EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Fruugo
#1834814
Witajcie :).
Od bardzo dawna czytam to forum, lecz od tygodnia mam pewien problem który zmusił mnie do tutejszej rejestracji.

Własne "mikstury" tworzę już od około 2 lat. Tydzień temu zrobiłem liquid z esencji Dillon's Excalibur.
To była moja pierwsza przygoda z tą firmą. Efekt jest taki, że liquid po mieszaniu robi się "mleczny".
Po odstaniu baza spływa na dół butelki, a z esencji robi się zawiesina na górze roztworu.
Czemu tak się dzieje? Czy da się to jakoś naprawić?

Bazę robię sam z gliceryny, glikolu od biomus_natura, natomiast nikotyna pochodzi z e-dymu.

Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1834818
Daj jej trochę odstać, powinna się przegryźć. Co jakiś czas dobrze jest wstrząsnąć liquid. Jeżeli nie to dodaj 1-2% ( objętościowo) alkoholu.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1834820
Nic dobrego ci nie napiszę. Jakiś z składników nie rozpuszcza się w mieszance. Może to być olej z Emulgatorem lub inne świństwo. Producenci aromatów stosują różne triki i to co się sprawdza w spożywce niekoniecznie do EIN się nadaje.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 19:37 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
By Fruugo
#1834823
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Tak jak pisałem, liquid (o ile można to tak nazwać?) stoi już tydzień. Mieszam go dwa razy dziennie, tak jak inne samogony.

Poczekam jeszcze tydzień, jeżeli to nic nie da to dodam alkoholu.
Chodzi o zwykłą wódkę, tak? Może lepszy byłby spirytus spożywczy?
Przepraszam za takie banalne pytanie, lecz nie używałem nigdy żadnego rozcieńczalnika.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1834824
Fruugo pisze:Chodzi o zwykłą wódkę, tak? Może lepszy byłby spirytus spożywczy?


Wystarczy zwykła 40% :D
Awatar użytkownika
By PucH2
#1834825
Lepszy jest spirytus, wódka zawiera wodę. Dużo wody. Może to pomóc ale niekoniecznie bo VG i PG to też alkohole.
Awatar użytkownika
By blucas
#1834827
bulit73 pisze:
Fruugo pisze:Chodzi o zwykłą wódkę, tak? Może lepszy byłby spirytus spożywczy?


Wystarczy zwykła 40% :D
Ja używam spirytusu do wszystkich samogonów (zazwyczaj 1 - max 2% )

Ps. W Liqidzie Jabueczniq v2 zawsze mam problem z klarownością. Przechodzi po 1,5-2 tygodniach dojrzewania.
Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
By ziooloo
#1834838
Fruugo pisze:Witajcie :).
Od bardzo dawna czytam to forum, lecz od tygodnia mam pewien problem który zmusił mnie do tutejszej rejestracji.

Własne "mikstury" tworzę już od około 2 lat. Tydzień temu zrobiłem liquid z esencji Dillon's Excalibur.
To była moja pierwsza przygoda z tą firmą. Efekt jest taki, że liquid po mieszaniu robi się "mleczny".
Po odstaniu baza spływa na dół butelki, a z esencji robi się zawiesina na górze roztworu.
Czemu tak się dzieje? Czy da się to jakoś naprawić?

Bazę robię sam z gliceryny, glikolu od biomus_natura, natomiast nikotyna pochodzi z e-dymu.

Proszę o pomoc.
Robiłem lq z tej esencji i nic takiego mi się nie stał dziwne, bazę mam również z biomusa robiłem 70/30 nikotyne z innavery 120 ml gotowej bazy plus dilions wymieszało się całkiem dobrze chociaż ze smaku nie byłem zadowolony ( nie podszedł mi) te esencje są fajne głównie dla tego że nie potrzebują czasu na nabranie smaku. Może trafiłeś jakiś feler

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.