EPF
http://maiart.pl/
By MaiArt
#1831595
Dżansjo pisze:
MaiArt pisze:Temat przeniesiony z działu, w którym Regulamin nie pozwala mi się wypowiadać:
Dżansjo pisze:(...) Ale wracając do maiart, można mieć tylko nadzieję że - mając już w zasadzie pełną gamę owocówek skuszą się jednak na próbę opracowania aromatów takich jak 555, flue-cured...

Jak już Państwo doskonale wiecie, już dawno temu podjęliśmy decyzję i jesteśmy jej wierni (wbrew brutalnym prawom biznesu), iż nie wykonujemy klonów istniejących produktów złożonych. Jeżeli poszukują Państwo pewnych smaków, to możemy się podjąć stworzenia naszej wizji danego aromatu, lecz nigdy nie będzie to kopia istniejącej kompozycji...


Byłoby świetnie.
Tak naprawdę, nie sądzę żeby istniała jakaś "jedyna słuszna" wersja 555 czy virginii(flue-cured) - różni producenci różnie podchodzą do tego tematu.
Myślę że nie tylko ja przywitałbym z radością "wariację na tematy tytoniowe" w wykonaniu Maiart.
pozdrawiam

DorotaM pisze:Pozwolę sobie zapytać, bo zaintrygowała mnie ta decyzja.
Ruszyło coś w kierunku MaiArt-owskiego wydania 555?

Przeglądałam ten wątek i...
może warto byłoby wydzielić osobny temat dotyczący tego aromatu?
Dobrze byłoby w jednym miejscu zebrać sugestie i opisy dotyczące tego smaku i jego indywidualnego odbioru.
Ba, jak znam życie to lekko nie będzie, bo i kubki smakowe przecież mamy różne, no i wymagania też,
ale samo to, że chcecie podążyć w tym kierunku jest już zaiste warte opisania. :)
Osobiście z niemałą dozą ciekawości czekam na efekt końcowy. I nie zawaham się go parownikowo przetestować. :mrgreen:

Temat rzeczywiście nieco ucichł, lecz nie oznacza to, iż został zarzucony...
Dzięki uprzejmości Krasnala (raz jeszcze serdecznie dziękuję) otrzymaliśmy próbkę 555 i rozpoczęliśmy "rozbijanie jej na atomy". Nie było to łatwe zadania, gdyż kompozycja jest rzeczywiście dość złożona i ciężka do jednoznacznej definicji. Korzystając z pomocy naszych testerów, udało nam się jednak wyizolować główne nuty smakowe (proszę wybaczyć, lecz nie ujawnimy tej informacji) i mogliśmy przystąpić do tworzenia własnych mieszanek.

Myślę, iż w ciągu najbliższych 1-2 tygodni pojawi się próbka pierwszej wersji komercyjnej :D
By zubek59
#1831611
Świetnie, że powstaje nowa tytoniówka. Poza tym świetnie jakbyście kiedyś stworzyli aromat pistacjowy. Brakuje go u Was:)
By MaiArt
#1831627
Pytanie do osób znających podstawę naszej inspiracji:

W chwili obecnej pracujemy nad dwoma grupami mieszanek różniących się słodkością. W którym kierunku wg Was powinniśmy pójść? Aromat słodki (oczywiście bez przesady) czy wytrawny?
Awatar użytkownika
By bofh
#1831628
Wytrawny. Słodkie tytoniówki są ble & fuj :roll: Etylomaltolu zawsze można trochę dosypać w razie potrzeby ;)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1831629
Więcej skarpety mniej słodkości i orzeszek ma być. Bez orzeszka to pomyje będą. :lol:
Awatar użytkownika
By gemino
#1831630
Ja preferuje słodcze tytoniówki, coś a'la deser z tytoniem. Pewnie są zwolennicy słodkich i wytrawnych tytoniówek, więc możecie zrobić dwie wersje, lub wybrać jedną z nich

Wysłane z fona
By MaiArt
#1831631
PucH2 pisze:Więcej skarpety mniej słodkości i orzeszek ma być. Bez orzeszka to pomyje będą. :lol:

Na skarpety w naszej mieszance raczej nie ma co liczyć, gdyż to niezgodne z naszym wyznaniem :D
Awatar użytkownika
By bofh
#1831632
No szkoda... Piątki nie sandały, żeby skarpety nie pasowały :lol:
By MaiArt
#1831634
bofh pisze:No szkoda... Piątki nie sandały, żeby skarpety nie pasowały :lol:

No może jakieś stopki się trafią. Na podkolanówki proszę nie liczyć :-D

Co do wytrawności, to mamy jedną mieszankę dwufazową, w której na wdechu mamy nuty słodkie, a w posmaku pojawia się goryczka. I to jest chwilowo nasz faworyt *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By PucH2
#1831635
Pisz waść że Tonik jak do picia macie. Smakuje z Ginem wieczorem. Mniam, mniam.
Awatar użytkownika
By bofh
#1831636
Słodkie piąteczki to nie dla mnie, to profanacja piątek. No szkoda. Moda na słodkie mnie przerasta :(
By MaiArt
#1831639
bofh pisze:Słodkie piąteczki to nie dla mnie, to profanacja piątek. No szkoda. Moda na słodkie mnie przerasta :(

To nie jest klon (nie robiliśmy, nie robimy i robić nie będziemy) i dlatego nigdy nie zostanie nazwany 555 :oops:

Proszę się jednak od razu nie zrażać, gdyż prace cały czas trwają i możliwe, iż uda nam się stworzyć produkt mocno wytrawny. Nasza ocena może być również nieco zafałszowana, gdyż wszystkie testy przeprowadzamy na bazie zawierającej 70% VG, co w sposób znaczący podbija nuty słodkie.

Prace trwają :D
Awatar użytkownika
By bofh
#1831641
Doskonale sobie zdaję sprawę, że pierwszorzędową cechą produktu powinna być jego sprzedawalność ;) Moje kubki smakowe, jak to zdążyłem wielokrotnie potwierdzić, nie mieszczą się w średniej statystycznej braci waperskiej, bo dla mnie słodkie jest po prostu nieakceptowalne :roll: Taki tytoń mocny jest na krawędzi progu akceptacji, ale jest w stałym użyciu ze względu na bezproblemową akceptację zapachu przez niechmurzących. Podobnie zresztą jak Wasze herbaty, czarna i zielona. Róbcie swoje, każdy waper i tak wybierze to, co mu odpowiada. Życzę powodzenia *GOOD*
PS. Ale na takiego "Złotego liścia" mam bana wszędzie, nawet w swojej jamie, bo się zapach po mieszkaniu roznosi. I tak go czasami chmurzę :mrgreen:
By MaiArt
#1831642
@bofh Jeżeli lubi Pan aromat "Tytoń mocny", to myślę, iż nowa kompozycja tytoniowa może Panu przypasować, gdyż jej podstawą jest właśnie ten aromat. Co prawda znajduje się tam jeszcze szereg dodatkowych nut aromatycznych, lecz całość zachowała charakter protoplasty, a słodycz została przełamana składnikiem mocno wytrawnym ;)

Proszę wybaczyć ogólność opisu, lecz nie chcę ułatwiać pracy konkurencji :twisted:

bofh pisze:Doskonale sobie zdaję sprawę, że pierwszorzędową cechą produktu powinna być jego sprzedawalność ;)

Gdybyśmy mieli się kierować tymi kryteriami, to prace nad tym aromatem nawet by się nie zaczęły, gdyż aromaty tytoniowe stanowią niewielki procent sprzedaży :D
Ostatnio zmieniony 22 sty 2018, 11:04 przez MaiArt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bofh
#1831643
Na pewno spróbuję, aczkolwiek szczytem mojego opiniodawstwa jest wyrażenie stwierdzenia, że mi smakuje, bądź nie :lol: Dla mnie to ocena wystarczająca i satysfakcjonująca jakościowo, ale trochę mało wnosi do opinii o produkcie :roll:

Edit do edita powyżej ;) Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego na pewno co najmniej spróbuję *THX* W czasach pączków z bitą śmietaną i posypką czekoladową to miły ruch z Waszej strony *COOL*
By MaiArt
#1831647
Jeżeli są Państwo zainteresowani testem tej mieszanki, to darmowe próbki (fiolka 1,5 ml) mogą być dołączone do zamówień składanych w naszym sklepie internetowym maiart.pl :D
Sugerowane stężenie produktu 3 % obj.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1831649
Zdecydowanie wytrawny,z orzeszkami,„skarpetkami” i tym podobne. Słodki dla mnie jest Bosman.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
By MaiArt
#1831650
macieq03 pisze:Zdecydowanie wytrawny,z orzeszkami,„skarpetkami” i tym podobne. Słodki dla mnie jest Bosman.

Poziom słodkości jest tutaj zdecydowanie daleki od "Bosmana", gdyż podstawą nowej mieszanki jest "Tytoń mocny", a goryczka dodatkowych składników spełnia pokładane w nich nadzieje *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By macieq03
#1831653
Tytoń Mocny jest dla mnie delikatny. Jako baza wydaje się być całkiem ok.
Próbowałem kiedyś dodawać do niego acetylpyrazine,ale kiepsko mi szło. Czekam więc na Wasz aromat,może wyjdzie coś fajnego.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Julia
#1831654
Dla mnie piątki nie były ani słodkie ani gorzkie.... To było jedno z tych niewielu sytuacji, gdzie udało się zbliżyć do lekko słonego (??) posmaku.
Tam jest orzeszek ziemny. Suchy i zmielony.
Leży ten orzeszek na suchym, ciepłym sianku.
Żadnych przypraw, skarpet itd. Orzeszek i sianko.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1831655
Zapowiada się fajnie. Wciąż szukam dobrych tytoniówek, ale nic lepszego niż MaiArt nie znalazłem... Dlatego nie mogę się doczekać tego cuda ;)
By Krasnal45
#1831659
Julia pisze:Dla mnie piątki nie były ani słodkie ani gorzkie.... To było jedno z tych niewielu sytuacji, gdzie udało się zbliżyć do lekko słonego (??) posmaku.
Tam jest orzeszek ziemny. Suchy i zmielony.
Leży ten orzeszek na suchym, ciepłym sianku.
Żadnych przypraw, skarpet itd. Orzeszek i sianko.

Julka, szacun. lepiej się tego nie da określić *THX*
By MaiArt
#1831675
Krasnal45 pisze:Inaczej bym to ujął. Ile osób, tyle rodzajów kubków smakowych :mrgreen:

Nasze kubki smakowe testowały dostarczoną przez Ciebie próbkę i orzeszków na sianku nie wyczuły :D
Za to w opisach tego smaku znalezionych w otchłaniach internetu pojawiają się:
- orzeszki,
- wanilia,
- wiśnia,
- migdał,
- jagódki (cokolwiek to ma znaczyć),
- itp.
- itd.
- ...

Istny kameleon :zakrecony
Awatar użytkownika
By PucH2
#1831676
Tak jak piszesz kameleon, tylko zamiast sianem wali skarpetą.
By MaiArt
#1831704
Pierwsza próbki zostały wysłane i pozostaje nam tylko mieć nadzieję, iż nasza wersja mieszanki przypadnie Państwu do gustu. A łatwo nie jest, gdyż każdy inaczej odbiera ten produkt. Ale czemu się dziwić, kiedy nawet producenci podają inne charakterystyki tych mieszanek ;)
Czy udało nam się więc zrobić mitycznego "kameleona"? Hmmm... Wszystko teraz w Państwa kubkach smakowych ;)
Od razu uprzedzam, iż (co wielokrotnie sygnalizowałem) nie jest to klon, a nasza subiektywna wizja tego aromatu oparta o analizę otrzymanej próbki liquidu (tutaj raz jeszcze wielkie dzięki dla @Krasnal45).
Awatar użytkownika
By Julia
#1831791
Nawet jak nie będzie sianka i mielonych orzeszków to istnieje szansa, że zrobicie coś nowego i równie smacznego. Najważniejsze, że coś się dzieje. Dodatkowo przy udziale użytkowników. To moim zdaniem piękna sprawa. Trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1831794
crystal1 pisze:Ja tam kupię i słodki i wytrawny :D


Ja też, bo mnie poskręca z ciekawości jeśli nie wypróbuję. :mrgreen:

Julia pisze:... piękna sprawa. Trzymam kciuki!


A ja chciejstwo na wodzy. :lol:
Z tak różnie a momentami wręcz rozbieżnie opisanym smakiem już dawno się nie spotkałam.
Złożony produkt. I ogromnie intrygujący. Ciekawe jak MaiArt to ugryzł. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By galtex
#1831804
555 próbuje wymieszać od ponad roku,nawet nie zbliżyłem się do prawdziwego,który wapowałem lata temu.Tytoń lekki,gdzie na początku wyczuwalny jest karmel Jest pewna słodycz,ale nie nachalna.Potem dochodzą nuty waniliowo,orzechowe(ale prażone)Można też dodać migdały(prażone).Myśle,że z tytoniu mocnego powinno się udać.Jest tam orzech,ale nie prażony.W brew logice można kapnąć aromatu kawy expresso,która w małych ilościach czyni cuda w tytoniówkach.Moje najlepsze 555,mają po kilka kropel aromatu mocnej czarnej kawy.
By MaiArt
#1831856
Myślę, iż w chwili obecnej można już odsłonić kurtynę i udostępnić naszą wizję "aromatu kameleona" pod publiczną ocenę :D

http://maiart.pl/tobacco/264-1012-aroma ... nosc-10_ml
http://maiart.pl/tobacco/263-premix-cyfry-trzy.html

Jestem przekonany, iż (biorąc pod uwagę chociażby ogromne rozbieżności w opisach wzorcowego aromatu) produkt nie zaspokoi gustów wszystkich naszych Klientów, lecz w naszym przekonaniu może stanowić ciekawą alternatywę dla zwolenników aromatów tytoniowych *SMOKEKING*

Serdecznie polecamy :hat_low:
Awatar użytkownika
By Pesio
#1831862
Opis brzmi chyba najbardziej zachęcająco z wszystkich dostępnych aromatów.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By galtex
#1831903
Jeżeli czuć choć odrobine wiśni,tak jak w opisie,to aromat nie dla mnie.A napewno nie ma nic wspólnego z 555.Prawdziwa tytoniówka,powinna się trzymać z daleka,od wszelkiego rodzaju wiśni,śliwek i innych wiekanocnych suszów.
By MaiArt
#1831909
galtex pisze:Jeżeli czuć choć odrobine wiśni,tak jak w opisie,to aromat nie dla mnie.A napewno nie ma nic wspólnego z 555.Prawdziwa tytoniówka,powinna się trzymać z daleka,od wszelkiego rodzaju wiśni,śliwek i innych wiekanocnych suszów.

Produkt kameleon... Podobnie twierdzą osoby na widok wymienionej przez Pana wanilii :D

Myślę, iż najlepszym sposobem na wydanie opinii o naszym najnowszym aromacie jest sprawdzenie go we własnych parownikach. Proszę się nie obawiać - produkt nie ma nic wspólnego z suszem bożonarodzeniowym, a wymienione składniki stanowią jedynie delikatną otulinę głównych nut tytoniowych *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By galtex
#1831919
Jeżeli chodzi o aromat vanillin w PG,to używam go do 0,5%,jest on zupełnie neutralizowany aromatem kawy espresso,której również daje max 0,5%.Aromatu na pewno spróbuje,ale moje nadzieje na graala,są coraz mniejsze.Będe próbował,na bazie tytoniu mocnego,tutaj widzę duży potencjał.Bardzo dziękuje MaiArt,za podjęcie bardzo trudnego wyzwania,jakim są tytoniówki.
By MaiArt
#1831923
galtex pisze:Jeżeli chodzi o aromat vanillin w PG,to używam go do 0,5%,jest on zupełnie neutralizowany aromatem kawy espresso,której również daje max 0,5%.Aromatu na pewno spróbuje,ale moje nadzieje na graala,są coraz mniejsze. Będe próbował,na bazie tytoniu mocnego,tutaj widzę duży potencjał.Bardzo dziękuje MaiArt,za podjęcie bardzo trudnego wyzwania,jakim są tytoniówki.

Serdecznie dziękujemy za miłe słowa :hat_low:
Zdajemy sobie sprawę, iż podjęliśmy się bardzo trudnego zadania i droga do celu jest długa i kręta, lecz nie zamierzamy się poddawać. Najnowsza mieszanka jest zachowana w klimacie pierwowzoru (to nie jest klon) i otrzymała wysokie noty w testach, stąd też i nasza decyzja o wprowadzeniu jej do oferty sklepu maiart.pl. Czas pokaże, czy znajdzie uznanie również i Państwa oczach...

Z uwagą będziemy się teraz wsłuchiwać w Państwa opinie i wszystkie zostaną uwzględnione w trakcie (ewentualnego) komponowania kolejnych produktów inspirowanych mitycznym 555 :D
Awatar użytkownika
By PucH2
#1831924
@Krasnal45 oceni że do bani i po testach będzie. A nie daj boże że wyczuje gruszę lub pietruszkę albo miętę. Wtedy totalna klapa. Nie wysyłać mu. :lol:
Ostatnio zmieniony 23 sty 2018, 13:32 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1831928
Nie ma co gdybać,trzeba spróbować. Zamówienie poszło. Jestem bardzo ciekawy, ponieważ coraz bardziej przekonuję się do złożonych kompozycji.
Siadam w oknie ,i wypatruję dręczyciela

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
By MaiArt
#1831947
Jeżeli pasują Panu klimaty "Tytoniu mocnego", to będzie Pan zadowolony ;)

Serdecznie zapraszam!

EDIT
macieq03 pisze:Nie ma co gdybać,trzeba spróbować. Zamówienie poszło.

Zamówienie zrealizowane i wyjdzie jeszcze z dzisiejszą pocztą ;)
Awatar użytkownika
By macieq03
#1831968
Dziękuję za express. Wyżej stawiam Bosmana od Tytoniu M,co nie znaczy że mi nie smakował. Zobaczymy gdzie w moim rankingu ulokują się Cyfry trzy.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 23 sty 2018, 16:21 przez macieq03, łącznie zmieniany 2 razy.
By MaiArt
#1832034
Aromaty o których Pan wspomina różnią się zdecydowanie co do ich charakteru, gdyż "Bosman" jest kompozycją słodką z silnie zaakcentowanymi nutami owocowymi. "Cyfry trzy" to (pomimo dodatku składników teoretycznie słodkich i wyrazistych) kompozycja wytrawna i w naszym przekonaniu zdecydowanie najlepiej oddająca aromat klasycznego tytoniu. Delikatna słodycz wyczuwalna jest jedynie w pierwszej fazie wapowania (na wdechu) i stanowi kontrapunkt dla drugiej fazy, gdyż wydech jest już zdecydowanie wytrawny z długim posmakiem dobrze wyważonej goryczki *SMOKEKING*

Sugerowane stężenie aromatu 3-4% obj.
Awatar użytkownika
By Timi
#1832073
MaiArt pisze:(...)Delikatna słodycz wyczuwalna jest jedynie w pierwszej fazie wapowania (na wdechu) i stanowi kontrapunkt dla drugiej fazy, gdyż wydech jest już zdecydowanie wytrawny z długim posmakiem dobrze wyważonej goryczki *SMOKEKING*

WOW!!!
Brzmi iście poetycko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Muszę go wypróbować, żeby nie rzec wywapczyć :wink:
By MaiArt
#1832147
Timi pisze:Muszę go wypróbować, żeby nie rzec wywapczyć :wink:

Słuszna idea ;)
I tak się zastanawiam... Mam przed sobą buteleczkę aromatu o pojemności 50 ml (ilość wystarczająca do stworzenia ok 1,5-1,7 litra liquidu). Może by ją puścić w obieg metodą "obiegówki trawnikowej"?
:roll:
Awatar użytkownika
By Timi
#1832151
MaiArt pisze: Może by ją puścić w obieg metodą "obiegówki trawnikowej"?
:roll:

Good idea :idea:
Jakby co mogę być pierwszy :wink:
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1832154
To ja drugi :mrgreen:
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.