EPF


Nie wiesz gdzie pytać lub szukać? Zapytaj tutaj.
Dział związany tylko i wyłącznie z e-papierosami.
Tematy są automatycznie czyszczone po 7 dniach.
Awatar użytkownika
By psqdny
#1839950
@pol sprawdzałem napięcie baterii w połączeniach szeregowych. Nie bazuje tutaj tylko na e fajce. Wiem z autopsji, że zawsze są różnice w rozładowaniu. Mniejsze bądź większe ale są. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie fakt, że zawsze (wg moich spostrzeżeń w połączeniach szeregowych) jest powtarzająca się zależność w stosunku do biegunowości ułożenia ogniw. O ile pamiętam ta od strony masy jest bardziej rozładowana. Jeśli następnym razem zamienisz je miejscami, to znów stwierdzisz tę samą prawidłowość. Wg mojej teorii oczywiście.
Nie sprawdzę tego na własnej e fajce bo mam duala, czyli połączenie równoległe, nie szeregowe.
Myślę, że dalsze ciągnięcie tego wątku przeze mnie nie ma sensu. Udowodniłeś podsyłając data sheet, że ogniwa powołane w pierwszym poście przez autora wątku to praktycznie te same ogniwa, różniące się naklejką. Oczywiście lepiej byłoby mieć identyczne, z tej samej partii produkcyjnej, ale jak wiadomo nie ma dwóch zupełnie identycznych, mogą być jedynie mieszczące się w pewnym tym samym zakresie. Można więc założyć, że te ognia są jednakowe.
Dzięki za ciekawą dyskusję. Dobranoc .)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
By stary_dziad1411
#1839960
Jedna z baterii jest identyczna jak na foto które wkleił @pol.Druga też jest zielona i jest na niej napisane co innego bo nie ma na nich żadnych naklejek.Mam rozumieć ze moje aku to fake?
Awatar użytkownika
By Timi
#1839969
stary_dziad1411 pisze:Jedna z baterii jest identyczna jak na foto które wkleił @pol.Druga też jest zielona i jest na niej napisane co innego bo nie ma na nich żadnych naklejek.Mam rozumieć ze moje aku to fake?

Najlepiej jakbyś wkleił foto.
Awatar użytkownika
By Resux
#1839982
stary_dziad1411 pisze:Jedna z baterii jest identyczna jak na foto które wkleił @pol.Druga też jest zielona i jest na niej napisane co innego bo nie ma na nich żadnych naklejek.Mam rozumieć ze moje aku to fake?


Naklejki z wielkością napięcia są przyklejane do aku transportowanych drogą lotniczą, bo takie są wymagania.
Produkcja aku samsunga 25R została przeniesiona z Korei do Malezji. To są te nowsze aku z oznaczeniem SDIEM. Nadal to są takie same akusy.
Awatar użytkownika
By Timi
#1840192
Ładowarka, jak ładowarka. Sprawdza się dobrze. Ma wszystko, co niezbędne do prawidłowego ładowania ogniw.
Choć osobiście wolę urządzenia 4-ro kanałowe i bardziej rozbudowane. Fajnym gadżetem jest np. pomiar pojemności ogniw i rezystancji wewnętrznej. Umożliwia to np. dobór par akumulatorów pracujących w jednym boxie.
W tej klasie fajna i niedroga jest Litokalia Lii-500. Oprócz w/w posiada zasilacz sieciowy oraz samochodowy i funkcję powerbanku. Dla każdego kanału oddzielnie można wybierać prąd ładowania od 0,3 do 1A itd.
W chińskich serwisach można trafić nawet poniżej 60zł, a na alledrogo widziałem za niewiele ponad 100.
By stary_dziad1411
#1840838
Czy mogę te Samsung INR-18650 25R 3.6V naładować przez USB Smoant'a?Ładowarka nie doszła przed weekendem... :(. Albo przez sigelei 50v VR2 bo jemu ufam bo ładuje na co dzień EFEST 2500mAh 35A
By Szympans
#1841194
Dla bezpieczeństwa bym ogniw o różnych parametrach znamionowych nie ładował przez moda, bo patrzą na napięcie "całkowite", a skoro znamionowe są różne to i "górne" wartości napięć bezpiecznych mogą być różne, i w tedy jeden będzię przeładowany...

Edit
Bezpieczeniejsze są ładowarki zewnętrzne, bo zazwyczaj mają niezależny pomiar baterii i też je niezależnie ładują od siebie...
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1841196
Szympans pisze:Dla bezpieczeństwa bym ogniw o różnych parametrach znamionowych nie ładował przez moda, bo patrzą na napięcie "całkowite", a skoro znamionowe są różne to i "górne" wartości napięć bezpiecznych mogą być różne, i w tedy jeden będzię przeładowany...

Przestań się kompromitować i nie pisz o czymś, o czym widzę pojęcia nie masz...
By Szympans
#1842304
Proponował bym sobie przypomnieć podstawy fizyki i chemii ;) a potem popatrzeć jak działa ładowanie z moda a jak jest rozwiązane zewnętrzną ładowarką. Tego typu akumulatory się ładuje czterostopniowo nie bez powodu.
PS. sam jestem producentem urządzeń z podobnymi układami i wiem jak to działa
Awatar użytkownika
By pol
#1842313
Szympans pisze:Proponował bym sobie przypomnieć podstawy fizyki i chemii ;) a potem popatrzeć jak działa ładowanie z moda a jak jest rozwiązane zewnętrzną ładowarką. Tego typu akumulatory się ładuje czterostopniowo nie bez powodu.
PS. sam jestem producentem urządzeń z podobnymi układami i wiem jak to działa

Opisz dla potomnych to czterostopniowe ładowanie, które stosujesz podobno w swych urządzeniach.
Awatar użytkownika
By Timi
#1842315
Krasnal45 pisze:..... i zdradź co to takiego produkujesz, żebyśmy wiedzieli czego unikać.

Hmmmmm... co może produkować Szympans? Hmmmm...
:mrgreen:
By stary_dziad1411
#1842349
Panowie.Mam w modzie już te same aku Samsung 25R 3.7V I kupiłem 4szt Sony VTC5 i ładuję w nitecore D2.Jeszcze takie pytanie według kalkulatora OHMA jeżeli mam 2 aku 20A szeregowo czyli 40A i grzałkę 0.16/0.15 ohm to mi wychodzi że bezpiecznie mogę wapować do 240watt czy coś pomieszałem?
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1842350
stary_dziad1411 pisze: jeżeli mam 2 aku 20A szeregowo czyli 40A i grzałkę 0.16/0.15 ohm to mi wychodzi że bezpiecznie mogę wapować do 240watt czy coś pomieszałem?

Pomieszałeś. Poczytaj o szeregowym i równoległym łączeniu ogniw.
A co to jest ten "kalkulator OHMA"? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Timi
#1842357
stary_dziad1411 pisze:W google wpisałem " kalkulator prawa ohma" i to wyskoczyło.Czyli na jakiej mocy max mogę BEZPIECZNIE wapować?
Każdy box ma elektronikę, która wszystkim zarządza. Dlatego przeliczanie wprost rezystancji, na prąd pobierany z aku, wg prawa Ohma jest bez sensu.
Jeśli bardzo chcesz, to posiłkuj się mocą w obwodzie grzałki, która będzie o ok 10% mniejsza niż pobierana z ogniw.

Ta sama elektronika dba również o Twoje bezpieczeństwo. Każda posiada zabezpieczenie przed przekroczeniem maksymalnego prądu.
Propocje liquidu do Volisha

Siemanko Wczoraj kupiłem sobie niestety znowu e pa[…]

Ja to tu tylko zostawię, gdyby komuś nadal wydawał[…]

Witajcie epalacze W epapierosach siedzę od czasu […]

iStick Pico 75W TC Kit

Mini Volt KILLER :D [obraz_800:2r3odacu]http[…]