EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By guli
#1830677
Prośba o pomoc do obecnych i byłych użytkowników Cuboida 150 W TC. czy jest jakiś trick na poprawne działanie trybu TC na SS304? Zakupiłem szpulę drutu, spreparowałem grzałkę 0,77 om i... nie działa tak jak powinno. Grzałka zalogowana jak sądzę prawidłowo, zablokowana zimna, ustawiony współczynnik TCR na 105 a chmura kiepska i zimna nawet na 270 stopniach i nawet wydaje mi się, że co sztach to słabsza. Ta sama grzałka w trybie mocy śmiga aż miło a w TC zonk :(.
Ps. temat cała prawda o kontroli temperatury przeczytałem, wiem na czym to polega.
Awatar użytkownika
By Timi
#1830692
Zacznij od zalogowania letniej grzałki. Jak nie pomoże, to ciepłej.
Można też bawić się wartością TCR.
Oczywiście sprawdź wszystkie połączenia. Śrubki czy są dobrze dokręcone i czy gniazdo ma dobry styk z pinem. W trybie POWER to ma niewielkie znaczenie, ale elektronika w trybach TC głupieje jak nie ma na 100% zamkniętego obwodu.
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1830721
Jeśli grzałka będzie poprawnie zalogowana to nawet na 180' będziesz miał chmurę jak ta lala. Więc podstawa to dobrze zalogowana grzałka.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1830724
Cuboid to dość kapryśne zasilanie w trybie TC. Mimo zmiany konektora, w tym trybie potrafi odwalać swoje fantazje. Zmiana zalogowanej grzałki na inny opór, zgubienie atomizera czy komunikat o zbyt niskim oporze to w TC chleb powszedni. Po kilku spektakularnych bobrach odpuściłem temu modowi ten tryb. Na innych modach działa to bez szmerania.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.