EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Pathowl
#1836586
Witam.
mam zestaw rx 2/3 i ijoy combo.
Zmieniłem fabryczną grzałkę na seta z watą niewybielaną muji i grzałkami fabrycznymi dorzuconymi do zestawu.
Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego cały czas czuję watę? Przepalam już bardzo długo i bez skutku,
Grzałki przepalone równo rozgrzewane. dopływ liquidy jest, wszystko działa.
Nie mam pojęcia o co chodzi.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1836609
Co przepalasz, wate?
Jaka moc, jaka grzałka? Czy wata przechodzi z oporem? Nie szarpie się?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1836610
Z muji to są dwie szkoły. Jedna tniemy i przekładamy, oraz druga przed przycięciem waty pozbywamy się z dwóch stron okładek tych twardych. Druga szkoła zapewnia lepszy transport. Co do smaku to pierwszy baniak trzeba przetrawić, mimo że niby tam nic nie ma to jednak wata łamie smak. Taki urok tej waty już że pierwszy baniak jest watowy. Da się z tym żyć.

Można toto wygotować i wysuszyć przed użyciem, jednak mi to nigdy nie przeszkadzało zbytnio i tak nie czyniłem.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, 01:44 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1836611
Jak się zapewni nadtransport, smak waty się prawie do zera zniweluje.
Zastanawiam się jeszcze czym się różni wybielana od nie wybielanej?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1836612
Jak dobrze pamiętam do wybielania używany jest chlor. Dmuchający byli palacze na swoje nadwyrężone zdrowie chlorowanej waty unikają mimo że przedtem truli się zawodowo. :lol:
By Pathowl
#1836616
90W 0.37 ohm.
Być może to przejdzie z czasem, ułatwię dodatkowo transport liquidy i zobaczymy jak to będzie
Dzięki za odpowiedzi

Btw. użyłem metody z oderwaniem twardszych części waty.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1836623
90W trochę dużo, ale combo powinien bez większych problemów wyrobić.
Ja zazwyczaj przez pierwszą dobę lekko muji czuję i transport trochę gorszy.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By Pathowl
#1836765
https://scr.hu/azdXgl
prebuildt 26ga + 32ga kanthal a1
Może wina zbyt długich nóżek od grzałek?
Kiedy przepalam watę, po paru sekundach robią się one czerwone

Edit:
Może to też być wina waty gdyż leżała ona troche, i nie była szczelnie zamknięta
Awatar użytkownika
By gregg
#1836772
1) Za bogato mocy jej podajesz.
2) Jakoś dużo tej waty. No chyba, że na końcach ją tylko rozczesałeś i takie wrażenie.

Ale ile byś jej nie dał - wymień. Bo jak przepalasz do czerwoności grzałkę z założoną watą w niej, to nic dobrego już z tego nie będzie :shock:
By Resux
#1836778
Pathowl pisze: ...Kiedy przepalam watę, po paru sekundach robią się one czerwone...

Grzałkę przepalaj bez waty.
By Pathowl
#1836779
Miałem na myśli przepalanie waty dmuchając w nią, aby pozbyć się jej smaku bez palenia
Awatar użytkownika
By Timi
#1836782
Pathowl pisze:Miałem na myśli przepalanie waty dmuchając w nią, aby pozbyć się jej smaku bez palenia

Możesz uściślić, bo trudno mi uwierzyć, że ktoś "przepala watę"?
By Pathowl
#1836790
Timi pisze:
Pathowl pisze:Miałem na myśli przepalanie waty dmuchając w nią, aby pozbyć się jej smaku bez palenia

Możesz uściślić, bo trudno mi uwierzyć, że ktoś "przepala watę"?


Co w tym dziwnego?
Po co palić czując smak waty jak można zrobić tak jak powiedziałem?
Awatar użytkownika
By kangaroo
#1836793
No nie wiem co napisać, weź nagraj filmik jak przepalasz watę, bo nie mogę tego pojąć.
By Pathowl
#1836795
Zakraplam watę, daję napięcie i dmucham w grzałki bez górnego capu, następnie zakraplam ponownie i powtarzam
Nie rozumiem Waszego zaskoczenia
By Resux
#1836796
Pathowl pisze:...Nie rozumiem Waszego zaskoczenia

Nawet jak wata jest nasączona, rozgrzewając grzałkę do czerwoności przypalasz watę.
Awatar użytkownika
By gregg
#1836797
Piszesz skrótowo trochę i się właśnie zaskakujemy.

Pytałem wyżej, ale nie odpowiedziałeś... Muji używasz pierwszy raz?
Awatar użytkownika
By Pesio
#1836798
Koledze gregg chodzi o zabieg nasączenia waty, na to wychodzi że żadko kto to robi, ale ja robie to w ten sposób że, nasączam wate, lekko podgrzewam, nasączam, podgrzewam, tak trzy, cztery razy, dopiero składam. Zapobiegam w ten sposób niepożądanemu smakowi waty zaraz po wickowaniu. U mnie to działa.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Ale jak nogi od grzałek są czerwone, to może pomyśleć o zastąpieniu ogrzewania w domu?
Awatar użytkownika
By Timi
#1836800
Pathowl pisze:Zakraplam watę, daję napięcie i dmucham w grzałki bez górnego capu, następnie zakraplam ponownie i powtarzam
Nie rozumiem Waszego zaskoczenia

Dobrze, że wyjaśniłeś. Dzięki.
Za pierwszym razem napisałeś to w taki sposób, że byłem pewny, iż jakieś bezeceństwa uprawiasz :lol:
Awatar użytkownika
By Pesio
#1836803
Pathowl pisze:Zakraplam watę, daję napięcie i dmucham w grzałki bez górnego capu, następnie zakraplam ponownie i powtarzam
Nie rozumiem Waszego zaskoczenia

Zastanawiam się tylko po co dmuchasz w grzałki? Mam nadzieje żeby je schłodzić?


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By Pathowl
#1836804
@Timi
spoko mordo
@Pesio
W sumie może to być troche bez sensu, ale robię tak żeby imitować prawdziwe palenie i zwiekszyć przepływ powietrza przez grzałki
@gregg
Muji miałem już, ale taka sytuacja występuje pierwszy raz

Mam antybiotyk i katar, więc może nie czuje smaku, ale wątpie żebym nie czuł go wcale
Awatar użytkownika
By tabacznik
#1838141
Po wciągnięciu nowej waty w grzałkę, nasączam ja nawet 10 minut. Zakraplam i czekam aż wszystko wsiąknie. I tak parę razy aż przestanie chłonąć. Trwa to 10 - 15 minut, w zależności od odstępów czekania aż wsiąknie. Muji przygotowuję właśnie na ten drugi sposób. Odrywam twardą powłokę waty, później dłuższą chwilę roluję na podkładce od myszy, aby powstał prawie idealny wałek, a później to wiadomo. Smaku waty, ani razu nie czułem.
By ADINI
#1838171
Przypomina o dokładnym umyciu rąk przy zabawie z watą bo potrafi wszystko z paluchów ściągnąć...
Awatar użytkownika
By tabacznik
#1838297
ADINI pisze:Przypomina o dokładnym umyciu rąk przy zabawie z watą bo potrafi wszystko z paluchów ściągnąć...


Podkładka od myszy, też przygotowana pod rolowanie. Nie tylko ręce :)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.