EPF
Nasze własne produkcje
By jaro19591
#1834517
Miałem na razie nic nie dłubać, ale w znanym sklepie była przecena chipu SX mini 550j na 99 zł. Mam słabą silną wolę i zanabyłem. Postanowiłem więcej nie inwestować ( z natury nie lubię boxów na dwa ogniwa) i wystrugać coś na szybko, z elementów, które znajdę w rupieciach. Wyszło, jak wyszło ale działa i ma wymiary możliwie małe. Trzeba jeszcze tylko trochę kosmetyki wykańczającej.


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
By lukiboss2
#1834518
Fajnie wyszlo, ja bym to jeszcze polakierowal, bo troche "sucho" to drewno wyglada.
By jaro19591
#1834522
Oliwki się nie lakieruje, jedynie wosk i polerka. Dopiero raz go zapuszczałem, a trzeba co najmniej z 10 razy powtórzyć tą operację. Po takich zabiegach, oliwka wygląda jak drewno stabilizowane, jest gładka i bardzo przyjemna w dotyku, do tej pory nie spotkałem drewna, które się podobnie zachowuje.
Tu może tak dobrze nie widać, słabe światło i już co najmniej od miesiąca drewno nie konserwowane, ale jest różnica


Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 lut 2018, 14:13 przez jaro19591, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1834523
Genialny chip za śmieszne pieniądze i widzę Jarku, że jak zwykle zrobiłeś z niego wspaniały użytek :beer:
Ładne drewienko i ciekawy panel. Gratuluję pomysłu.
Awatar użytkownika
By blucas
#1834640
Jak zwykle świetna robota.
Zastanawiam się co by z tej oliwki wydobyło olejowanie zamiast woskowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1834642
@jaro19591 :hat_low:
Jak zwykle super robota. Będzie na sprzedaż, bo nie wiem czy nie zacząć odkładać kasę :mrgreen:
By jaro19591
#1834644
Robiłem próby z różnymi olejami, ale wosk holenderski daje twardszą i gładszą powierzchnię. Gdy trafi się dobre, dzienne światło, spróbuję to lepiej obfocić.
Awatar użytkownika
By blucas
#1834656
Wszystko zależy od olejku i techniki (ale pewnie Tobie nie muszę tego tłumaczyć )
Mi osobiście pasuje olejek od Łukasza Pietruszki i olejowanie metodą rusznikarską. Muszę kiedyś dopaść oliwkę i przetestować.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1834784
Jak się sprawuje ten chip? Tez się zastanawiam od dłuższego czasu nad jego zakupem...
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1834819
Piękne drewienko Jarku, jak zwykle.
Zdradzisz jak ci się udało zrobić joystick, bo przecież kwadratowego otworu nie zrobiłeś :lol: (tak, wiem że to możliwe).
By jaro19591
#1834832
Joystick zrobiłem ze śruby imbusowej z niepełnym gwintem. Zeszlifowałem częściowo łeb, aby dopasować jego wysokość do całej konstrukcji, nawierciłem go na ok. 3mm głębokości wiertłem tak dobranym, aby plastykowy element joysticka z chipa dość pasownie w niego wchodził. Następnie wpakowałem w ten otworek minimalną ilość poxipolu i wcisnąłem na płytkę dorabiany element. Trzeba bardzo uważać, aby kleju nie było za dużo, bo sklei na wieki wieków plastykowe elementy joystica właściwego :mrgreen: .
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1834833
Jaro, aleś to cwanie wykombinował. Ja próbowałem bez kleju, na wcisk, ale niespecjalnie to się zachowywało. Joystick ciągle wypadał, wydrukowany z drukarki 3D.
W sumie ciekawe jak jest to zrobione w oryginale, z klejem czy bez.
By jaro19591
#1834845
U mnie, nie jest to sklejone na sztywno. Nie miałem możliwości wykonania otworu o przekroju kwadratu, poxipol posłużył do wypełnienia okrągłego otworu. Przed wysunięciem się joystica zabezpiecza dolna część widocznej tulejki.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.