EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By boqu86
#1836635
TooCruel pisze:warto zainteresować się chociażby pojęciem jakim jest staged heating(po co się go stosuje? co wnosi? jak przeliczyć separatory, żeby całość pracowała płynnie? itd...).


Może znajdziesz kiedyś chwilę i zbierzesz w jednym miejscu trochę informacji tego typu? Wszędzie pełno porad typu "duża powierzchnia odparowania", ale ciężko znależć konkrety. Majstrując proste braidy i eksperymentując z drobnymi claptonami sam stwierdziłem że to odpowiedni kierunek, ale ciężko jest wyłapać zależności.

Edit: Chyba nie powinienem namawiać do stwarzania poradnika, to zakrawa na pasożytowanie na Twojej wiedzy :) Może mógłbyś podrzucić jakieś kompetentne źródło wiedzy na ten temat?
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1836638
boqu86 pisze:
TooCruel pisze:warto zainteresować się chociażby pojęciem jakim jest staged heating(po co się go stosuje? co wnosi? jak przeliczyć separatory, żeby całość pracowała płynnie? itd...).


Może znajdziesz kiedyś chwilę i zbierzesz w jednym miejscu trochę informacji tego typu? Wszędzie pełno porad typu "duża powierzchnia odparowania", ale ciężko znależć konkrety. Majstrując proste braidy i eksperymentując z drobnymi claptonami sam stwierdziłem że to odpowiedni kierunek, ale ciężko jest wyłapać zależności.

Nie zajmuję się profesjonalnie projektowaniem grzałek(tylko i wyłącznie hobbystycznie). Nie dysponują odpowiednią wiedzą/ usystematyzowaną wiedzą, abym mógł zebrać ją w 1 miejscu. Biorąc chociażby pod uwagę "braidy" - samej techniki kumihimo uczę się od dobrych 2-3 lat i ciągle nie czuję się w niej pewnie(a to tylko jedna z podstawowych technik w ogromnym uogólnieniu nazywanych "braidami", których jest ogrom setki? tysiące?). Obliczenia szacunkowe / omówienie poszczególnych technik / motoryki i pamięci mięśniowej... ...tego raczej nie da się przekazać w tekście pisanym. Do tego dochodzi masa narzędzi i wydatków z nimi związanych(przykładowo moje projekty druków 3d związanych tylko i wyłącznie z wykonywaniem grzałek zajmują aktualnie 15GB na dysku - trochę się się ich zebrało przez ostatnie lata - ponad 300 różnych narzędzi/ w różnych odmianach). Nawet jeżeli zacząłbym opisywać tylko i wyłącznie jakieś proste techniki / zasady to powiedz mi kto w PL będzie chciał świadomie wyłożyć dajmy na to 1000-1500zł tylko i wyłącznie na start, żeby mieć na czym rozpocząć przygodą z coil buildingiem(gdzie cena 1 kompletu grzałek nawet egzotycznych/ gotowych zamyka się w 20-40zł.
...
Aczkolwiem mam już gotowe studio nagraniowe/ fotograficzne/ stronę FB/ kanał YT/ D-Tube. Tylko wolnego czasu ciągle brak(i w takich miejscach raczej nie publikuję w języku PL).

Edit: Gotowego źródła z tego typu informacjami po prostu nie ma/ nie istnieje. Oczywiście mam dostęp do mikro grup zrzeszających najlepszych coilbuilderów na świecie, ale to raczej ciągle dość zamknięte grono(nieliczne), a informacje z takich grup/ nowinki raczej z nich nie wyciekają. Chociaż tam też nie ma zbyt wiele usystematyzowanych informacji - nie każdy dysponuje chociażby odpowiednim zasobem wiedzy, aby załapać podstawy termodynamiki(na studiach I / II stopnia sama termodynamika kradnie studentom 2-3 semestry z życia, więc nie mam pojęcia jak miałby wyglądać taki "poradnik").

Jeżeli miałbym ująć takie w miarę pewne założenia/ tylko i wyłącznie w 1 akapicie/ jak sensownie zacząć projektować grzałki to:
1. Techniki bezrdzeniowe: wystarczy zamknąć się w drutach o grubościach w przedziale: 0,05-0,16mm.
2. Techniki rdzeniowe: rdzenie: 0,15-0,32mm, Owijki: 0,05-0,012mm, (dążąc do uzyskania jak najcieńszych konstrukcji, ale szerokich, "duża powierzchnia odparowania").
...dalej już pójdzie z górki, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, 19:59 przez TooCruel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By boqu86
#1836879
TooCruel pisze:1. Techniki bezrdzeniowe: wystarczy zamknąć się w drutach o grubościach w przedziale: 0,05-0,16mm.
2. Techniki rdzeniowe: rdzenie: 0,15-0,32mm, Owijki: 0,05-0,012mm, (dążąc do uzyskania jak najcieńszych konstrukcji, ale szerokich, "duża powierzchnia odparowania").
...dalej już pójdzie z górki, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.


Dzięki, to bardzo cenne rady i jak najbardziej zgodne z moimi odczuciami. Najlepsze druty na jakich do tej pory wapowałem to gotowiec fused clapton 3x30g+38g od geekvape i fishtail braid z 5 petli 0,16mm (z uzyciem drutu 0,2 z najlepszego pewnie efekt bylby bardzo podobny).
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.