar użytkownika
By Goldi
#1841318
Jeżeli czarna koszulka nałożona na ogniwo Samsunga lub LG warta jest dla Ciebie 11 złotych to śmiało bierz te akusy. ;)
By Krasnal45
#1841320
To dobre ogniwa, jednak z Keep Powerami jest pewna zagwozdka. Nie do wszystkich pudełek czy rurek one pasują. Są odrobinę grubsze i dłuższe niż standard, ale do większości boxów się jak najbardziej nadają.
By rozer
#1841325
Goldi pisze:Jeżeli czarna koszulka nałożona na ogniwo Samsunga lub LG warta jest dla Ciebie 11 złotych to śmiało bierz te akusy. ;)


Myślałem, że to jakiś wybitny produkt z wyższej półki.
Wobec tego po zastanowieniu się pomiędzy HG2 a 30Q wybieram Samsunga, który wg. testów ma lepszą żywotność.

Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
By psqdny
#1841332
Zastanawiam się dlaczego nie VTC6.
Nikt nie wydał jeszcze pochlebnej opinii czy są powody by twierdzić, że są po prostu gorsze?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
By Krasnal45
#1841333
@psqdny
Ale nikt nie wydał też krytycznej. Ja ich nie skreślam, ale mam porównanie Samsungów i VTC5 i zdecydowanie obstawiam Samsungi. Lepiej się u mnie sprawują. VTC6 nie miałem.
By rozer
#1841334
psqdny pisze:Zastanawiam się dlaczego nie VTC6.
Nikt nie wydał jeszcze pochlebnej opinii czy są powody by twierdzić, że są po prostu gorsze?

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Przeglądając wiele testów zauważyłem, że VTC6 to niestety nie legendarne VTC4. Do 15 amper sobie radzą, jednak wypadają zdecydowanie słabiej w porównaniu z Q30 i HG2 zarówno pod względem mocy, żywotności jak i pojemności (te dwa ostatnie aspekty należą do Q30). W przypadku pytań o VTC6 były tylko odpowiedzi, że są najlepsze nie poparte żadnymi argumentami.
Awatar użytkownika
By psqdny
#1841335
A np tu
http://lygte-info.dk/review/batteries20 ... arator.php

Trzeba wybrać dwa ogniwa do porównania, a potem sprawdzić jak zmienia się wykres w zależności od prądu jaki wybierzesz (nad wykresem).

Nie wiem na ile ta strona jest wiarygodna, ale ktoś to podlinkował, a mnie przekonuje.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

E:
Najlepiej odznaczyć wszystkie wartości prądowe i wybrać nas interesujący. Najlepiej widać.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.