EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1837844
WItam.
W ramach projektu na uczelni mam wykonać model 3D, a następnie go wydrukować. Jako, że już jakiś czas mam zamiar wydrukować sobie obudowę do boxa, to okazja idealna, bo wydruk za darmo i zaliczenie wpadnie. Sprawa jest taka, że mam elektronikę Yihi SX130D_T V2.6 pochodzącą z boxa Sigelei Spark. Box jest sprawny, jednak box na 1 ogniwo to dla mnie za mało, i prądu braknie w ciągu dnia, zatem od roku leży zapomniany w szafce. Pytanie może niezbyt skomplikowane i raczej proste, ale ja raczej jestem typem mechanika niż elektryka. Pytanie brzmi, czy można w łatwy sposób zmienić zasilanie z 1 akumulatora na 2, kupując odpowiedni koszyczek? Jeśli tak, to jakie połączenie wchodzi w grę - szeregowe czy równoległe? Na jakie elektronika odpowie lepiej - nie spali się np. przy połączeniu szeregowym - wyższe napięcie niż to przy którym zawsze pracowała? Jaki koszyczek najlepiej kupić i gdzie? Całą resztę, to jest przyciski, wyświetlacz, może konektor (jeśli uda się ładnie wyjąć i wpasować potem w nową obudowę). Co niespodziewanego może mnie jeszcze spotkać podczas przekładania elektroniki?
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1837848
A wskaźnik naładowanie nie będzie wtedy oszukiwał? Bo z takiej ogólnej mojej wiedzy wynika, że jako działa to na zasadzie pomiaru napięcia, teoretycznie przy równym rozładowywaniu ogniw nie powinien.
Awatar użytkownika
By blucas
#1837861
Wszystko będzie działać. Ogniwa będą się wyrównywały między sobą. Do Sx mini M class była oryginalna rurka dzięki której mógł działać na 2 akusy. [img]https://pink-mule.com/image/cache/data/TILBEHOER/sx_mini_tube/sx-tube-3-600x600.jpg[/img]

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1837872
Jest sandał gdzieś znaleźć schemat układu tej elektroniki? Chciałem sobie załatwić pomoc z instytutu elektrycznego u mnie na wydziale, ale prowadzący chcą zobaczyć najpierw schemat układu żeby zacząć coś grzebać. Na stornie producenta nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1837892
Dobra, a hipotetycznie co może pójść nie tak przy połączeniu równoległym? Bo mam wrażenie, że opinia gościa z instytutu elektrotechnicznego wynika raczej z lenistwa i małej chęci pomocy. Na moje jedyne co ewentualnie może się stać to padnie jakiś kondensator, ale raczej nie ma co się spodziewać, że nagle z elektroniki powstanie zestaw fajerwerków.
Awatar użytkownika
By blucas
#1837894
Przy poprawnym połączeniu nic złego się nie stanie. Nie wiem po kiego gnata w najprostszy układ dwóch akusów mieszać gości z jakiegoś instytutu?
Obrazek
Co tu jest ciężkiego do ogarnięcia?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 23 lut 2018, 13:44 przez blucas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1837896
Instytut brzmi może bardzo podniośle. Są to po prostu ludzie, którzy prowadzą zajęcia związane z szeroko pojętym prądem. Zapytałem po prostu przy okazji dziś jak mijałem się z jednym z nich na korytarzu. Oczywiście do owego Boxa kupię nowe akumulatory. W takim razie dziś biorę się za rozebranie sigeleia, co też może nie być zbyt proste tak żeby nic nie uszkodzic, bo z tego co widzę wszytko tam jest złożone na "wcisk", nie ma żadnych śrubek. Potem pomiary, nowy model 3D i dopiero będę kombinował z elektroniką. Ale za weszlkie kolejne uwagi i porady z góry dziękuję. Macie jakiś sprawdzony koszyk na akumulatory 18650? Nie chce też kupić pierwszego lepszego za 1.50zl, który się zaraz posypie czy coś.

Edit: znam zasadę działania połączeń szeregowych/równoległych. Chodzi bardziej o zachowanie elektroniki i zapisanego na niej oprogramowania. Chodzi po prostu o to czy elektronika nie zacznie odwalać jakiś dziwnych akcji po ingerencji w układ.
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1837900
Jeśli chodzi o projektowanie koszyka to raczej odpada, bo mam ograniczona ilość materiału do wykorzystania i mogę nie zmieścić się wtedy w limicie. Bardziej mi chodzi o gotowe koszyki gdzie wystarczy dolutować kable i będzie śmigać. Widziałem, że są takie dostępne do kupienia. Zawsze to mniej roboty, a koszty takich koszyków wahają się od 2 do 10zl także w sumie koszt niewielki.
Awatar użytkownika
By blucas
#1837904
http://allegro.pl/koszyk-na-ogniwo-x2-18650-2p-3-6v-rownolegle-i7188625858.html
Proszę bardzo. Koszyk na połączenie równoległe do naszych ogniw.
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1837906
Dzięki wielkie za bardzo szybką i rzeczową pomoc. Jakby się pojawiły kolejne wątpliwości to będę jeszcze pytał :)
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1838679
co myślicie o tym konektorze? Wygląda identycznie jak te w Polsce za 20-30zł. Mam wrażenie, że nawet zdjęcia są te same. Wg opisu jest na sprężynie.

https://pl.aliexpress.com/item/Ewinvape ... autifyAB=0

Ewentualnie takie z GB:
https://www.gearbest.com/electronic-cig ... 10904.html
Awatar użytkownika
By blucas
#1838681
Postawił bym na nr. 1 mimo że na zdjęciach są 2 różne konektory (miałem oba)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By BHBmacieg
#1838685
W sumie to zamówiłem i ten z GB i ten z ali, zobaczymy, który przyjdzie szybciej. I tak kosztuje to mniej niż połowę za jeden taki w Polsce. Koło 10 zł za dwa. A w razie W, to może kiedyś się drugi przyda.

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.