EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By WotSpec
#1838808
Witam gdy palę liquid 3mg i powyżej zaczyna mnie kłuć w płucach próbuję się do tego przyzwyczaić ale w ogóle nie idzie mam też chwilowe zawroty głowy po większym buchu
Awatar użytkownika
By Timi
#1838813
Zmień LQ, zmniejsz ilość nikotyny itd. W ostateczności zobacz jak organizm reaguje na czystą bazę, a później sam glikol i glicerynę.
Istniej prawdopodobieństwo, że jesteś uczulony na któryś ze składników LQ.
By Resux
#1838821
Przyczyną może być coś innego niż wapowanie. Zacząłem ponad 5 miesięcy temu metodą MTL i liquidem z nikotyną 18mg/ml. Po trzech tygodniach przeszedłem na DTL i też osiemnastki. Do tej pory udało mi się zejść do jedenastki (chociaż przez tydzień była dziewiątka ale za szybko). Wapuję 5-6 ml dziennie i nie mam żadnych problemów ze zdrowiem. Na forum są osoby, które wapują kilka lat i nie skarżą się na problemy z płucami.
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1838823
Krasnal45 pisze:A ile paliłeś papierosów i jak długo?


Mam nadzieję, że się mylę... Ale jak czytam objawy i moc liquidu to wydaje mi sie, że wcale i właśnie to jest przyczyną...
Awatar użytkownika
By Killarun
#1838837
Rada może być tylko jedna: całkowicie odstaw e-papierosy i udaj się do lekarza pierwszego kontaktu. Opisz mu objawy, a prawdopodobnie skieruje cię na badania. Nasze forumowe dywagacje to jedno, a fachowa opinia lekarska na podstawie badania płuc to coś zupełnie innego. W skrajnych przypadkach możesz mieć jakąś wadę płuc, z której całe życie sobie nie zdawałeś sprawy, choć to najprawdopodobniej po prostu niepożądana reakcja na coś, czego się nigdy wcześniej nie robiło. Niemniej jednak kieruję cię do lekarza.

I po jakiego groma zacząłeś zabawę w wapowanie, jeśli nigdy nie paliłeś? Życie i zdrowie ci niemiłe? Uważasz to za fajne cool hobby?
Awatar użytkownika
By Timi
#1838863
A rodzice pozwalają Ci wapować?
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1838865
To kara udawanie modnego. Epapierosy nie są modne, to nie leginsy czy inne najeczki, to sprzęt dla uzależnionych ludzi chcących poprawić swój komfort życia. Pozbądź się sprzętu i kup sobie cukierki.
Awatar użytkownika
By tabacznik
#1838871
Kurła, od 3 dni mam katar odbytnicy. Może to przez EIN? Ktoś pomoże? Zawsze paliłem L&M Mentol, obecnie przesiadłem się na wapowanie, i używam płynu 3mg.

A tak serio problemy żołądkowo-jelitowe są, ale pewnie coś zjadłem co zaszkodziło, lub głupi wirus. Bóle w klatce piersiowej czy to płuc (ponoć płuca nie bolą) były, są i będą. I nie ważne czy palisz analogi, EIN czy w ogóle jesteś abstynentem nikotyny. Mamy taką pogodę, że głupie nawdychanie się mroźnego powietrza powoduje takie rzeczy. Pracuję 8h na podwórku. Część czasu w pomieszczeniach które nie są ogrzewane, ale w nich nie ma wiatru. Nie raz przy wzmożonym wysiłku na mrozie, potrafi coś zakłuć tak jakby w płucach/w klacie, ale uwierz dalej jest to tylko zimne mroźne powietrze. Kończąc tą wypowiedź. Jakbym powiązał "sraczkę", trudności oddychania, z EIN to bym pewnie za spamował pół forum, siedział na "sorze" z liquidami w reklamówce, aby pokazać je lekarzowi i modlił się aby nie umrzeć w wieku 28 lat.
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1839005
Ej ale to realne, nikotyna wzmaga parcie na posiedzenie, a z kawą to już w ogóle :D
Awatar użytkownika
By Rambo 2
#1840973
Witam.Tez coś takiego zauważyłem ostatnio.
Kłucie w klatce piersiowej.Dzieje się tak tylko wtedy,gdy wapuję DL i sadzę duuużą chmurę.Po wywapowaniu ok 2-3ml zaczyna się kłucie i trwa parę godzin.Dodam,że liquid to 60vg na 40 pg i moc ok 2 mg.
Przestawiłem się na razie na MTL i przeszlo.
Awatar użytkownika
By tabacznik
#1847607
Rambo 2 pisze:Witam.Tez coś takiego zauważyłem ostatnio.
Kłucie w klatce piersiowej.Dzieje się tak tylko wtedy,gdy wapuję DL i sadzę duuużą chmurę.Po wywapowaniu ok 2-3ml zaczyna się kłucie i trwa parę godzin.Dodam,że liquid to 60vg na 40 pg i moc ok 2 mg.
Przestawiłem się na razie na MTL i przeszlo.

A ja wapuję tylko DL, bo przy MTL mam jedno wielkie duszenie, przez brak wiatru. I dalej sądzę, że jakieś kłucie w klatce jest spowodowane czymś innym. Będąc ostatnio na urlopie, nie miałem możliwości wapować w pokoju hotelowym bo czujniki dymu czy coś. Także mało wapowałem, a dużo chodziłem i spacerowałem gdzie nie myślałem o wapowaniu i coś w płucach bolało. A wapowałem dopiero przy jakimś piwku/drinku. Można powiedzieć że prawie rzuciłem EIN :)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.